Sport Gelikt boksspektakc Spannende Rode knop J. 36 j Maandag 12 februari 2007 PZC ANGELO FÏT VRAGEN AAN Als scheidsrechter kwam hij net tekort voor de top. Angelo Boonman is nu assis tent-scheidsrechter in het betaald voetbal. Zaterdag liep hij langs de lijn in Alkmaar. Naam: Angelo Boonman Leeftijd: 27 jaar Woonplaats: Sas van Gent Beroep: planner bij Glasbedrijf Sluiskil door Frits Bakker Hoe hangt de vlag erbij van de grensrechter? Ik was zaterdag bij AZ tegen Willem II en ik mag wel zeggen dat mijn vlag er strak bij hing. Wat heb ik het druk gehad, zeg. Bij AZ stond er 29 keer een speler buitenspel. Daarvan heb ik de meeste keren moeten vlag gen toen ik in de tweede helft aan de kant van de aanvallen van AZ liep. Vooral die Koervermans is zo'n speler die tachtig van de negentig minu ten buitenspel loopt. Dan krijg je zeker wel een heel stadion over je heen? Ze vinden het natuurlijk niet prettig als je elke keer een aanval moet af- vlaggen van de thuisclub. Dan hoor je gefluit en gescheld, maar ik zat er niet vaak naast, want als Koevermans buitenspel loopt, dan is het gelijk ook een dikke meter. Weet je wat ik zo mooi vind? Klaas-jan Huntelaar van Ajax heeft dat ook. En Arveladze is ook zo'n speler. Ze lopen voort durend buitenspel, maar die ene keer dat ze net op het randje lopen, zijn ze gelijk weg ook. Het is een soort tweede natuur. En in een topelf- tal voelen ze dat aan. Als ze buitenspel staan, krijgen ze de bal maar zel den. Zaterdag was wel uitzonderlijk, zo veel keer buitenspel. Het is je tweede jaar langs de lijn, voel je dat er progressie is? Als ik naar de wedstrijden kijk die ik krijg, mag ik niet klagen. Dan is er vertrouwen in me. Dat gevoel had ik vorig jaar op het eind van het sei zoen al, toen ik het Nederlands elftal in een oefenwedstrijd tegen Jong Oranje mocht vlaggen en een wedstrijd in de play-offs. Wat is er leuk aan grensrechteren voor iemand die tegen de top heeft aange zeten als scheidsrechter? Ik sta er bovenop, in een vol stadion en in een heerlijke ambiance. Zoals zaterdag bij AZ, dat is geweldig. Het is even wennen geweest toen ik stopte als scheidsrechter, maar ik heb al zo veel leuke dingen meege maakt, dat ik dat snel vergeten ben. Ik kijk nu alleen maar vooruit, nooit meer achteruig. Telt een grensrechter in het betaald voetbal net zo goed mee als een scheids rechter? Ja hoor, wij worden ook uitstekend begeleid vanuit Zeist, met een eigen coach, met trainingsschema's en adviseurs. Ik geef mijn hartslagen door en aan de hand daarvan krijg ik schema's terug van een conditietrainer. Er zit ook opbouw in de aanstellingen. Ik heb eerst Excelsior gehad dit jaar, daarna FC Twente, Roda, nu AZ en voor de beker heb ik bij PSV gevlagd. Het gaat me goed af dus. Ik heb er nog geen moment spijt van gehad. Het is heerlijk om op het hoogste niveau mee te blijven draaien. Alles zag er gladjes uit, vrijdagavond tijdens de Night of the Sports in Kamperland. Een dame zong de mooiste liede ren, een juffrouw turnde fraaie figuren in twee simpele lappen en de Belgische pre sentator Louis de Pelsmaeker praatte de avond luchtigjes aan elkaar. Ook was er gla mour en glitter, al was het al leen maar omdat iedereen die het podium besteeg opge wacht werd door dames in grijze pakjes, om naar de pre sentator drie meter verderop begeleid te worden. Het was even schrikken toen de bas- ketbalploeg van BC Vlissin- gen ten tonele verscheen. Wa ren er wel genoeg dames voor radig? Ze bleken niet nodig, want de mannen gingen een demonstratie geven niet op, maar naast het podium. En er was humor, als was dat niet zo bedoeld. De organisatoren waren op het lumineuze idee gekomen om centraal op het podium een paal met daarop een rode knop te posteren. Enkele hoogwaardigheidsbe kleders moesten daarop druk ken waardoor videobeelden zouden onthullen wie tot sportman-, sportvrouw, het talent of aangepaste sporter van Zeeland van het jaar 2006 uitgeroepen werd. Burgemees ter Lonink van Terneuzen bleek de knop