Sport Biljarter Jos Breas debuteert en regeert Borssele in slotfase Goes: behoefte aan boefjes Serooskerke stunt tegen koploper tmi 32 Maandag 12 februari 2007 PZC Goes-aanvaller Steven Fitch wordt omringd door spelers van MOC'17. foto Willem Mieras Derdeklasser onderuit tegen tien spelers van MOC'17:1-2. door Pieter van Klinken GOES - Goes heeft boefjes nodig. Dat vindt trainer Romeo van Aer- de. Met het oog op de onnodige de 2-1-nederlaag gistermiddag te gen staartploeg MOC'17 heeft hij nog gelijk ook. Derdeklasser Goes, vierde op de ranglijst, begon sterk tegen de ploeg uit Bergen op Zoom die strijdt tegen degradatie. Er zat veel voetbal in de ploeg. Toen dat ech ter na een goed kwartier ver dween, bleef er van het elftal dat aanvankleijk zo sterk oogde niet veel meer over. „Alleen met voetbal red je het niet", zei Van Aerde achteraf „Je hebt in een ploeg toch twee of drie boefjes nodig die af en toe eens iets kunnen uitdelen, die de mouwen opstropen." Bij Goes bleek dat soon spelers gis teren niet aanwezig. En dat terwijl MOC'17-speler Carlo van Loen- hout vlak voor rust zijn tweede ge le kaart ontving. In een hele twee de helft tegen tien man lukte het Goes niet dreigend te zijn voor het doel de MOC-keeper. De ploeg uit Bergen op Zoom was dat wel. Juist omdat MOC'17 over mensen beschikt die op de mo menten dat het nodig is de beuk erin kunnen gooien. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat Goes de wedstrijd met een nederlaag zou afsluiten. Na tien minuten prima voetbal prikte Mi chael Cabenda een vrije schop van Steven Fitsch binnen: 1-0. Niets leek een makkelijke middag Goes verloor gisteren op het ei- gen kunstgras met 2-1 van MOC'17. De ploeg kwam vooral spelers die de mouwen durven opstropen tekort. Langstraat 79 Arnemuiden www.jandenooijervot.nl tel0118-602937 lax: 0118-604007 15% korting op alle harde vloeren (diverse merken o.a. Quick Step) 20% korting op rolluiken 15% korting op tapijt 10% korting op alle andere zonwering Stofleren trappen nergens zo goedkoop! aanbiedingen geldig t/m 28 feb. 2007) nog in de weg te staan. Maar even na die goal doofde het vuur in het Goese spel. De thuisploeg kreeg op het kunstgrasveld meer en meer moeite met het stevige spel van de Brabanders. MOC kwam steeds beter in de wedstrijd en na een halfuur scoorde Patrick Hend- rickx uit een voorzet van Michiel van Trijen, die aan de buitenspel- val was ontsnapt, de 1-1. Kort voor rust ontving Carlo van Loenhout van MOC'17 rood. Het leek het breekpunt in de wed strijd. Goes probeerde in de twee de helft daarop in te spelen door het veld zo breed mogelijk te hou den. Daardoor ontstond wat meer ruimte op het middenveld. Het lukte Goes echter niet om daarvan goed gebruik te maken. Het tempo lag te laag om de tien tegenstanders af te matten. Boven dien kwamen de meeste passes niet aan. Naarmate de tweede helft vorder de kwam MOC'17 zelfs steeds dich ter bij de Goes goal. Met als resul taat het doelpunt van Mustafa el Mallouki in de laatste minuut „Alles valt of staat met de basis van het voetbal", probeerde Van Aerde uit te leggen. „Passes moe ten goed net als het aannemen van de bal. Dat was in het begin goed, maar verdween al gauw. Daardoor werd het allemaal te traag. Wij hebben juist het spel om de bal één, twee keer te raken. Maar als dat wegvalt, is er niks om op terug te vallen. Dat was van daag het geval. Daar ben ik pissig om" Goes-MOC17 1-2 (1-1). 10. Michael Ca benda 1-0, 32. Patrick Hendrickx 1-1, 90. Mustafa el Mallouki 1-2. Gele kaart: Ros- anno Acton, Ernst Smit (beiden Goes), Michiel van Trijen, Patrick Arnouts, Wilf red Korsmit (allen MOC'17). Rode kaart: Carlo van Loenhout (MOC'17 2xgeel). Scheidsrechter: C.G.E. van der Loos (Vught). Aantal toeschouwers: 75. Zestienjarige inwoner van Kloetinge pas zes maanden actief. door Joop van den Oudenhoven WOUWSE PLANTAGE - Jos Breas van biljartvereniging De Vier Linden werd in café De Pin regionaal kam pioen in het bandstoten vijfde klas se. De nog één week zestienjarige Kloetinger is aan een bijzondere opmars bezig. Pas sinds september vorig jaar actief in de biljartsport werd hij tweede in het districts kampioenschap en afgevaardigd naar de regionale eindstrijd. Die ti tel nam hij gisteren, toch wel ver rassend, voor zijn rekening. Zeker de wijze waarop sprak tot de ver beelding. Pas in de slotronde