Middelburg heeft damtitel in vizier Volleyballers VVS'92 verrassend langs Tafeltennissers van TTC Middelburg lijden dikke nederlaag Vlissingse wint twee turnster Kelly de Pon keer op regiotitelstrijd Nikki Meel zevende 34 Maandag 12 februari 2007 PZC W TTCM-jeugdspeler Emiel de Rijke liet als enige een puntje liggen in het duel met Shot Soest. foto Lex de Meester TTCM 2 blijft laatste in derde divisie na derde 6-4-verlies op rij. door Alex Krappen BERGEYK - De tafeltennissers van TTC Delta Middelburg hebben de uitwedstrijd tegen het sterke Ber- geyk met 8-2 verloren. De neder laag was ingecalculeerd, maar erg ruim. Het dubbelspel ging onnodig verlo ren en ook Marc Hackenberg had in zijn partij tegen Kees Sengers kansen. Uiteindelijk bleef het bij zeges van Jan Henk Bomhof en Wesley Wegman. De Middelbur gers duikelden naar de vierde plaats in de eerste divisie. In de tweede divisie is SAR/Rabobank uit Kloosterzande in groot degradatiegevaar. De ploeg verloor met 9-1 van TTCV. TTCM 2 verloor voor de derde maal op rij met 6-4, ditmaal van Hotak'68. Marijn Veijgen won tweemaal, Thomas Groenewoud éénmaal. De Middelburgse reser- PW| De nederlaag van TTCM tegen het sterke Bergeyk was onnodig. Zowel het dubbelspel als de par tij van Mare Hackenberg had pun ten op kunnen leveren. ves blijven laatste in de derde divi sie. In de hoofdklasse verloor TTCM 3 de derby van SAR/Rabobank 2 uit Kloosterzande. Het werd 6-4, me de dankzij een sublieme Johan 't Hooft die namens SAR 2 ongesla gen bleef Smash'76 verraste in dezelfde klas se met een 8-2-zege op een geha vend Red Star'58. De vrouwen van SAR/Rabobank deden goede zaken in de tweede divisie. Niet alleen versloegen ze zelf concurrent JCV met 8-2, koplo per SKF 2 verloor onverwacht met 9-1 van Panningen'74. Na drie wed strijden is SAR/Rabobank daarom koploper. In de kampioensgroep jongens boekte TTC Delta Middelburg de derde zege op rij. Shot Soest werd met een 9-1-nederlaag huiswaarts gestuurd. De topper in de B-klasse tussen Hotak'68 en TTCM 2 eindigde in een 7-3-overwinning voor TTCM 2. Voor de Middelburgers won Anthony Laco drie partijen. Marco Louisse en Niels van der Mark wonnen beiden tweemaal. TTCM 3 verloor in een spannende wedstrijd met 6-4 van het sterke NTTC. Het Middelburgse team staat vijfde. 's-Gravenpolder kan nacompetitie vergeten na 12-8-nederIaag door Daaf Kasse MIDDELBURG - De dammers van PWG 's-Gravenpolder hadden nog een minieme kans om zich te plaatsen voor de nacompetitie, maar na de 12-8-nederlaag tegen de Rijnsburgse damclub is de vijf de plaats in hoofdklasse B het hoogst haalbare. PWG haalde zaterdag niet het ni veau van de eerder met 14-6 ge wonnen wedstrijd tegen Den Haag. De drie nederlagen waren stuk voor stuk onnodig. Ruud Kloosterman werd vlak na de ope ning het slachtoffer van een vijf klapper en kon het meteen opge ven. De nederlaag van Henk Gun- ter, een van de uitblinkers tegen Den Haag, was nog veel dramati scher. De dammer uit Sint-Anna- land had een gewonnen stelling be- Melissa Scherpenisse pakt goud op sprong, brug en balk. door Tom van Gurp ZIERIKZEE - De Wissingse turnster Kelly de Pon behaalde zaterdag zo wel op de vloer als op de balk een gouden medaille op het regiokam pioenschap voor Zuidwest Neder land. Met scores van 8,900 (vloer) en 8,400 (balk) was ze in de twee de divisie senior goed genoeg voor goud. Haar coach Koos Hamels was ver rast. „Een tweede of derde plek op die toestellen was de verwach