Zeeland PZC Strenger toezicht op de regels Croné kandidaat-wethouder Vlissingen SCHOUWEN-DUIVELAND 17 18 Welkome gift gehandicapte paardrijders Bardienst in Bruinisse brengt 703 euro op Paardenbenen traditioneel in zee gewassen Voor altijd mitrailleurs in je hoofd jAaandag 12 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl iemeente wil veiliger Iwoon- en leefklimaat, I milieu en recreatie. door Ali Pankow zierikzee - Foutparkeerders op Schouwen-Duiveland lopen dit jaar extra risico op een boete. De gemeente streeft naar een percen tage van minder dan vijf procent parkeerovertredingen en zal daar toe dagelijks toezicht gaan hou den. Strenge parkeercontrole is slechts een van de prioriteiten binnen het voorgenomen handhavingsbeleid. Ook het voorkomen van onveilige situaties en het waarborgen van een goed woon- en leefklimaat be horen daarin tot de uitgangspun ten. Verder wordt in 2007 extra aan dacht besteed aan het beschermen van het aanzien van de gemeente en aan het in goede banen leiden van de recreatiedruk. Bedrijven stimuleren de milieure gels behoorlijk na te leven, geldt binnen het handhavingsbeleid als een belangrijk middel onveilige si tuaties te voorkomen. Daartoe zul len dit jaar ruim vijfhonderd be drijven op Schouwen-Duiveland worden gecontroleerd. Ook de veiligheid van gebouwen heeft zeer hoge prioriteit. Om die te kunnen toetsen en te waarbor gen, worden er 650 bouwcontroles worden uitgevoerd. Daarnaast wor den nog ongeveer 275 controles verricht op het veilig gebruik van gebouwen waarin veel mensen ver blijven. Daar vooral de horeca te maken heeft met een woud aan regels be treffende milieu, bouwen, ruimte lijke ordening, drank- en horeca- wet, wet op de kansspelen en der gelijke, wil de gemeente het toe zicht op de naleving daarvan zo in tegraal en efficiënt mogelijk te ver richten. De gemeente heeft goede hoop dat daarmee het resultaat W* Ook de veiligheid van gebouwen heeft zeer hoge prioriteit. De ge meente Schouwen-Duiveland zal dit jaar 650 controles bij bouw projecten uitvoeren. De 'Net ff anders cocktail' was de grote lokker. „Maar Bruinisse is niet zo van de cocktails, Bru is meer van de bladen vol bier", constateren de Mei den van de Nacht, een groep enthousiaste jonge vrouwen uit Oosterland die zaterdag voor één keer het draaien van de bar in Café Petit in Bru van eigenaar Jaco Geelhoed overnam. Doel van die actie was geld verdienen met de cocktail en Partij Souburg Ritthem wil Ton-Croné als nieuwe wethouder. door Carla van de Merbel VLISSINGEN - De Partij Souburg Rit them (PSR) draagt Ton Croné (52) uit Scharendijke voor als opvolger van de onlangs afgetreden Maaike Walraven, wethouder namens de PSR in de gemeente Vlissingen. Vóór de gemeenteraadsverkiezin gen van maart 2006 was Croné zo'n twee jaar wethouder in de ge meente Schouwen-Duiveland voor de WD. Hij is nu lid gewor den van de PSR. Maaike Walraven stapte eind ja nuari op als wethouder van Vlis singen. Dat gebeurde nadat com motie was ontstaan over herinrich ting van de begraafplaats in Oost-Souburg. Walraven was er verantwoordelijk voor dat er niet genoeg moeite was gedaan nabe staanden in te lichten over de her inrichting van het kerkhof Fractievoorzitter Lou Waterman van de PSR is blij met de gevon den kandidaat Volgens hem is het geen probleem dat Croné niet in de gemeente Vlissingen woont. „Sinds de invoering van het duale stelsel (sinds 2002 maken wethou ders geen deel meer uit van de ge meenteraad, red.) hoeft een wet houder ook niet meer in de betref fende gemeente