zijn wil op te kunnen leggen. Beide keren dat hij erop drukte, werd het gezicht van de winnaar gepro jecteerd. Door gedeputeerde Van Wa- veren werd de organisatie ont maskerd. Zijn timing was aan merkelijk minder. Lang nadat turner Anthony van Assche tot Zeeuws sportman van het jaar was uitgeroepen, gaf Van Waveren pas een mep op de knop. De Pelsmaeker had dit scenario voorvoeld. Hij was de avond begonnen met een spreuk: Laat de grijsaards aan me voorbij gaan en ik zal u zeggen of ze gesport hebben. Van Waveren was een fervent wandelaar. Aan welke sport zou Lonink hebben gedaan? Koen de Vries j Nederland wint interland Het boksgala in Vlissingen stond in het teken van een in terland tussen boksers uit de Nederlandse selectie en een re gioteam uit het district Lon den. Er werden negen duels uitge vochten. Voor Nederland won nen Marichelle de Jong (Rotter dam, vrouwen), Ronnie Sen ders (Eindhoven, junioren), Jeroen Groeneveld (Rotterdam, junioren) en Danny Roelofs (Middelburg, senioren, eind stand 32-19) op punten. John Rovers (Eindhoven, senioren) zegevierde nadat de scheids rechter het duel beëindigde. Verlies op punten was er voor de senioren Paco Struik (Slied- recht), Rasoel Shaffei (Eindho ven) en Daniël Kooij (Rotter dam). De partij van Peter Mullenberg (Apeldoorn, mannen) eindigde onbeslist nadat zijn tegenstan der Danny Angus in de eerste ronde zijn neus brak. Het duel werd op medisch advies ge stopt. Nederland won met 5-3. In het voorprogramma kwa men vijf Zeeuwen in actie. Zwaargewicht Hugo van Rooi- jen (DOS Vlissingen) won van de Limburger Johan de Niet: 27-16. Er was verlies voor Jef frey Brasser (Dos Vlissingen, 9-10), Quincy Tuhulerow (Sportpunt Edison, opgave in de tweede ronde), Remi Waal man (Sportpunt Edison, 20-22) en Koen Sinke (Dos Vlissingen, knock out in de eerste ronde). Danny Roelofs blijft op boksgala overeind tegen Brit Johnny Ward. door Martijn de Koning VLISSINGEN - De Nederlandse Boks- bond (NBB) hoeft geen spijt te hebben dat het Vlissingen als eer ste locatie van het project Boxing on Tour uitkoos. De opzet, boksen ook 'in de regio' populair maken, slaagde ruimschoots. Bijna duizend toeschouwers zagen zaterdagavond in sporthal Baskens- burg een gelikte show, met een voorprogramma met vijf Zeeuw en en een interland tussen Ne derland en Engeland van negen duels. Het hoogtepunt was het sluitstuk van de internationale wedstrijd: het optreden van Dan ny Roelofs, de zwaargewicht uit Middelburg. Een orkaan van geluid stak op toen Roelofs de hal betrad. Zijn tegenstander, de Brit Johnny Ward, was duidelijk geïmpo neerd. Net als de overige Engelse deelnemers, die zich aan de zij kant van de hal vergaapten aan het luidruchtige publiek en met fototoestellen en mobiele telefoon tjes de sfeer vastlegden. Roelofs overklaste de overrompel de Engelsman meteen en stond na de eerste van vier ronden met 13-2 voor. Dat bleek maar goed ook, want in het overige deel van de wedstrijd moest de Zeeuw flinke klappen incasseren. Zijn voor sprong bleek echter groot genoeg. 1^ Bijna duizend toeschouwers kre- gen in Vlissingen een spectaculai re interland voorgeschoteld. Ook het voorprogramma, met vijf Zeeuwen, was een succes. Tommy Haas viert met zijn teamgenoten de overwinning op Kroatië na zijn beslissende zege op Ivan Ljubicic. foto Ina Fassbender/RTR Alle acht landenduels worden pas op laatste dag beslist. J door onze sportredactie OSTRAVA - De tennissers van de Verenigde Staten hebben de eer ste horde in hun jacht op de Davis Cup genomen. In Ostrava bezorgde Andy Roddick de Ame rikanen gisteren het beslissende derde punt tegen Tsjechië door Tomas Berdych te verslaan. De volgende tegenstander heet Span je. In april hopen de Spanjaarden weer een beroep te kunnen doen op vedette Rafael Nadal, die zich vrijdag kort voor de openingspar tij tegen Zwitserland terugtrok Bokser Danny Roelofs haalt uit naar zijn Britse opponent tijdens zijn eerste optreder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36