ting." Naast de twee eerste plaat- reikt, maar een simpele combina tie maakte in één klap een einde aan zijn winstaspiraties. De neder laag van Kees Rijk kwam op een moment dat het verlies van zijn ploeg al onafwendbaar was. De teamcaptain overzag een offer en miste daarna in het eindspel een goede remisekans. Martijn Rentmeester was in Rijns burg de enige speler van PWG die kon winnen. De jeugdspeler kreeg hulp van zijn tegenstander, die in het middenspel een afwikkeling volledig verkeerd had getaxeerd. De Middelburgse damclub kan de titel in de tweede klasse E bijna niet meer ontgaan. In een thuis wedstrijd won de koploper met 11-9 van Angarde Informatica 2. Met twee punten voorsprong en Eerste klasse dichtbij voor dam- mers uit hoofdstad.. Ze hebben twee wedstrijdpunten en zes bordpunten meer dan eerste achtervolger Eureka. sen won De Pon ook nog een bronzen medaille. Op het onder deel sprong turnde ze een score van 8,250 bij elkaar. De zestienjarige De Pon van Turn school Zeeland/VTV Vlissingen heeft in de acht jaar dat ze nu turnt altijd bij de betere in haar ca tegorie gezeten, vertelt Hamels. „Maar ze had op een NK nog nooit het podium gehaald." Melissa Scherpenisse voegde zater dag weer drie eerste plaatsen toe De gouden plakken van de 16-ja- rige De Pon kwamen voor haar coach Koos Hamels als een ver rassing. „Een tweede of derde plek was de verwachting." zes bordpunten meer dan concur rent Eureka staat Middelburg er riant voor, al wacht in de slotron- de wel de lastige Zeeuwse derby te gen PWG 2. In de wedstrijd tegen de Tilbur- gers ging het lang gelijk op. Na overwinningen van Jaap de Jonge en Ad Trapman en nederlagen van Piet Nieuwenhuijzen en David Da- vidse stond het 6-6. Frans Blaas bracht zijn ploeg weer op voor sprong, maar toch hing de zege nog even aan een zijden draadje. Wim Koppejan redde zich in een schijnbaar hopeloos eindspel waar na de overwinning binnen was. De reserves van PWG 's-Graven polder hadden een makkelijke middag tegen het vooral uit jeugdspelers bestaande Gorin- chem 2. De start was slecht met een nederlaag van Paulan van Nes, maar dankzij zeges van Hans van Akkeren, Ko Louwerse, Niels Roe- lofsen en Jan van Beeck werd het toch nog 13-7 voor de Zeeuwen. aan haar erelijst. De scores van de elfjarige inwoonster van Scherpe nisse kwamen allemaal ruim bo ven de tien punten: 12,900 op sprong, 11,000 op brug 11,100 op balk en 11,300 op vloer. Alleen op dat laatste onderdeel moest Scher penisse genoegen nemen met een tweede plaats. De Turnschool Zeeland pakte veel medailles. De turnsters behaalden voor de Vlissingse vereniging in to taal 34 plakken. Naast Kelly de Pon waren de zusjes Goedegebure in de talentendivisie pupil 1 samen goed voor acht medailles, waarvan twee gouden. Kelly pakte de eerste plaats op het onderdeel sprong en Wendy op het onderdeel balk. NIJMEGEN - Tijdens de Nederland se judokampioenschappen voor ju nioren (tot 20 jaar) heeft geen en kele Zeeuw het podium weten te bereiken. Nikki Meel uit Goes verloor haar tweede partij in de voorrondes bij de dames tot 70 kilo. Doordat ze nog één partij in de herkansingen wist te winnen werd de Goese als nog zevende. Paul Mechielsen (Terneuzen) kwam het dichtst bij het podium. Na verlies in de eerste ronde won hij twee keer, waardoor hij de klei ne finale bereikte. Daarin ging hij alsnog ten onder. Boy de Punder (Judo Ryu van Schaik) uit Vlissingen werd in de klasse tot 66 kilo voortijdig