Sport el kent prachtig slot e eerste ronde Davis Cuptoernooi Merckx wint supercup, Sanchez is speler van het jaar op biljartgala PZC Maandag 12 februari 2007 3 7 Sportcitaten „Bij Ajax komt het systeem voor de spelers en dat kan je lelijk opbre ken bij andere clubs." Voetballer Zlatan Ibrahimovic van Internazionale, in Sport week. „Een kind geeft regelmaat. Verantwoordelijkheidsgevoel. Voorheen kroop ik na een wedstrijd met een biertje teveel op achter het stuur. Doe ik nu nooit meer." Voetballer ïeroen Heubach van FC Twente, in Sportweek. „De drugsdealers waren de enigen met geld. Ze hebben ons team drie jaar lang bijgestaan en nooit een tegenprestatie gevraagd. Ik zal nooit klikken, nooit getuigen. Dat is de code van de straat." Basketballer Carmelo Anthony van Denver Nuggets, in Sport week. „Ik ga niet door het leven als Cindy, de olympische kampioene. Ik ben eerder Cindy die later kinderen hoopt te krijgen en uitziet naar een stil leven. Het is mijn droom een ontbijtrestaurant te beginnen." Schaatsster Cindy Klassen, in De Volkskrant. „De patatgeneratie, de PlayStation-generatie en mp3-generatie, ik heb ze allemaal meegemaakt." Doelman Raimond van der Gouw (43) van AGOW, in VI. „Topsport moet je serieus nemen tijdens trainingen en wedstrijden, maar rondom blijft voldoende tijd over om je te vermaken." Ex-volleybalster Elles Leferink, in Algemeen Dagblad. „Vorige week woog ik zeven kilo te zwaar voor deze klasse", ver klaarde Roelofs zijn opvallende te rugval. „Ik heb deze week nauwe lijks gegeten, en keihard getraind. Vandaar dat ik aan het einde hele maal stuk zat." Niet alle wedstrijden in Vlissingen waren even boeiend, maar hoogte punten waren er genoeg. Zoals de rechtse directe waarmee Braban der Ali Abrahim zijn tegenstander Koen Sinke (DOS Vlissingen) knock-out sloeg. En de partij van de Eindhovense junior Ronnie Senders die in een snel en be weeglijk duel nipt afrekende met zijn tegenstander Adam Ismail. Net als de wedstrijd van topper Jo hn Rovers, die na twee ronden ver rassend achterstond, maar toen een tandje bijschakelde en Step hen Jennings alle hoeken van de ring liet zien. De scheidsrechter was verstandig en stopte de partij vroegtijdig. De spectaculairste strijd van de avond was er geen uit de inter land, maar onderdeel van het voor programma. De achttienjarige Re- mi Waalman van het Vlissingse Sportclub Edison bokste een schit terende partij tegen Frank van Ier- sel uit Benthuizen. Opgezweept door enkele tientallen persoonlij ke fans sloeg Waalman zijn tegen stander twee keer tegen de grond. Tot verbazing van de hele hal ver loor de Vlissinger toch op punten. „Vreemd", vond ook Waalman na afloop. „Ik dacht echt dat ik de be tere was." De Vlissinger zei te hebben geno ten van het publiek. „Normaal ge sproken moet ik voor wedstrijden altijd ver de provincie uit. Dit is wel even wat anders. Dat mogen ze vaker doen." eden in Zeeland. foto Lex de Meester door Frits Bakker ANTWERPEN - De Belgische biljar ter Eddy Merckx won zaterdaga vond op een gala in Antwerpen de supercup. Daniel Sanchez werd door zijn collega's gekozen tot spe ler van het jaar. Het gala in de Zuiderkroon werd bijgewoond door zo'n vijfhonderd genodigden, die een luidruchtig decor vormden. De strijd om de supercup is een jaarlijkse wed strijd tussen de wereldkampioen en de wereldbekerhouder. Eddy Merckx won het gevecht in korte setjes van zeven van Sanchez met 4-3- Daniel Sanchez werd wel voor de derde keer gekozen tot speler van het jaar. Daardoor