gelijk: 2-2 Sport Robin de Pagter helpt GPC met drie treffers aan leiding van tweede klasse Rillandia staat weer met lege handen Walcheren aan kop na 3-1-zege Oostkapelle verbetert, maar verliest toch weer ntmi an W PZC Maandag 12 februari 2007 3 3 foto Lex de Meester GPC'er Lunven Vermeer (links) wacht gespannen af of Arnemuiden-speler Corjan Marijs de bal kan onderscheppen. Vlissingers laten koploper Arnemuiden kansloos: 4-2. door Bas Abresch VLISSINGEN - Respectvol gaf Arne- muiden-spits Marinus Baas na af loop een hand aan Robin de Pag ter. „Netjes man, gefeliciteerd." Baas was op waarde geklopt en hij wist het. Met drie goals maakte zijn rivaal van GPC Vlissingen zijn ploeg én zichzelf koploper: 4-2. Een half uur had Robin de Pagter nodig om uit te groeien tot de held van het duel tussen de num mer één en twee. In dat tijdsbe stek schoot de 19-jarige spelverde ler drie keer op het doel van Roy den Dunnen. Gevolg: een 3-0-voorsprong. In de achtste mi nuut liet Den Dunnen De Pagters vrije trap los, waarna Lunven Ver meer de 1-0 binnentikte. Nog geen tien minuten later strafte hij op aangeven Ralph Wiessner geklun gel van de Arnemuiden-verdedi- ging af. En na een half uur liet hij het talrijke publiek genieten met een heerlijke afstandsknal van 25 meter: 3-0. Daarmee besliste de im mer aanspeelbare De Pagter de top per tegen het tamme Arnemuiden al in de eerste helft. Door een kwartier voor tijd zijn derde goal te maken indraaiende vrije trap), won hij ook de 'wedstrijd in de wedstrijd'. GPC-Arnemuiden was namelijk ook het gevecht tussen de twee Zeeuwse topscorers. Tot zaterdag was Marinus Baas klasse mentsleider, maar door zijn sublie me optreden in het onderlinge duel schreef de 19-jarige De Pagter (2-3): Huib Nortier o-i, Gerben Eversdijk 1-1, Gerben Eversdijk 2-1, Erik Versteeg 2-2, Marius Lande- gems 2-3, Rudi van de Sluis 3-3. Hoedekenskerke-Cadzand 3-3 (2-0); Jermo Stoel 1-0, Jermo Stoel 2-0, Niels Otte 3-0, Benny Koens 3-1, Philip Keymel 3-2, Benny Koens 3-3. Goes-SVD 1-5: Lauran Bosselaar 0-1, Jeroen van Zee 0-2, Lauran Bosselaar 0-3, Kevin Savonye 1-3, Richard Vermeulen 1-4, Ewout de Graaf 1-5. Yerseke-Mevo 2-1 (0-0): Wouter Fioole 0-1, Elco de Schipper 1-1, Ur- vin van Hekelen 2-1. ZSC'62-Kruiningen 2-0 (1-0): Ar jan Smalheer 1-0, Arjan Smalheer Waarde-Smerdiek 2-6 (2-2): Erik van Haaften 0-1, Evert van Houte 1-1, Frank Lobbezoo 2-1, Michael de Jong 2-2, Erik van Haaften 2-3, Erik van Haaften 2-4, Daan de Viet 2-5, Daan de Viet 2-6. SPS-WIK'57 4-2 (2-1): Bart Boot 0-1, Jorn Elenbaas 1-1, Hilbert van Akkeren 2-1, Erwin Feijtel 3-1, Len- nart den Boer 3-2, Wiljan Lisse- veld 4-2. Stavenisse-Chrislandia 0-2 (0-1): Arie Huitkar 0-1, Jilles Visser 0-2. FSV-Brouwershaven 5-2 (4-0). Edward de Rooij 1-0, Wiebe de Kok 2-0, Wiebe de Kok 3-0, Wiebe de Kok 4-0, Edward de Rooij 5-0, Clement van Splunder 5-1, Jur- riaan de Ruiter 5-2. een mooi nieuw hoofdstuk in zijn jongensboek. Hij staat nu boven aan met twintig doelpunten, één meer dan Baas. „Dat is mooi meegenomen", zei hij na afloop. „Ik heb in het begin GPC neemt dankzij goede eerste helft koppositie eerste klasse over nooit naar de topscorerslijst geke ken. Dit is mijn eerste seizoen als senior en ik was al blij dat ik een plekje had afgedwongen. Maar ik wil vandaag niet alleen naar me zelf kijken. Dit was een teampresta tie." Baas moest lijdzaam toezien hoe De Pagter in de 89ste minuut een publiekswissel kreeg. „Hij maakt ze gewoon netjes", aldus de VLISSINGEN - De thuisploeg nestel de zich dankzij een 3-1-zege op Di- vo naast koploper FC Bergen op de eerste plaats van de ranglijst in de vierde klasse B. Nadat Vincent de Rijke halverwe ge de eerste helft de score had geo pend (1-0) bracht Jeroen Thomas sen kort na rust de bezoekers langs zij: 1-1. In de slotfase bracht inval ler Imke Kuijper de Vlissingers op nieuw op voorsprong (2-1). Enkele