SP krijgt veel reacties over zorgwet 'Situatie Open dagen ROC WMO is niet zoals het hoort' PZC Maandag 12 februari 2007 1 5 O xt71 /rv Invoering van WMO verloopt niet vlekkeloos in gemeente Hulst. door Harold de Puysseleijr HULST - De invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) is in de gemeente Hulst zeker niet vlekkeloos verlopen. at blijkt volgens de gemeente- "aadsfractie van de Socialistische Partij (SP) in die gemeente uit de reacties op het meldpunt dat de partij de afgelopen week openstel de. Vele tientallen mensen hebben via de telefoon en internet gerea geerd. Duidelijk is, aldus de SP, dat er bij de mensen die gebruik ma ken van zorgvoorzieningen grote onzekerheid over de werking van de nieuwe zorgwet heerst. Maar ook onder het personeel van bij voorbeeld de Thuiszorg is volgens de partij grote bezorgdheid. De SP komt met vijf aanbevelin gen om de uitvoering van de WMO te verbeteren. Een daarvan is de vervoersvergoeding terug te brengen op een hoger niveau. „De beperking van de hoogte van de vervoersvergoeding beperkt cliën ten namelijk in hun bewegingsvrij heid." Dat blijkt uit een van de De afdeling Hulst van de Socialis- tische Partij komt met aanbeve lingen voor het beter functione ren van de nieuwe Wet Maat schappelijke Ondersteuning. reacties op het meldpunt: „In de loop der jaren is de vervoersvergoe ding verminderd tot €350 per jaar. Het is nu voor mij ondoenlijk mijn auto te houden. Maar ik doe" niet alleen mijn auto weg. Tegelij kertijd verlies ik ook veel van mijn sociale contacten." Verder moeten mensen die op ba sis van medische indicatie zorg krijgen, ruimschoots van tevoren informatie krijgen dat de eind datum van de indicatie in zicht komt. Bovendien moet de gemeen te ingediende zorgdeclaraties snel ler uitbetalen. Een vierde aanbeve ling luidt, dat voorzieningen aan ouderen en gehandicapten ruim hartig moeten worden verstrekt. De gemeente moet van de SP ook inzetten op baanbehoud van ge kwalificeerde thuiszorgmedewer kers. Veel medewerkers van die or ganisatie moeten ander werk krij gen, omdat ze te duur zijn voor het werk dat ze nu doen. Voorzitter Ger van Unen van de eenmansfractie in de Hulster ge meenteraad zegt zich blijvend in te willen spannen voor de goede werking van de WMO in de ge meente. „Zonder stroperige, bu reaucratische regelgeving." Alle reacties die op het meldpunt bin nengekomen zijn, worden doorge speeld aan de Tweede Kamerfrac tie van de SP. De vragenlijst over de WMO op de website www.hulst.sp.nl blijft daar nog het hele jaar staan. HENGSTDIJK - Het begint bij de leut- vierders weer te kriebelen. Het car naval staat voor de deur. In Hengst dijk kwamen de jonge feestneuzen zaterdag al in actie, 's Middags trok de traditionele kinderoptocht door de straten. De Kriekeputters uit Clin- ge en de Djerken uit Graauw gingen de creativiteit van de plaatselijke wa genbouwers bekijken. De Kriekeput ters liepen na het bekijken van de praalwagens met de bouwers de eer ste polonaises op het verbroede ringsbal. De vereniging van ouders en verwanten van mensen met een verstandelijke beperking(VOGG) hield 's middags het traditionele car navalsfeest in het Hulster gemeen schapscentrum Den Dullaert. foto Peter Nicolai Auto bij ongeval over de kop Bijna 1300 bezoekers nemen kijkje bij Opleidingscentrum. TERNEUZEN - De twee open dagen die ROC Westerschelde afgelopen weekend hield, hebben hun vruch ten afgeworpen. Vrijdagavond en zaterdag passeerden bijna dertien honderd belangstellenden de poor ten van het Regionaal Opleidings centrum. De F-16 die voor de deur stond 'geparkeerd' bleek eveneens een echte trekker. „Dat is vast het meest gefotografeerde object van Terneuzen dit weekend", aldus Ad van Hoek