Extra opvang extreme buien Prijzen en nominatie voor film Verkeerd verbonden Schouwen en Tholen doen samen tijdens voorleeswedstrijden 't Plagiaat live in Zierikzeese kroeg PZC Maandag 12 februari 2007 15 „Ik kan het niet, ik kan het niet alleen", zingt Ger nifestatie zaterdagavond in zes Zierikzeese kroe- caondernemers. „De kracht van dit festijn zit in Cevaal in Café De Biet in Zierikzee. Hij en zijn gen ter gelegenheid van de komende Valentijns- onze gezamenlijke aanpak", zegt horecaexploi- groep 't Plagiaat uit Middelburg gaven daarmee dag. De titel van dat eerste lied staat symbool tant Camiel van Tiggelhoven. de aftrap voor Heartbreakrock, een livemuziekma- voor de samenwerking tussen de betrokken hore- foto Dirk-Jan Gjeltema Stuwen moeten water vasthouden en tijdelijk bergen. door Ali Pankow zierikzee - Met vasthouden, ber gen en op het gewenste tijdstip af voeren van water moeten bij extre me regenval problemen in lager ge legen gebieden op Schouwen-Dui- veland worden voorkomen. Met het plaatsen van acht a tien stuwen in de tweede helft van 2007 en begin 2008 hoopt het Wa terschap Zeeuwse Eilanden een pakket maatregelen, dat al in 2002 in gang is gezet, af te ronden. Volgens projectleider waterbeheer- werken K. de Witte van het water schap bieden de extra opvangloca- ties dan voldoende capaciteit voor extreme neerslaghoeveelheden die één keer in de vijfentwintig jaar voorkomen. Directe aanleiding voor het treffen van deze extra stuwmaatregelen waren de veelvuldige hevige hoos buien in 1998. De landbouwgrond raakte verza digd en bovendien was in het bui tenwater sprake van hoog tij, het geen de afvoer belemmerde. Bij veel boeren ging een groot deel van de oogst verloren als gevolg van de wateroverlast. Het waterschap voerde daarop een uitgebreide studie uit om dit soort situaties in de toekomst het hoofd te kunnen bieden. Dit onderzoek resulteerde in de zogeheten Sys teem Analyse Schouwen (SAS). De SAS-maatregelen werden de voorloper van de gebiedsgerichte aanpak die later ook elders in Zee land is opgepakt. Het plaatsen van de stuwen vormt het slotstuk van de werkzaamhe den. Eerder al is capaciteit van de gemalen Den Osse en Prommel- sluis vergroot van respectievelijk 300 naar 425 en van 500 naar 620 kuub water per minuut. Verder is met het verbreden van di- Met het plaatsen van acht tot tien stuwen heeft het water schap voldoende opvang voor ex treme hoeveelheden neerslag die zich eens per 25 jaar voordoen. verse waterlopen de berging flink uitgebreid. Met de aanleg van natuurvriende lijke oevers langs die verbrede wa terlopen is bovendien het milieu gediend. Volgens De Witte geldt dat ook voor de compartimentering die nu nog met het plaatsen van de stu wen gerealiseerd zal worden. Op die manier kan de afvoer van het regenwater worden verlegd naar natuurgebieden die meer behoefte hebben aan water dan het lager ge legen agrarisch polderland. Met het goed op elkaar afstemmen van de geautomatiseerde stuwen streeft het waterschap naar een flexibel peilbeheer in relatie met de hoeveelheid neerslag. Blik op Kunsroute langs drie locaties renesse - De Blik op Kunstroute in Renesse voert zondag 18 februa ri langs drie locaties waar diverse beeldend kunstenaars hun werk exposeren. Het publiek vindt presentaties in 't Opstapje aan de achterzijde van het Dorpshuis, in het Blikmuseum De Blikvanger en in de hal van Ho tel de Zeeuwse Stromen. De Blik op Kunstroute kan tussen 13.00 en 17.00 uur worden afge- legd. Themabijeenkomst over thuiszorg zierikzee - De Protestants Christe lijke Ouderen Bond (PCOB) houdt dinsdag 27 februari een the mamiddag in het Hervormd Kerk centrum in Zierikzee. Woordvoerster C. Vroon van thuis zorgorganisatie Curadomi zal hier informatie verstrekken over de di verse vormen van thuiszorg en over de invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). De bijeenkomst begint om 14.15 uur. Muziekuitvoering Nut en Uitspanning ZONNEMAIRE - Harmonievereni ging Nut en Uitspanning houdt zaterdag 17 februari de jaaruit voering in het dorpshuis in Zonne- maire. Het harmonieorkest speelt een ge varieerd repertoire onder leiding van Stephan Krekelberg. Verder zijn er optredens van de drumband onder leiding van Hans Reijerse en van het opleidingsor kest Minimonie. Het bal na staat onder leiding van het Riverside Trio. De uitvoering begint om 19.30 uur. Kleinkoor Renesse in het teken van licht renesse - Het Kleinkoor Renesse onder leiding van Cor van Eek treedt zondag 25 februari op tij dens de kerkdienst in de plaatselij ke Jacobuskerk. Het programma staat in het teken van licht met liederen als Licht dat ons aanstoot in de morgen, Remem ber the Lord en Madrigalof joy. Kees Groenleer begeleidt het koor op piano. Voorganger is predikant D. Stap. De dienst begint om 9.30 uur. Amateurfilm beleeft première in filmtheater Zierikzee. door Ali Pankow zierikzee - Het zal je maar gebeu ren dat je alter ego uit het verle den het heden binnensluipt. Of er ger nog dat je geliefde van weleer zich plotsklaps manifesteert. Zit je lekker rustig op de bank te lezen, gaat de telefoon en vertelt een zwoele stem aan de andere kant van de lijn dat zij je vrouw is en weer bij jou wil zijn. Leg dat maar eens uit aan je echtgenote die zich net behaaglijk in je armen wil nes telen. De korte speelfilm Verkeerd Verbon den van amateurfilmduo Henk Ver flage en Rob Nijholt beleefde gis termiddag in Filmtheater Fizi in Zierikzee zijn officiële première. Dat feestje ging gepaard met de no dige spanning. Vooral regisseur Nij holt drentelde veelvuldig heen en weer tussen zaal en projectieruim te om alles tot in de puntjes gere geld te krijgen. Schrijver/regisseur Verhage toonde zich meer relaxed. Hij geniet vooral van het feit dat Verkeerd Verbonden bij de Rotter damse Filmclub inmiddels goed is ontvangen met drie prijzen. „We hebben eerste prijzen gekregen pu bliek en jury en we zijn genomi neerd voor de districtswedstrijd voor amateurfilmmakers", vertelt Verhage. De hoofdrollen worden vertolkt door Kris van Veelen, Marcia Sme ding en Irene Jonker. Het publiek bood tijdens de aftiteling een gul applaus. Acht scholen strijden om de hoogste eer in twee halve finales. zierikzee - De bibliobussen en de openbare bibliotheken van Tholen en Schouwen-Duiveland houden gezamenlijk twee halve finales in de voorronden van de Nationale Voorleeswedstrijd. De afgevaardigde leerlingen uit de groepen zeven en acht van basis scholen in beide gemeenten tre den daarin voor het voetlicht. Bij de voorronden op de scholen ma nifesteerden zij zich als de beste voorlezer uit hun klas. De halve finales worden woensdag middag gehouden in partycen trum Haestinge in Sint-Maartens dijk en op woensdagmiddag 14 maart in de recreatiezaal van zorg centrum Borrendamme in Zierik zee. Van beide gemeenten doen vier basisscholen mee aan deze wed strijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57