minuten later werd Kuijper ge vloerd en bepaalde Fred Compeer vanaf elfmeter de eindstand op 3-1. aanvaller, die zelf via een straf schop de 3-1 scoorde en ploegge noot Peter Bil kort voor tijd de 4-2 zag maken. „Dat ik die eerste plaats in het topscorersklassement kwijt ben, doet me niet zoveel. We speelden vandaag niet fel ge noeg, maar we zullen er alles aan doen om kampioen te worden." GPC-trainer Kriens kon vanaf mi nuut één achterover leunen. „De jongens waren al drie weken met deze wedstrijd bezig. Mijn ploeg was een ontembare tijger, ik hoef de slechts de riem los te maken. GPC Vlissingen-Arnemuiden 4-2 (3-0): 8. Lunven Vermeer 1-0,17. Robin de Pag ter 2-0, 30. Robin de Pagter 3-0, 65. Mari nus Baas 3-1, 75. Robin de Pager 4-1, 88. Peter Bil 4-2. Scheidsrechter: A. Stolze (De Lier). Gele kaart: Jeroen van Omme ren (GPC Vlissingen), John Crucq (Arne muiden). Aantal toeschouwers: 600. De Meeuwen drukt rodelantaarndrager nog dieper in zorgen. GOES - In de strijd tegen degrada tie uit de tweede klasse deden AZW (7-0-verlies bij Heine- noord), Tholense Boys (4-1-neder- laag tegen Dinteloord) en Rillan dia (3-1 klop van Meeuwen) slech te zaken. Rillandia-Meeuwen 1-3: De thuis ploeg was voor rust beter en de i-o-voorsprong via Marco Min- naard was dan ook verdiend. Na rust lobte Timme Kwast de 1-1 bin nen. Binnen tien minuten was het 1-3 door treffers van Pieter Roelse en opnieuw Timme Kwast. Dinteloord-Tholense Boys 4-1: In een gelijkopgaande eerste helft schoot Johan Uijl de Boys naar 0-1. Tien minuten na rust kwam Dinteloord na een fraaie aanval via Leon Holleman op gelijke hoogte. Vijf minuten later stonden de be zoekers met tien man omdat Ste fan van Ast met een tweede gele kaart werd weggezonden. René van Zundert schoot drie minuten later een bal in de bovenhoek voor 2-1. Een strafschop van Ronald Traets leverde naast de 3-1 ook een rode kaart op voor Rick van de Velde. Leon Holleman legde de 4-1 vast. Bruse Boys-Kapelle 3-2: Voor rust was Bruse Boys oppermach tig. Door goals van Emiel Dorst leidde de thuisploeg met 2-0. Na een driedubbele wissel kwam Ka- pelle via Jordan van Langevelde te rug tot 2-1. Kort na een afgekeurde Kapelle-goal liep Lennart Verwei tegen een rode kaart op toen hij in het strafschopgebied de doorgebro ken Marco Ketting vloerde. Vanaf elfmeter scoorde Mats Willemse de 3-1. Rob Oostrom zorgde uit een strafschop, na een overtreding van doelman Rick Postema op Ke vin Joosse, voor de eindstand. Heinenoord-AZW 7-0(3-0): Vakamon Kromah 1 -0, Patrick Versluis 2-0, Mara- donna Philips 3-0, Silverster Sabajo 4-0, Vakamon Kromah 5-0, Jeroen Blom 6-0, Maradonna Philips 7-0. door Rudy Boogert OOSTKAPELLE - In een (citaat van trainer Karl Vergouwen) kwam Oostkapelle zaterdag voor de tien de opeenvolgende wedstrijd niet tot winst in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. De virtuele koploper Nivo Sparta (minste verliespunten) won in Oostkapelle met 1-4. „Maar het spelbeeld was 360 graden gedraaid in vergelijking met de wedstrijd te gen Meerkerk (5-0-verlies)", vond Vergouwen. Het eerste uur waren beide ploegen volkomen aan el kaar gewaagd. Kansen waren er voor handenbinder Davy van Geersdaele (over), Harold Vermeu len (vrije trap gered door doel man) en Remon van Geersdaele (lat). Na de rode kaart (twee keer geel) in de tweede helft van centrale ver dediger Ronnie Cremer en de daar uit volgende 2-0 voor Nivo Sparta veranderde het spelbeeld. Voor Cremer was het overigens de twee de wedstrijd op rij, dat hij met twee keer geel het veld moest ver laten. Met tien man kwam Oostkapelle weliswaar terug tot 1-2 dankzij een doelpunt van Rick Pattenier, maar in de slotfase sloeg Nivo Sparta de definitieve bres. Voor de ploeg uit Zaltbommel scoorden Hans Bar- tholomeus (2x), Wesley Paaijmans en Björn Cevat. louiirfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33