van het ROC. De markt binnen bleek ook een groot succes. Ruim zestig leerbe drijven waren aanwezig om de werknemers van de toekomst een blik op het eventuele werkveld tè geven. Het ROC zelf gebruikte de dagen om hun meer dan honderd oplei dingen op het gebied van Tech niek, Economie en Zorg te promo ten. Van zowel de kant van de leer bedrijven, waar de inmiddels 3500 studenten van het ROC het vak in de praktijk leren, als vanuit het ROC reageerde men positief op de dagen. „Het is een mooie promo tie van ons als opleidingscentrum en ook voor de bedrijven in de re gio is het een ideale manier om zichzelf in de markt te zetten", zei Van Hoek. Deze succesvolle opzet van de open dagen zal ook volgend jaar weer een vervolg krijgen. TERNEUZEN - Vermoedelijk als ge volg van een verkeersruzie heeft af gelopen zaterdag rond 15.00 uur een auto-ongeluk plaatsgevonden op de Rooseveltlaan in Terneuzen. Een van de auto's eindigde op zijn kop in de middenberm. De politie deed uitgebreid onderzoek. Voor zo ver bekend zijn er geen zwaarge wonden gevallen. Eert woordvoer ster van de politie in Middelburg liet gisteren weten, dat het onder zoek nog in volle gang is. foto Peter Nicolai Meer raadsfracties roeren zich over werking wet in Hulst. HULST - Veel gemeenteraadsfrac ties zijn kritisch over de werking van de Wet Maatschappelijke On dersteuning (WMO) in Hulst. Het CDA bijvoorbeeld, bereidt een motie voor met als strekking dat de kwaliteit van de aangeboden zorg voorrang krijgt op de finan ciële aspecten van de wet. „Het kan en mag niet zo zijn dat er al leen sturing op geld plaatsvindt", zegt gemeenteraadslid Jos van Eek. Een van de angsten die bij de chris ten-democraten leeft, is dat de zo geheten alphahulp sneller zal wor den ingezet dan de hulp via Thuis zorg. Een alphahelper is iemand die geen specifieke vooropleiding of ervaring in de zorg nodig heeft. „Bij de indicering voor huishoude lijke hulp moet terdege rekening worden gehouden met de noodza kelijke begeleiding. Met name voor oudere alleenstaanden is het be langrijk dat iemand tijd vrijmaakt om te luisteren en te helpen", al dus van Eek. Gemeenteraadslid René van den Kieboom (Groot Hontenisse) kent de zorgsector als recent gepensioneerd directeur van zorgcentrum Antonius in Kloosterzande goed. Ook hij schat de situatie die door de invoering van de WMO is ontstaan in als 'niet geweldig rooskleurig'. „Een deel van de huishoudelijke hulp moet voor een tarief gedaan wor den dat eigenlijk niet kan. Dus ik kan me voorstellen dat er bij de zorgaanbieders gereorganiseerd moet worden." De oplossing voor de financiële problematiek ligt in Hulst aan de andere kant bijzonder lastig gezien de beperkte mogelijkheden bij de gemeente. „De gemeente heeft een zorgplicht, maar moet ook heel erg op de centjes letten. Wat is wijsheid. Met meer geld heb je al een gedeelte van de knelpunten opgelost." J^j Het CDA in de gemeenteraad van Hulst bereidt een motie voor om verbeteringen aan te breng en in de werking van de nieuwe zorgwet WMO. Politie controleert bij koffieshops TERNEUZEN - Bij een controle op overlast van bezoekers van koffies hops aan de rand van het centrum van Terneuzen zijn afgelopen vrij dag diverse bekeuringen uitge deeld door de politie. Negen fout geparkeerde auto's zijn in samenwerking met de gemeen te weggetakeld. Vijf automobilis ten moesten hun rijbewijs inleve ren, omdat ze meer dan vijftig kilo meter te hard reden. Nog eens 36 andere autobestuurders kregen een bekeuring voor een snelheids overtreding. Negen automobilis ten werden geverbaliseerd voor an dere verkeersovertredingen. Te vens namen de agenten zes joints en drie gram weed in beslag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51