Sport titel Schipper Nu wel Inspraak startnotitie/kennisgeving Internationaal MER Zwin Stormvogel op dreef in Goes Coese springers in de prijzen PZC Maandag 12 februari 2007 41 GOES - Het Estafettetoernooi van Z&PC De Ganze is met overmacht gewonnen door de Vlissingse teams van De Stormvogel met 248 punten. Zowel bij de meisjes als bij de vrouwen gingen de titels mee naar Vlissingen en presteer den de jongens en heren uitste kend door de overallwisselbeker mee naar huis te nemen. Koewacht eindigde als tweede (196 punten) en De Schelde be haalde de derde plaats (190 pun ten). Verassend was de winst van de he ren van De Stormvogel op de af sluitende ïox 100 meter vrije slag. Op de eerste honderd meter kwam Sander van Nieuwen- huyzen tot een snelle 55,17. De ti tel bij de heren ging mee met De Schelde door winst op de rug- en vlinderslagestafettes. Bij de vrouwen won De Stormvo gel drie keer. Mieke van Dort, Iris Dingemanse, Manon Minneboo en Judith Stap kwamen op de 4x 100 meter vlinderslag uit op een nieuw Zeeuws Estafetterecord tot 17 jaar in 4.46,71. Sander Osse wint dressuurwedstrijd GOES - Sander Osse won zaterdag met Kashmir de dressuurwedstrijd van de Paardebloem in de klasse Zi. Met de vijftienjarige bruine ruin Kashmir scoorde de 16-jarige uit Heinkenszand 61.67 procent. Ook Janine Commee presteerde goed. De amazone uit Kapelle ein digde met Rolls Royce op de twee de plaats. In de klasse Li stuurde Nicole Vaes (Axel) Vivante naar de overwinning. Het overall klasse ment van de tweedaagse werd een prooi voor Judith Oostdijk met de merrie Westveers Léspri. Ploeg uit Yerseke kent voetbalregels beste GOES - Een team uit Yerseke is win naar geworden van de halve finale voetbalspelregelkennis voor jeugd in district zuid I. Het team, bestaande uit Rody Bak ker, Kevin Hout, Peter Jouwsma en Ricardo Zuidweg haalde 306 punten en plaatste zich daarmee met Wolfaartsdijk (tweede, 245 punten) en Bruse Boys (derde, 222 punten) voor de districtsfinale, 9 maart in Gorinchem. Persoonlijk winnaar werd Kevin Hout (Yerse ke), vóór zijn teamgenoot Ricardo Zuidweg. Gerco Schroder tweede in Grand Prix van Vigo VIGO - Gerco Schroder heeft het in ternationale concours hippique van Vigo goed afgesloten. De Twentse springruiter werd in de Grote Prijs tweede achter de Duit ser Marco Kutscher. Schroder kwam op de rug van Eurocommer- ce Acapulco iets te kort voor de hoofdprijs van 13.000 euro. Het verschil met Kutscher, die de Hol- steiner ruin Cash bereed, was in de barrage slechts 0,15 seconde. Schroder kreeg een cheque van elf mille. ANP Tennisser Zeeuws kampioen na winst op Rinke van Remortel. door Sven Bakker GOES - Waar hij vorig jaar nog het hoofd moest buigen voor René Lindenbergh was het dit jaar wel raak voor Harold Schipper. In de fi nale van het Zeeuws indoorkam pioenschap tennis bleek Schipper met 7-5 en 6-1 te sterk voor Rinke van Remortel. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat Harold Schipper er met de eindoverwinning bij het mannen- enkelspel in de derde categorie vandoor zou gaan. In de poulefase moest hij namelijk zijn meerdere erkennen in de ongeplaatste Frank den Engelsman en ging daardoor slechts als tweede in de poule door naar het hoofdschema. Daar in rekende hij eerst met 7-1 af met Mart Flikweert, waarna ook Brian Dijkstra er in de halve eindstrijd met 7-6 af moest. In de finale was Rinke van Remortel vervolgens de klos. Frank den Engelsman kon zijn goe de start met twee overwinningen geen vervolg geven. Tegen Sven Vermeulen verloor hij met slechts één game verschil: 6-5. Vermeulen verloor op zijn beurt met één ga me verschil van Van Remortel in de halve finales. Een categorie lager waren het twee poulegenoten die het in de eindstrijd nogmaals tegen elkaar op moesten nemen. Maarten de Witte kwam in de tweekamp met Diederik de Rave tweemaal als winnaar uit