Binnenland Justitie onderzoekt naftalek Maarheeze Veel extra banen bij DAF hier komen elke ioe van de maand dromen uit Troonswisseling niet op de agenda in Lech 4 Maandag 12 februari 2007 PZC Vrachtwagenproducent wil marktaandeel in Europa vergroten. EINDHOVEN - Vrachtwagenprodu cent DAF wil de komende jaren flink uitbreiden. Bij de vestiging in Eindhoven komt er plaats voor duizend tot tweeduizend nieuwe werknemers. De plannen zijn bekendgemaakt door Aad Goudriaan, bestuurs voorzitter van DAF Trucks. Tegen Omroep Brabant zei hij dat DAF dit jaar 25 miljoen euro extra wil steken in investeringen. De be stuurder wil de productie in Eindhoven opschroeven van 180 naar 300 vrachtwagens per dag. Bij DAF was gisteren niemand be reikbaar om de plannen toe te lich ten. Eind vorig jaar telde de fa briek in Eindhoven ruim 5100 werknemers. Naast Eindhoven is DAF ook actief in het Vlaamse Westerlo. Deze fabriek biedt werk aan bijna 2200 mensen. Andere dochters van DAF tellen nog eens bijna zevenhonderd werknemers. Vorig jaar juli kondigde DAF al een forse uitbreiding aan in Wes terlo. DAF liet toen weten dat er 54 miljoen euro extra zou worden gestoken in een fabriek voor assen en cabines. LECH - Rond de open haard in Gasthof Post komt de troonswisseling de komende dagen niet ter sprake. Het koningschap is ook niet iets waar prins Willem-Alexander zich op dit moment mee bezighoudt, zo zei hij gisteren na afloop van de traditionele fotosessie in het Oostenrijkse Lech. „Er is maar een persoon die dat weet en die is net naar binnen gegaan", aldus de prins, verwij zend naar zijn moeder en de troonsafstand. Vlnr: prinses Laurentien, haar kinderen Claus-Ka- simir en Leonore, prins Constantijn, koningin Bea trix en haar kleinkinderen prinses Amalia en Eloi- se, Willem-Alexander, prinses Maxima en haar dochter prinses Aléxia voor Gasthof Post. foto EPA Primera Burger Korte Delft 7 Hoek Damplein Middelburg Tel. 0118-63 35 74 Primera Oost-Souburg Kanaalstraat 4 Oost-Souburg Tel. 0118-4612 70 Primera Vlissingen Walstraat 189 Vlissingen Tel. 0118-44 00 37 Tabakswinkel De Pupekop Appelmarkt 27 Zierikzee Tel. 0111-41 50 63 Primera Amemuiden Langstraat 45 Amemuiden Tel. 0118-60 60 35 Tabakspeciaalzaak Ben Everse Sas van Gent Tel. 0115-4517 06 Primera van 't Westende Vrijlandstraat 87-89 Middelburg Tel. 0118-61 3680 Doolaege Drogisterij Szydlowskiplein12 Axel Tel. 0115-56 51 86 Carpentier Petra Nellie Eenhoornplantsoen 7 Oostburg Tel. 0117-45 28 30 Tabac Gifts Vuik Havenstraat 38 Temeuzen Tel. 0115-61 65 70 Tabac en Gifts C F. Diesch Markt 35 Middelburg Tel. 0118-61 22 58 Dertig mensen kampen door incident met gezondheidsklachten. MAARHEEZE - Justitie onderzoekt de oorzaak van een lek in een lei ding met vloeibare nafta in Maar heeze (Zuidoost-Brabant) waar door zaterdag 150 mensen moes ten worden geëvacueerd. Dertig mensen ondervonden gezond heidsklachten van het lek: ze had den last van de luchtwegen en/of geïrriteerde ogen. De nafta kwam uit een pijpleiding van het petro chemische bedrijf Sabic in Geleen. Deze leiding loopt tussen Rotter dam en Geleen en is 200 kilome ter lang. Bij het lek in Maarheeze spoot de nafta onder hoge druk (53 bar) naar buiten waardoor de vloeistof vernevelde. Volgens een woordvoerder van Sabic is de kans groot dat het lek is ontstaan door het rooien van bomen: „Wij heb ben krassen op dat deel van de lei ding gezien. Dat kan erop duiden dat de wortels op de leiding heb ben gedrukt en dat er door het rooien van de bomen een zwakke plek in de leiding is ontstaan." Op het stuk grond ter hoogte van het lek stonden tot in het najaar 59 paardenkastanjes. Deze zijn ge rooid omdat ze waren aangetast door de besmettelijke en voor de ze bomen dodelijke bloedingsziek te. Politie haalt dronken machinist van de bok ROTTERDAM - De spoorwegpolitie heeft zaterdag een dronken machi nist uit zijn trein gehaald. De 44-ja- rige bestuurder van de goederen trein, die geen gevaarlijke stoffen vervoerde, had volgens de politie anderhalf keer de toegestane hoe veelheid alcohol in zijn bloed. Jongen (16) aan het stuur ramt gevel SIMPELVELD - Een zestienjarige jon gen uit Heerlen heeft zater dagnacht met de 'geleende' auto van zijn moeder tijdens een achter volging een gevel van een winkel in Simpelveld geramd. De bestuur der had daarvoor een stopteken van de politie genegeerd en ging er met gedoofde lichten vandoor. Twee passagiers slaan buschaffeur knock-out HOOFDDORP - Een 43-jarige bus chauffeur uit Hoofddorp is zater dagnacht bewusteloos geslagen door twee jonge passagiers. Het duo wilde naar Haarlem, de bus ging niet verder dan Hoofd dorp. Daarop zouden de twee de chauffeur hebben mishandeld. Bond waarschuwt voor Valentijnscriminelen DEN HAAG - De Consumenten bond waarschuwt voor e-mailtjes met anomieme liefdesbetuigingen die op Valentijnsdag worden ver stuurd. Er zijn internetcriminelen die via anonieme mails privégege- vens zoals banknummers en credit kaarten proberen te stelen, meldt de organisatie op haar website. Collega schiet agent in borst in Zutphen ZUTPHEN - Een leerling-agent is vrijdag door een collega per onge luk in de borst geschoten op een schietbaan in Zutphen. Dat heeft de politie gemeld. De kogel die werd afgevuurd op een doelwit ket ste af en raakte het slachtoffer, dat inmiddels buiten levensgevaar, is Asielzoekerscentrum ontruimd na gaslek MARKELO - Ongeveer vierhonderd asielzoekers hebben gistermiddag het opvangcentrum in Markelo moeten verlaten wegens een lek kende gastank. Het inmiddels gedichte lek zat in een bovengrondse tank, die het asielzoekerscentrum gebruikt als noodvoorziening.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4