üeeiana PZC Winkelhart heeft impuls nodig sPot Croné kandidaat wethouder Vlissingen 1 opent de deuren 18 18 Vanouds BEVELANDEN-THOLEN Paardenbenen traditioneel in zee gewassen Voor altijd mitrailleurs in je hoofd Maandag 12 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl Middenstanders en klanten trekken weg uit Thools centrum. door Rob Paardekam THOLEN - Het winkelhart van Tho- len heeft een oppepper nodig. Dat vinden de Christenunie en diver se winkeliers. „Maar laten we alsje blieft niet te negatief doen." De christelijke partij hield onlangs een enquête onder winkeliers in het centrum. De 36 ondernemers die reageerden bleken niet al te po sitief Zo vindt een overgrote meer derheid dat de inrichting van de straten niet meer van deze tijd is en dat er dringend meer variatie in het aanbod van winkels moet komen. „Het kan inderdaad wel wat beter", zegt L. Tichem van de kantoorboekhandel. „Steeds meer winkels worden gesloten, maar er komt nauwelijks iets terug. Nou hebben wij nog het geluk dat het postagentschap in onze winkel zit, zodat we best aanloop hebben." Volgens de meeste winkeliers is de daling van het aantal bezoekers be gonnen toen de C1000 twee jaar geleden het centrum verliet. Daar mee is de loop uit het centrum ver dwenen. Uit de enquête blijkt dat vrijwel alle ondervraagde onderne mers de komst van een nieuwe su permarkt op het Slachtveld pure noodzaak vinden. Helemaal una niem zijn ze in hun wens voor de komst van terrassen, die mensen de mogelijkheid moeten bieden om op een aangename manier wat langer in het stadshart te vertoe ven. „Het assortiment moet sowie so wat breder", vindt Angelique Nelen van Juwelier Angelique. „Er zou best een sportwinkel of een kinderboetiek mogen komen, en een groenteboer of een verswinkel kunnen ook een mooie aanwinst zijn." Desondanks weigert Nelen mee te doen aan het negativisme dat heerst. De mensen komen vol gens haar misschien niet meer uit- □2 Thoolse middenstanders in het centrum hebben het aantal be zoekers zien afnemen na het ver trek van de C1000. Een breder aanbod is gewenst. gebreid winkelen, maar ze komen nog wel, alleen gerichter. „Maar als ze gericht om een broek gaan, zien ze ook de etalage ernaast en ne men ze ook die lekkere fles wijn mee." Ook de eigenaresse van Ine- ma mode heeft er niet zo'n hard hoofd in. Sterker nog: ze is - hoe wel ze er al lang werkt - pas een paar weken geleden eigenaresse ge worden. „Ik zou dat echt niet ge daan hebben, als ik heel pessimis tisch was. Natuurlijk is het minder druk geworden, maar ik heb mijn klanten nog wel, hoor." De Christenunie wil binnenkort met ondernemers in gesprek over hun wensen om daarna te bekij ken wel bijdrage de gemeente kan leveren. Winkelen in Tholen is niet erg populair. Partij Souburg Ritthem heeft opvolger voor afgetreden Walraven. door Carla van de Merbel VLISSINGEN - De Partij Souburg Rit them (PSR) draagt Ton Croné voor als opvolger van de onlangs afgetreden Maaike Walraven, wet houder namens de PSR in de ge meente Vlissingen. Croné (52) woont in Scharendijke op Schouwen-Duiveland. Vóór de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2006 was hij zo'n twee jaar wethouder in de gemeente Schou wen-Duiveland voor de WD. Hij is nu lid geworden van de PSR. Maaike Walraven stapte eind ja nuari op als wethouder van Vlis singen. Dat gebeurde nadat com motie was ontstaan over herinrich ting van de begraafplaats in Oost-Souburg. Walraven was er verantwoordelijk voor dat er niet genoeg moeite was gedaan nabe staanden in te lichten over de her inrichting van het kerkhof. Fractievoorzitter Lou Waterman van de PSR is blij met de gevon den kandidaat. Volgens hem is het geen probleem dat Croné niet in de gemeente Vlissingen woont. „Sinds de invoering van het duale stelsel (sinds 2002 maken wethou ders geen deel meer uit van de ge meenteraad, red.) hoeft een wet houder ook niet meer in de betref fende gemeente te wonen. Een wethouder had ook uit Groningen kunnen komen." De PSR had na het vertrek van Walraven tien kandidaten gevon den om haar als wethouder in Vlis- Jongerencentrum in Middelburg zit in voormalige discotheek. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Spot is zo goed als klaar. Het nieuwe jongerencen trum in de voormalige discotheek Nighttrain aan de Beddewijkstraat in Middelburg opende zaterdag even de deuren voor belangstellen den. Vooral jongeren, vertegenwoordi gers van de gemeente en betrokke nen bij de verbouwing waren aan wezig. Aan de indeling van het pand is niet veel veranderd. De entree is zoals die was toen het hier jaren geleden nog Nighttrain heette. De hal met wc's is hetzelfde gebleven.- Er zijn wel wat aparte ruimtes in gemaakt, waaronder een rookhok. Ook de zaal is grotendeels - qua omvang - hetzelfde als-ie was. Hij ziet er alleen heel anders uit. De wanden zijn oranje, er is een podium en een loopbrug aan de rechterkant, met een stalen hek er voor. „Ja, het is leuk geworden", zegt Bastiaan de Nennie, trouwe bezoe ker van Midgard, het oude jonge rencentrum aan de Bachtensteene. „Maar er mogen wel wat meer kleurtjes in. In Midgard heb je mooie graffiti, daar is het veel knusser, met die kelder. Dit is gro ter, meer een soort theaterzaal. Dat gezellige sfeertje zal hier nooit terugkomen. Ik denk dat het hier anders wordt. Nu komt iedereen in Midgard, allerlei groepen jonge ren - rockers, metal, rappers - bij elkaar. Ik ben bang dat het hier al lemaal verschillende groepen zul len worden." foto Dirk-Jan Gjeltema singen op te volgen. Waterman: „Croné was één van de topkandi- daten. We moeten nu ook een kan jer hebben. Een deel van het colle ge heeft al even kennis met hem gemaakt." Croné is verheugd over zijn kandi datuur. „Mijn vak is besturen en ik vind Vlissingen een aantrekkelijke gemeente." Hij zegt vooralsnog niet van plan te zijn om naar de ge meente Vlissingen te verhuizen. „Ik ken het gebied niet door en door, maar ik zal proberen het me snel eigen te maken." ZEEUWSE Tip? redactie&pzcnl Het was bijna als vanouds, daar in de Wolstraat in Vlissingen. Een aantal buurtbewoners van vroeger, nu allemaal uitge zwermd naar andere woonstek- ken in de stad en in andere le vensfases, trof elkaar temidden van het winkelend publiek. De voormalige reisbureauhouder en de rijdende melkboer van wel eer keuvelden genoeglijk over eik aars wederwaardigheden. Plots wees de vakantieverkoper over de schouder van de rijdende winkelier in ruste: „Pas op! Je wa gen!" „Wat!" Razendsnel draaide de melkboer zich om, klaar om on verlaten of ander onheil van zijn nering te verjagen. In zijn blikveld kreeg hij vredig winkelend publiek. Maar geen winkelwagen. Die heeft de man immers overge daan. Veertien jaar geleden...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59