te wonen. Een nieuwe wethouder had ook uit Groningen kunnen komen. Wij hebben het dichter bij huis ge zocht." De PSR had na het vertrek van Walraven tien kandidaten ge vonden om haar als wethouder in Vlissingen op te volgen. Water man: „Croné was één van de top- kandidaten. We moeten nu ook een kanjer hebben. Een deel van het college heeft al even kennis met hem gemaakt." Croné is verheugd over zijn kandi datuur. „Mijn vak is besturen en ik vind Vlissingen een aantrekkelijke gemeente." Hij zegt vooralsnog niet van plan te zijn om naar de ge meente Vlissingen te verhuizen. Croné is verheugd met zijn kandi- datuur voor de vacante wethou- derspost voor de PSR in Vlissin gen. De voordracht komt op 1 maart in de gemeenteraad. sterk verbetert en de controledruk op de horecaondernemers aanzien lijk afneemt. Verder zullen in 2007 een dertigtal recreatiebedrijven gecontroleerd worden op de juiste naleving van de regels. Ook wordt tijdens het toeristensei zoen bij ongeveer honderdvijftig evenementen gecontroleerd op vei ligheid en overlast. Ook de veiligheid op het strand en toezicht op oneigenlijk gebruik van recreatiewoningen behoren tot de prioriteiten. Lions golft 10.000 euro bijeen voor stichting gehandicapte ruiters door Ali Pankow DREISCHOR - Een cheque van 10.000 euro biedt de Stichting Paardrijden Gehandicapten Schou wen-Duiveland (SPGSD) de moge lijkheid enkele essentiële voorzie ningen aan te schaffen zoals een tillift en aangepaste zadels. Voorzitter Frank van der Vliet van de Lions Schouwen-Duiveland reikte die cheque zaterdag in Stal Balans in Dreischor uit aan de SPGSD. Deze gift is het resultaat van het Northsea Beachgolftoernooi dat de serviceclub enkele maanden ge leden op het strand in de Schouw- se Westhoek heeft gehouden. „We hadden het geld niet beter kunnen besteden", concludeerde de Lions- voorzitter na het aanschouwen van enkele demonstraties door ge- handicapte ruiters. met fooien ten behoeve van de intocht van de Sint. Sinterklaas kwam zelf met twee witte Pie ten' mee collecteren. De opbrengst: 703 euro. foto Dirk-Jan Gjeltema „Ik ken het gebied niet door en door, maar ik zal proberen het me snel eigen te maken." Tijdens zijn wethouderschap op Schou wen-Duiveland had Croné onder werpen als financien, economi sche zaken, toerisme, recreatie en sport in zijn portefeuille. Na de verkiezingen van maart 2006 keer de hij niet terug in het college. „Ik ben toen dingen voor mezelf gaan doen op het gebied van con sultancy en training." Daar gaat hij mee stoppen als hij wordt benoemd in Vlissingen. „Als je het wethouderschap goed wilt doen, moet dat prioriteit heb ben." Op 1 maart komt de voordracht van Croné aan de orde in de ge meenteraad van Vlissingen. ZEEUWSE ED2MBI Tip? redactie@pzcnl Vanouds Het was bijna als vanouds, daar in de Walstraat in Vlissingen. Een aantal buurtbewoners van vroeger, nu allemaal uitge zwermd naar andere woonstek- ken in de stad en in andere le vensfases, trof elkaar temidden van het winkelend publiek. De voormalige reisbureauhouder en de rijdende melkboer van wel eer keuvelden genoeglijk over eik aars wederiuaardigheden. Plots wees de vakantieverkoper over de schouder van de rijdende winkelier in ruste: „Pas op! Je wa gen!" „Wat!" Razendsnel draaide de melkboer zich om, klaar om on verlaten of ander onheil van zijn nering te verjagen. In zijn blikveld kreeg hij vredig winkelend publiek. Maar geen winkelwagen. Die heeft de man immers overge daan. Veertien jaar geleden...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55