Zeeland PZC Dethon krijgt extra geld Croné kandidaat wethouder Vlissingen Primeur voor ROC 15 Vanouds ZEEUWS-VLAANDEREN Lachsalvo's tijdens Buutreednersfestival l SP krijgt veel reacties over nieuwe zorgwet i Maandag 12 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl *KI rbeidsintegratiebedrijf rijgt anderhalve ton voor wachtlijst. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Arbeidsintegratiebe- drijf Dethon krijgt via de drie fZeeuws-Vlaamse gemeenten extra geld van het Rijk om de wachtlijs ten te verkorten. Hoewel een druppel op de gloeien de plaat voor Dethon, is algemeen directeur Cor Sponselee toch blij dat er aandacht is voor de wacht lijstproblematiek. Die bestaat overi gens in het hele land bij bedrijven op het gebied van de sociale werk voorziening. De Tweede Kamer heeft onlangs een motie aangenomen waarvan de strekking luidt dat de rijksover heid meer geld beschikbaar moet stellen voor terugdringing van de wachtlijsten. De gemeenten krijgen daar in to taal 25 miljoen voor uitgekeerd. Voor Zeeuws-Vlaanderen komt het er volgens Sponselee op neer, dat er circa 150.000 euro beschik baar komt voor de wachtlijstpro blemen. Dethon kan zes mensen in dienst nemen van dat bedrag. Bij Dethon staan momenteel 160 mensen op de wachtlijst voor werk, waardoor de wachttijd zo'n vier jaar bedraagt. Het bedrijf maakt een moeilijke tijd door. De eigen financiën staan het niet toe om vanuit de eigen re serves extra mensen aan te ne men. „De bodem van de schatkist Arbeidsintegratiebedrijf Dethon kan in Zeeuws-Vlaanderen dank zij extra geld van het Rijk zes mensen van de wachtlijst aan de slag helpen. is bijna in zicht", aldus Sponselee. „Doordat de loonkostensubsidie sinds vorig jaar niet voldoende is om de loonkosten te dekken, ne men onze reserves af en zal op niet al te lange termijn een beroep moeten worden gedaan op de drie gemeenten. Hiertoe hebben we reeds een jaar een convenant met de gemeenten afgesloten om door meer te werken voor de gemeen ten de bijbetaling zoveel mogelijk te beperken." Het zwerfvuilproject in de ge meente Terneuzen is daar een voorbeeld van, maar ook het uit voeren van extra begeleidingstra jecten voor mensen met een bij standsuitkering. „Ook binnen de organisatie wordt continue geke ken naar mogelijkheden voor extra opbrengsten vanuit de markt danwel door loonkostenbesparin gen. Dit lukt vrij aardig zoals in 2006 door een aanzienlijke verbete ring van het bedrijfsresultaat, maar we zijn er nog lang niet." Het convenant moet Dethon voor namelijk uit Hulst en Terneuzen zo'n 1,2 miljoen Euro aan extra om zet opleveren, dat is althans de doelstelling voor eind 2008. TERNEUZEN - Sinds dit weekend kunnen potentiële leerlingen voor het Regionaal Opleidingscentrum (ROC) zichzelf vanuit de huiska mer aanmelden. „Mensen hoeven nu niet meer spe ciaal naar hier toe te komen om een aanmeldingsformulier in te vullen en in te leveren. Het kan nu gewoon vanaf je eigen pc en dan kan je hier beginnen. Het is een nieuw stukje service wat we bie den en we hopen dat het aan slaat", aldus Ad van Hoek van het ROC Westerschelde. Onder het kopje 'Meld je hier aan voor een opleiding' kunnen geïnte resseerden zich aanmelden voor beroepsonderwijs of volwassenen educatie op het ROC voor het schooljaar 2007 - 2008. „In een aantal stappen wordt je daar wegwijs gemaakt en zit je in no-time bij ons in het systeem." Voor meer informatie kijk op www.rocivesterschelde.nl. «ram'Ai:'ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Het