Sport koploper na zwakke Vrouwen EMM tonen -«.„"id ttg'n SWNZ herstel tegen HMC Driebandenteam Steketee Schilders boekt unieke prestatie met record De Stormvogel blijft Vlissingen verslaat Den Dungk twee keer Martje Wisse beetje derde en beetje vierde 38 Maandag 12 februari 2007 PZC VV Vlissingse jeugd te sterk voor De Schelde in waterpoloderby. door Ko Mechielsen GOES - De mannen van De Storm vogel speelden zaterdag een slordi ge wedstrijd, maar wonnen toch vrij simpel van SWNZ 2 met 7-4. Met nog acht wedstrijden voor de boeg staat De Stormvogel nog steeds eerste en lijkt promotitie dichtbij te komen. In de Zeeuwse derby bij de heren- jeugd won De Stormvogel verras send van De Schelde met 9-3. De teams van De Ganze kwamen dit weekend niet in aktie. Mannen. De Stormvogel-SWNZ 2 7-4: De Stormvogel speelde een rommelige wedstrijd. De ploeg miste opnieuw teveel kansen en zodoende kon de ploeg uit Schijn- del na de eerste periode opgelucht adem halen: 1-1. Pas tegen het einde van de tweede periode sloeg De Stormvogel een gaatje, met een 4-2-voorsprong als De Stormvogel miste veel kan- sen, waardoor SWNZ lang bij kon blijven. Pas in de derde perio de maakten de Vlissingers het verschil. gevolg. SWNZ, dat met slechts ze ven spelers naar Vlissingen was ge komen en dus geen wissels had, kreeg het in de derde periode moeilijk. De Stormvogel ging snel ler spelen en liep uit naar een 7-2- voorsprong. De overmacht was ook in de laatste periode zichtbaar, maar teveel spelers gingen voor ei gen succes en misten. SWNZ 2 strafte twee keer een fout af, zodat het 7-4 werd. Scores De Stormvogel: Pim Bekkers 4, Martijn Mechielsen 2 en Sven Eric Sandi- fort 1. Jeugd. De Stormvogel-De Schel de 9-3: Beide ploegen misten veel spelers. Het werd uiteindelijk de wedstrijd van Martijn Mechielsen die voor De Stormvogel zeven tref fers maakte. Vanaf het begin was De Stormvogel de betere ploeg. De Schelde maakte teveel fouten en was te weinig dreigend. Na 2-0 aan het eind van de eerste periode nam De Stormvogel halverwege de tweede periode een 4-0-voor- sprong. Bas van Houwelingen bracht De Schelde eind tweede pe riode terug in de wedstrijd: 4-2. In de derde periode zette De Storm vogel de wedstrijd naar de hand wist te zetten en liep uit naar een beslissende 8-2-voorsprong. De laatste periode was slecht. De Stene Brug speelt in derde divisie gelijk tegen ADC Repro. SAS VAN CENT - Het driebanden- team van Steketee Schilders uit Kwadendamme noteerde in de streekderby tegen De Geslootene Boom (0-8-winst) een record moyenne in de vierde divisie, die bestaat uit 159 teams: 0.763. De ver sterking met Jean Paul de Kraker wierp dus meteen zijn vruchten Middelburgse handbal vrouwen op vechtlust langs concurrent. door Wim Kakebeeke GOES - De vrouwen van EMM heb ben zich keurig hersteld van de ze perd tegen koploper PSV. In Raamsdonkveer kreeg de vierde positie meer glans door te winnen van naaste concurrent HMC: 16-19. Bij de mannen ging de be langrijke strijd van EMM tegen Ha- bo'95 gistermiddag niet door. In het Brabantse Boekei kwam de ar bitrale leiding niet opdagen. Vrouwen. HMC-EMM 16-19: De oorwassing tegen koploper PSV af gelopen week (23-13) had het Mid delburgse zelfvertrouwen nauwe lijks aangetast. Met vechtlust, veer kracht en overtuiging werd concur rent HMC in eigen huis de loef af gestoken. Inzet was de vierde plek. Die werd met verve verdedigd door de pupillen van John Jansen. Het meeste vuurwerk van de gas ten zat verscholen in het eerste be drijf Na een aarzelende start gooi de de jonge Zeeuwse brigade alle schroom van zich af. „De ene snel af Ook Patrick Vasseur is op bord twee een geweldige troef om uit te spelen. Hij versloeg Rien Sandrini met het onwaarschijnlijke gemid delde van 1.041. De Stene Brug pakte een klasse ho ger een punt tegen ADC Repro: 4-4. Het duel tussen de midden moters werd opgesierd door een schitterende partij van Piet Koek, die afsloot met winst en 1.029 als gemiddelde. Marco van der Hout en Ad Menheere verloren. Hoondert/de Waard kreeg in ei le uitbraak was nog fraaier dan de andere," verzekerd Jansen. De tus- senspurt was ook meteen de nek slag voor HMC. In de pauze was het verschil opge lopen naar 8-13. Het vloeiende spel was daarna ver te zoeken, maar het bleek voldoende om met de punten huiswaarts te keren. „De ploeg is blijven knokken en dat is een pluspunt", aldus Jansen. 