de bus gerold. In de poule was het nog 4-3 geworden; in de finale beschikte De Witte ook na twee gewonnen sets over de langste adem: 6-3 en 7-6. Aubrey Maenhout ging met de overwinning aan de haal bij het vrouwenenkelspel in de derde cate gorie. De als tweede geplaatste Maenhout kwam in de finale te rug, nadat ze de eerste set in een tiebreak aan Mandy Wolfert had moeten laten. Het tweede en derde bedrijf wa ren echter met tweemaal 6-3 voor Aubrey Maenhout, die bij het dub belspel niet tot het hoofdschema geraakte. Daarin waren namelijk de als eerste geplaatsten Corine Da- vidse en Ingrid Weegels de besten. Met 7-5, 3-6 en 6-2 versloegen zij Jantien Bruijnzeel en Saskia Oran je, die als tweede waren inge schaald. Harold Schipper. Het gemengddubbelspel in de der de categorie was een prooi voor Jeantien van den Dries en Harold Schipper, die daarmee zijn tweede titel pakte. In straight sets werden Saskia Oranje en Dylan Blackman geklopt: 6-2 en 6-4. Het Braakman Open werd in de derde categorie van het mannen- dubbelspel gewonnen door Guido Tolhoek en Bernd van Quekelberg- he. Het duo versloeg Mare Felius en Kim Langeraert in de finale. Goud en zilver voor Forza Gymnastica op NK in Landgraaf LANDGRAAF - De vrouwen van For za Gymnastica uit Goes hebben tij dens het NK groepsspringen in Landgraaf de nationale titel gepakt op het onderdeel Tumbling op B-niveau. Het team onder leiding van Astrid Geeratz bestond uit Anne van Avermaete, Maresha Dijkhuizen, Moniek de Bruine, Nienke de Rui ter, Michelle Hollestelle en Romy Joosen. Het team promoveert naar de hoogste categorie. Op de minitrampoline op A-ni veau eindigde hetzelfde team, aan gevuld met Lydia Dijkhuizen, op de vierde plaats. De groep vrou wen die onder leiding van Renate Traas meedeed op B-niveau mini- tramp werd vijfde. De jongens olv Davy Fonteine en Johan Stoutjes- dijk werden knap tweede. Het mannenteam van Forza Gym nastica werd tweede. De groep be stond uit trainer Martin Wisseker- ke, Erwin Keukelaar, Pim Steen- dijk, Jesse Dijkhuizen, Tomas Pari- nussa, Perry van Ingen, Johan Stoutjesdijk en Yardin den Engels man. De startnotitie/kennisgeving Internationaal MER Zwin ligt in Nederland en Vlaanderen vanaf 13 februari 2007 gedurende 6 weken ter inzage. Het doel van de startnotitie is; - starten mer-procedure. - betrokken personen en instanties informeren en gelegenheid geven tot inspraak; - alternatieven van het project verkennen en kansrijke varianten selecteren; - afbakenen van de inhoud van het milieueffectrapport. De startnotitie doorloopt in Nederland een inspraakprocedure overeenkomstig de Rijksprojectenprocedure, de Algemene wet bestuursrecht en de Wet milieubeheer In Vlaanderen geldt het MER/VR-decreet van 18 december 2002 In het kader daar van wordt u van 13 februari tot en met 26 maart 2007 in de gelegenheid gesteld uw opmerkingen op de inhoud van de startnotitie/kennisgeving naar voren te brengen. Achtergrond De regeringen van Nederland en Vlaanderen stelden op 11 maart 2005 de Ontwikkelingsschets 2010 Schelde-estuarium vast Deze Ontwikkelingsschets geeft aan welke projecten en maatregelen moeten worden gerealiseerd om de Schelde in 2010 veiliger, toegankelijker en natuurlijker te maken. Het duurzaam behoud en de uitbreiding van het intergetijden- gebied in 't Zwin is één van deze projecten. Waar kunt u de startnotitie/kennisgeving inzien? De startnotitie/kennisgeving kunt u van 13 februari tot en met 26 maart 2007 inzien gedurende de reguliere openingstijden op de volgende locaties. In Nederland - de gemeentehuizen van Sluis en Aardenburg; - de openbare bibliotheek in Sluis, - de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg; - het informatiecentrum van de provincie Zeeland in Middelburg, - de bibliotheek van het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen; - de bibliotheek van