kwam de Span jaard definitief in het bezit van de wisseltrofee ter waarde van 50.000 euro. Hij eindigde in de verkiezing voor Merckx, Caudron, Jaspers en Blom- dahl. met een spierblessure. De Zwit- sers waren al net zo gehavend. Ro ger Federer, die al tien Grand j Slamtoernooien heeft gewonnen, had besloten de eerste ronde van het landentoernooi over te slaan. Fernando Verdasco bezorgde de Spanjaarden gisteren de beslissen de 3-1-marge door de jeugdige Stephane Bohli in drie sets (6-3 6-3 6-2) te verslaan. Het was de eerste keer sinds de in troductie van de wereldgroep in 1981 dat in geen van de acht duels in de eerste ronde de beslissing al op zaterdag was gevallen. Duitsland bereikte ten koste van Kroatië voor het eerst sinds 2001 de laatste acht. Hoofdverantwoor delijke daarvoor was Tommy Haas, die gisteren veel te sterk was voor Ivan Ljubicic. Haas gaf op eigen service slechts tien pun ten weg en had de klus na 2 uur en 20 minuten geklaard: 6-2 7-6 6-4. De Duitsers beslisten daar mee het duel nadat zaterdag het dubbel Michael Kohlmann en Alexander Waske al in drie sets te sterk was geweest voor Ljubicic en Mario Ancic. Zweden en Frankrijk deden wat van hen verwacht werd. De Scan- dinaviërs wonnen op bezoek bij Wit-Rusland nadat Robert Söder- ling het beslissende derde punt had bemachtigd met winst op Max Mirnii: 6-7 7-5 6-7 7-6 6-3. De partij nam ruim vier uur in be slag. Het leverde de Zweden een duel op met Argentinië, dat in Oosten rijk debutant Juan Mario del Pot- ro het beslissende punt zag ma ken tegen Jürgen Melzer. Del Pot- ro verving de grieperige Jose Aca- suso en sloeg zijn land na een vijf setter naar de laatste acht: 7-6 3-6 6-4 4-6 6-2. Richard Gasquet was gisteren in Clermont-Ferrand te sterk voor de Roemeen Andrei Pavel en be zorgde Frankrijk daarmee een plaats in de kwartfinales. Rusland dan wel Chili is daarin de tegen stander. De Belgische tennissers hebben De Belgische tennissers hebben in de eerste ronde van het Davis Cuptoernooi Australië met 3-2 verslagen. Zij treffen in de kwart finales Duitsland. eveneens gisteren in Luik ten kos te van Australië de laatste acht be reikt in de strijd om de Davis Cup. Kristof Vliegen versloeg in de vijfde en beslissende partij Chris Guccione in drie sets: 6-4 6-4 6-4- Eerder op de dag was Lleyton He witt nog te sterk geweest voor Oli vier Rochus (6-2 6-3 6-7(4) 3-6 6-1) waarmee de Australiër de stand in evenwicht had gebracht. Vrijdag al had Vliegen Hewitt in vijf sets verslagen en was Rochus Guccione in vier sets de baas. Za terdag ging het dubbelspel een voudig naar Australië. Paul Han- ley en Lleyton Hewitt versloegen Kristof Vliegen en Olivier Rochus met 6-2 6-4 6-2. De Belgen treffen in de kwartfinale Duitsland. RUGNUMMER 421 Rugbyer Jonny Wilkinson mag zich sinds zaterdag topscorer aller tij den noemen in het befaamde zes- landentoernooi. De Engelse vleugel loper maakte in de met 20-7 ge wonnen wedstrijd tegen Italië 15 punten en bracht daarmee zijn to taal op 421. Vedette en volksheld Wilkinson, die wegens verschillende blessures drie jaar niet voor het Engelse team kon uitkomen, deelde tot za terdag de eerste plaats met Welsh man Neil Jenkins. Die kwam tot 406 punten in 39 wedstrijden. De 26-jarige Wilkinson had liefst twaalf wedstrijden minder nodig voor zijn record. Engeland nam door de zege op de Italianen in stadion Twickenham de leiding in het zeslandentoer- nooi met vier punten uit twee duels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37