'Het mannenteam van EMM reisde voor niks naar Boekei. De arbiter kwam niet.' Scores EMM: Anouk Provoost 8, Angela van de Bergh 4, Petula Brasser, Xaira Nij- sen en Ariska Tax 2, Marieke Riemens 1 HVM-Olympus 13-9: Bij de Vlis- singsen zit de klad erin. Opnieuw was het resultaat niet goed. In Ma de werd er over de hele linie wel beter gepresteerd dan vorige week tegen Avanti. Ook bespeurde coach Inge Jansen meer inzet. „Daarom heb ik er de pest in dat we het in drie minuten tijd com pleet verknallen." HVM 2-Orion 26-10: Zonder wis gen huis een afstraffing van J8tW Electrogroep, 0-8. De ploeg uit Ril land ziet het afscheid van de derde divisie met rasse schreden nade ren. Teamcaptain Gerrit Blom was na afloop kort maar krachtig: „Het was drie keer niks." In de praktijk wees de 0-8-neder- laag op vier keer niks. Bram de Waard kwam nog het dichtst in de buurt van zijn tegenstander, maar ook dat leverde niets op. Het team moyenne van 0.375 spreekt op dit niveau voor zich. - selspelers was het lastig voor Orion. Vooral na rust (10-6), toen een flinke afstraffing Orion ten deel viel. Mannen. Witte Ster'75 2- Meco/ Delta Sport 2 14-27: Het uur van de waarheid sluipt dichterbij voor Delta Sport. Na carnaval wacht de eerste confrontatie met de huidige koploper de Beuk. Tot die tijd kan de ploeg rustig doorspelen. Blauw Wit 2-GSC 19-19: De Goe- senarén komen steeds vaster op de vierde plek. Over twee weken komt een van de concurrenten, HMC 3, naar Goes toe. Het betere van het spel kwam in Den Bosch van GSC. De beloning bleef achterwege. „Gezien het aan tal dubieuze beslissingen ben ik blij met dat ene puntje," zei coach Jaap Quinten na afloop. EMM 2-Mixed Up 12-20: Het ver schil op de ranglijst bleek veel te groot. De gasten hebben twee keer zoveel punten. De reserves waren uit op een beetje eerherstel. De 35-9-nederlaag van vorige keer zat bij iedereen nog in het geheugen. „Het was nu meer een duel, maar ze blijven en maatje te groot," zei Eric Dingemanse na afloop. Een waterpoloër van De Stormvogel (witte cap) in duel om de bal met een speler van SWNZ. foto Lex de Meester Souburgse basketbal vrouwen in derby te sterk voor Vlissingen 2. door Jeremy Deug VLISSINGEN - Zowel de mannen als de vrouwen van basketbalclub Vlis singen boekten in Den Dungen een ruime zege. De vrouwen van Souburg wonnen van Vlissingen 2. Mannen. Den Dungk-BC Vlissin gen 51-74: Den Dungk begon scherp in eigen huis en zette Vlis singen direct onder druk, wat re sulteerde in een 15-8-voorsprong na het eerste kwart. Twee minuten voor rust zette Vlissingen een tus- sensprint in, waardoor het de ach terstand omboog in een 25-32 rust stand. In de tweede helft begon Vlissingen weer matig en kwam 42-41 achter. In het laatste kwart zetten de Zeeuwen orde op zaken en maakte 33 punten. Topscorers BC Vlissingen: Michel Bosters en Erwin Hilbert 19, Julian van der Maas 12 en Tommy Radkiewicz 12. Vrouwen. Den Dungk-BC Vlis singen 35-75: In Den Dungen be gonnen beide teams in een hoog tempo. Tot 9-11 kon Den Dungk aanhaken, toen moest het afha ken. Bij rust stond BC Vlissingen met 22-45 voor. In het derde kwart werd amper gescoord, wat een 30-49-tussenstand opleverde. In het laatste kwart gaven de Vlissing se vrouwen opnieuw gas. Topscorers BC Vlissingen: Elisa Kuipers 15, Romana de Ridder 14, Linda de Meij 12, Jessica Verhage 10. BV Souburg-BC Vlissingen 2 50-40: De derby ging in het eerste kwart gelijk op: 15-14. In het twee de kwart begon Souburg beter te draaien en kreeg Vlissingen moei te met de strakke verdediging. Het team kwam amper tot scoren, waardoor Souburg met een Dorde Karadzic van het JongensU20-basketbalteam van Vlissingen op weg naar twee van zijn zeventien punten tegen Astronauts, foto Lex de Meester 27-21-voorsprong ging rusten. Na de hervatting drukte Souburg door naar 40-25 en in de slotfase slaagde Vlissingen er niet meer in om deze kloof te dichten: 50-40. Topscorers BV Souburg: Nicoline Craste 13, Gitta Zijlma 12, Digna van der Baan 10. Topscorers BC Vlissingen 2: Dorien de Witte en Romana de Ridder 14, Quintana Pattinama 6. Jongens U20. BC Vlissingen - As tronauts 50-87: In de eerste helft kon Vlissingen verdedigend geen antwoord vinden op het aanvallen de basketbal van de ploeg uit Die- men, waardoor de ruststand 23-44 was. Hoewel Vlissingen in het laat ste kwart nog wat terugkwam, bleef het gat groot. Topscorers BC Vlissingen: Wytse de Jong en Dorde Karadzic 17. SCHOORL - Martje Wisse uit Koude- kerke heeft in de dertig kilometer lange wegwedstrijd Groet uit Schoorl de vierde plaats behaald bij de vrouwen masters. Wisse noteerde een netto tijd van 2 uur 22 minuten en 31 seconden en was daarmee 45 seconden snel ler dan de nummer drie Linda Val- ent van Loopgroep Aart Stigter. Valent noteerde echter een bruto- tijd van 2 uur 23 minuten en 59 se conden en dat was 25 seconden sneller dan Wisse. Volgens de KNAU-voorschriften moet de uitslag opgemaakt wor den naar de brutotijden en zijn de nettotijden alleen goed voor de sta tistiek. Winnares werd Helmie Ramakers van Haag Atletiek in 2.08.03. Aan de wedstrijd deden in totaal 896 lo pers mee. Wisse, lid van Dynami ca, zat met haar 214e plaats bij het eerste kwart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38