was bijna als vanouds, daar in de Wolstraat in Vlissingen. Een aantal buurtbewoners van vroeger, nu allemaal uitge zwermd naar andere woonstek- ken in de stad en in andere le vensfases, trof elkaar temidden van het winkelend publiek. De voormalige reisbureauhouder en de rijdende melkboer van wel eer keuvelden genoeglijk over eik aars wederwaardigheden. Plots wees de vakantieverkoper over de schouder van de rijdende winkelier in ruste: Pas op! Je wa gen!" „Wat!" Razendsnel draaide de melkboer zich om, klaar om on verlaten of ander onheil van zijn nering te verjagen. In zijn blikveld kreeg hij vredig winkelend publiek. Maar geen winkelwagen. Die heeft de man immers overge daan. Veertien jaar geleden... Partij Souburg Ritthem heeft opvolger voor afgetreden Walraven. door Carla van de Merbel VLISSINGEN - De Partij Souburg Rit them (PSR) draagt Ton Croné voor als opvolger van de onlangs afgetreden Maaike Walraven, wet houder namens de PSR in de ge meente Vlissingen. Croné (52) woont in Scharendijke op Schouwen-Duiveland. Vóór de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2006 was hij zo'n twee jaar wethouder in de gemeente Schou wen-Duiveland voor de WD. Hij is nu lid geworden van de PSR. Maaike Walraven stapte eind ja nuari op als wethouder van Vlis singen. Dat gebeurde nadat com motie was ontstaan over herinrich ting van de begraafplaats in Oost-Souburg. Walraven was er verantwoordelijk voor dat er niet genoeg moeite was gedaan nabe staanden in te lichten over de her inrichting van het kerkhof. Fractievoorzitter Lou Waterman van de PSR is blij met de gevon den kandidaat. Volgens hem is het geen probleem dat Croné niet in de gemeente Vlissingen woont. „Sinds de invoering van het duale stelsel (sinds 2002 maken wethou ders geen deel meer uit van de ge meenteraad, red.) hoeft een wet houder ook niet meer in de betref fende gemeente te wonen. Een wethouder had ook uit Groningen kunnen komen." De PSR had na het vertrek van Walraven tien kandidaten gevon den om haar als wethouder in Vlis singen op te volgen. Waterman: „Croné was één van de topkandi- daten. We moeten nu ook een kan jer hebben. Een deel van het colle ge heeft al even kennis met hem gemaakt." Croné is verheugd over zijn kandi datuur. „Mijn vak is besturen en ik vind Vlissingen een aantrekkelijke gemeente." Hij zegt vooralsnog niet van plan te zijn om naar de ge meente Vlissingen te verhuizen. „Ik ken het gebied niet door en door, maar ik zal proberen het me snel eigen te maken." Zweten op Groot Nederlands Dictee SLUIS - De voorronde van Het Groot Nederlands Dictee zaterdag in Sluis is bij de specialisten ge wonnen door Louis Kesteloo uit Middelburg. Hij maakte 28 fouten. Rein Leentfaar uit Breskens haalde het bij de liefhebbers met slechts 13 fou ten. Voor een enkeling was het zaterdagmorgen in het Belfort een ware kwelling. Voor een ander juist een grote uitdaging. Duidelijk was wel dat al leen al het invullen van het wedstrijdformulier voor een enkele scholier een hele opgave is. Schrijf je het woord scholier nu met één o of met twee o's De scholier ging met zijn twee o's al duidelijk de mist. De jongste deelnemers uit Zeeuws-Vlaanderen scoorden goed. Nicky van Hee uit Cadzand won bij de miniemen. Loes Dellaert uit IJzendijke (ca detten) en Timo de Ruysscher uit Hulst (scholie ren) wisten eveneens te winnen. Het Groot Nederlandse Dictee maakte deel uit van een geslaagde week van Van Dale in Sluis. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49