uitge schakeld. De Vlissinger verloor zijn eerste partijen in de voor- en herkansingsronde. Jeanneau Drei- sen (Terneuzen) werd in de klasse tot 81 kilo negende. Mytilus neemt verder afstand van laatste plaats tweede divisie. door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van WS'92 zorgden voor een verras sing in de promotieklasse. De Vlis singse ploeg bracht koploper De Burgst door hard te werken de eer ste nederlaag van dit seizoen toe. In Vlissingen werd het 3-2. De mannen van Morres/Hulst trok ken tegen Kwiek aan het langste eind. Na een spannende tweede set ging alleen de derde set verlo ren. Het Goese Mytilus trok in de tweede divisie met winst de goede lijn door. Coolflash/Ekspalvo, de nummer vier van de ranglijst, ging er met 3-1 aan. De vrouwen van Morres/Hulst gin gen in de regiodivisie kansloos on deruit tegen Sliedrecht Sport 2 (1-3: 18-25, 13-25, n-25, 25-19). Savok ging fors onderuit tegen VOY (0-4: 18-25, 20-25, 23-25, 21-25). Een klasse lager won Kwiek met 4-0 bij een jong Sliedrecht Sport 3. WS'92-De Burgst 3-2 (25-20, 25-22, 19-25, 17-25, 18-16): Hoewel de Vlissingers twee basisspelers misten, maakte WS'92 een eind aan de ongeslagen status van de beste ploeg van de promotieklasse. De Zeeuwen legden in de eerste twee sets de basis voor de zege. Goed passend werden de aanval lers met succes in stelling gebracht. Met een andere spelverdeler kreeg de koploper vanaf de derde set wat meer greep op de thuisploeg. Dat leidde tot winst van de derde en vierde set, waardoor de bezoe kers de stand gelijktrokken. In een enerverende vijfde set hield een keihard werkend WS'92 de winst verrassend in eigen huis. Mytilus-Coolflash/Ekspalvo 2 3-1 (22-25, 25-16,25-20, 25-13): De Goe se ploeg nam verder afstand van de laatste plaats door de nummer vier van de rangschikking met 3-1 te verslaan. Dat gebeurde in een goede wedstrijd, waarin Mytilus geen gekke dingen deed en vooral degelijk speelde. Overigens degra deert alleen de ploeg die als laatste eindigt uit de tweede divisie. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Mytilus zou winnen. De ploeg zocht enige tijd naar de juis- Vlissingse volleyballers leggen basis voor de zege in de eerste twee sets. te patronen en verloor de eerste set. Daarna kwam de ommekeer. De ploeg pakte energiek spelend de goede draad op. De Goese for matie nam in elke set het initiatief, bewaarde de rust, en verzekerde zich van drie dik verdiende setze ges op rij. Mytilus profiteerde bo vendien van de resultaten van de overige staartploegen en verschaf te zich in de strijd tegen degrada tie weer wat meer lucht. Morres/Hulst-Kwiek 3-1 (25-17, 25-23, 16-25, 25-18): De thuisploeg speelde erg gedreven en kwam goed uit de startblokken. Morres/Hulst profiteerde van een te hoge foutenlast aan Kwiek-zijde en nam direct het initiatief Vooral Jacco Herrebout was trefzeker. Na Zeeuws-Vlaamse winst in de eer ste set leek het duel in de tweede set in Kwiek-voordeel te kantelen. De bezoekers kwamen bij het acht tiende punt voor het eerst op voor sprong, maar moesten toestaan dat de thuisploeg in een spannen de slotfase met veel rally's voor de tweede keer de winst greep. Kwiek scoorde in de derde set in een ster ke fase tegen, maar haakte daarna moegestreden af Halverwege de vierde set leidde Morres/Hulst met 16-10. Die marge bleef behou den. Sliedrecht Sport 3-Kwiek 0-4 (24-26, 14-25, 17-25, 20-25): De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34