Rijkswaterstaat Zeeland in Middelburg; - de bibliotheek van het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit. In Vlaanderen - het gemeentehuis van Knokke-Heist; - de afdeling Kust in Oostende; - Dienst Mer in Brussel. U kunt de startnotitie/kennisgeving ook downloaden via wwwzeeland.nl/natuurpakket of vla www.mervlaanderen.be. Hoe kunt u inspreken op de startnotitie/ kennisgeving? Eenieder die dit wenst, kan schnftelijk reageren op de start notitie/kennisgeving Inspraakreacties naar aanleiding van deze startnotitie/kennisgeving kunnen leiden tot wijzigingen van de inhoud. Met name als zij concrete voorstellen bevatten over de te onderzoeken alternatieven en effecten. Uw schriftelijke inspraakreactie kunt u tot en met 26 maart 2007 sturen naar. Voor Nederland Inspraakpunt, Startnotitie/kennisgeving MER Zwin. Postbus 30316. NL-2500 GH Den Haag- Voor Vlaanderen Dienst Mer, Vlaamse Overheid, Departement Leefmilieu, Natuur en Energie, Startnotitie/kennisgeving MER Zwin, Koning Albert ll-laan 20 bus 8. B-1000 Brussel of Gemeente Knokke-Heist, Startnotitie/kennisgeving MER Zwin, Alfred Verweeplein 18-8300 Knokke-Heist. U kunt ook via internet inspreken www.zeeland nl/natuurpakket of www mervlaanderen be In Nederland bestaat tevens de mogelijkheid om mondeling in te spreken. Als u tijdens de hoorzitting mondeling wilt inspreken, wordt u, om organisatorische redenen, vriendelijk verzocht dit vóór dinsdag 6 maart 2007 aan het Inspraakpunt kenbaar te maken, telefoon +31 70 351 96 02 Informatiemarkt en hoorzitting Om u zo goed mogelijk te informeren, wordt een informatie markt georganiseerd Hierbij zijn medewerkers van het project bureau aanwezig om uw vragen te beantwoorden en om het verdere verloop van de procedure toe te lichten. Aansluitend hierop vindt een hoorzitting plaats, waar u mondeling kunt inspreken. De bijeenkomst wordt gehouden op; dinsdag 13 maart 2007 Ledeltheater te Oostburg Informatiemarkt vanaf 19.00 uur Hoorzitting vanaf 20.00 uur Wat gebeurt er met uw reactie? De binnengekomen reacties worden gebundeld. Het Inspraak punt stuurt daarna alle reacties naar de Dienst Mer in Vlaanderen, naar de minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit en naar de Commissie voor de milieueffect rapportage (m.e.r.) in Nederland Een gemeenschappelijke commissie m.e.r adviseert over de inhoud van het milieu effectrapport (MER) Op basis van de adviezen en de inspraak reacties geven de minister van Landbouw. Natuur en Voedsel kwaliteit en de afdeling Milieu-, Natuur- en Energiebeleid, Dienst Mer hun oordeel over de Kennisgeving/Startnotitie middels richtlijnen Deze richtlijnen vormen - tezamen met de kennisgevingstartnotitie - het vertrekpunt voor het opstellen van het MER. Na afronding van het MER-onderzoek krijgt u nogmaals de kans om in te spreken. Zo spoedig mogelijk na afloop van de inspraaktermijn kunt u de ontvangen reacties inzien op dezelfde locaties waar de startnotitie/kennisgeving ter inzage ligt Na het verschijnen van de richtlijnen wordt een antwoordnota opgesteld waarin alle inspraakreacties behandeld worden. Alle insprekers krijgen deze nota toegestuurd, zodat zij inzicht krijgen in de door werking van hun reactie Nadere informatie Voor het verkrijgen van meer informatie over de inhoud van de startnotitie/kennisgeving kunt u contact opnemen met het projectbureau Natuurpakket Westerschelde (voor Nederland), telefoon +31 118 62 17 51 of met het agentschap voor Mantieme Dienstverlening en Kust, afdeling Kust (voor Vlaanderen), telefoon +32 59 554 293. Voor inlichtingen over de inspraakprocedure kunt u zich wenden tot het Inspraakpunt (voor Nederland), telefoon +31 70 351 96 02 of de dienst Mer (voor Vlaanderen), telefoon +32 2 553 80 79. Provincie Zeeland m AFDELING KUST J andbouw, natuur e edselkwaliteit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41