ver loor hij zijn eerste partij maar toen was de concentratie even wat minder om de titel al binnen was. Immers, de beslissing viel al in de zesde ronde toen de beide jonge lingen Breas en Bert de Ruiter van Onder Vrienden elkaar de eerste plaats bestreden. Breas stond al op punten voor en kon zich dus nog wel een kleine misstap veroorlo ven maar deed dat niet. Hij nam het zekere voor het onzekere en won. De Ruiter speelde juist toen en van zijn slechtste partijen en Breas zijn beste. Dat maakte het verschil en deed de titel terechtko men bij de man die er het meeste aanspraak op mocht maken. Breas behaalde twaalf punten en 1.07 ge middeld. De Ruiter werd tweede met 10 punten en 1.19. Rien Vervaart van Barracuda werd derde. Rob Jacobs van ALM nestel de zich met vijf punten, na een wisselvallig gespeeld toernooi, op de vijfde plaats. Hij mag zeggen Jos Breas had de titel in het regio naal kampioenschap bandstoten vijfde klasse al na zes ronden. Toen versloeg hij de één jaar oudere Bert de Ruiter. dat hij de enige was die de kam pioen wist te verslaan. André Joos- se van Avontuur werd achtste en laatste met drie punten. Voor Breas is het feest nog niet ten ein de. Hij mag naar het Nederlands kampioenschap dat van 16 tot en met 18 maart wordt gehouden in Dordrecht. De vier Bevelandse deelnemers aan de persoonlijk kampioenschap pen bandstoten vierde klasse ein digden in Kloosterzande op de plaatsen vijf tot en met acht. De zege ging naar Koen Pöpsel van SBC die de andere Zeeuws-Vlamingen Ruud van Vel- zen van 't Bierwinkeltje en Mario van Dam van HGL/KOT voor bleef Schouwenaar Piet de Jonge was ook nog te sterk voor Nico de Winter van DOS Ovezande die vijfde werd, Ad Menheere van BV Kwadendamme (zesde), Jan Rent meester van OBK (zevende) en Dick Oele van De Vier Linden (achtste). Krabbendijke buigt bij SKNWK in slotfase achterstand om in zege. door Klaas Verspoor GOES - In de derde klasse A bezorg de Serooskerke koploper Nieuw- dorp de eerste nederlaag van het seizoen. In Serooskerke versloeg de nummer twee de nummers één met 2-0. Serooskerke-Nieuwdorp 2-0: Jeroen Geerse verzuimde al vroeg om Serooskerke op voorsprong te brengen maar in de 26e minuut maakte Renco Francke er na een vlotte Seroos-aanval 1-0 van. Nieuwdorp werd daarna nauwe lijks gevaarlijk en moest toezien hoe Jan-Willem Francke dertien minuten voor tijd de wedstrijd in het slot gooide. Zijn vrije trap van af de zijkant liet iedereen aan zich voorbij, waardoor de bal recht streeks in het doel verdween. Heinkenszand-VCK 2-2: VCK miste in de eerste tien minuten twee opgelegde kansen en kwam na een vrije trap van Jeroen Ver- schiere op een 1-0-achterstand. Na een fout van doelman Wilko Heij, die de bal bij een spelvoortzetting zo in de voeten van een tegenstan der schoof, kwam VCK via Merijn Dek aan de gelijkmaker. Vlak na rust scoorde Joeri Weststrate uit een vrije trap van Ermo Cappon met het hoofd de 2-1. In de 67e mi nuut loste Heij bij een corner de bal waarna Erik Damen voor 2-2 zorgde. WHS-Noad'67 1-1: Het duurde tot de 60e minuut voordat er een goal viel. Vroegop bracht WHS aan de leiding. Noad'67 ging drukken en WHS loerde op de counter. Via Vroegop kwam de thuisploeg bijna op 2-0 maar in de slotfase gaf WHS toch nog twee dure pun- pw Zaterdag-derdeklasser Nieuw- dorp heeft na eerste seizoensne derlaag nog vijf punten voor sprong op eerste achtervolger Serooskerke. ten uit handen. Drie minuten voor tijd leidde balverlies bij WHS alsnog tot de gelijkmaker. Roy van Splunter bediende Rob den Engels man die met een geplaatste bal Noad'67 langszij bracht. SKNWK-Krabbendijke 1-2: De bezoekers kwamen goed weg. Acht minuten voor tijd keek de ploeg, gecoacht door Gaby Nie- mantsverdriet, nog tegen een 1-0-achterstand aan. Danny Weber (strafschop) en Martin Bal bezorg den hun ploeg drie belangrijke punten. Bruse Boys-Kapelle 3-2: Voor rust was Bruse Boys oppermachtig en door goals van Emiel Dorst leid de de thuisploeg met 2-0. Na een driedubbele wissel kwam Kapelle in de tweede helft via Jordan van Langevelde terug tot 2-1. Lennart Verwei kreeg daarna rood toen hij de doorgebroken Marco Ketting vloerde. Vanaf elfmeter scoorde Mats Willemse 3-1. Rob Oostrom zorgde uit een strafschop voor de eindstand. Zevenklapper van Colijnsplaatse Boys tegen Wemeldinge door Wim Broekhoven GOES - In de zeven wedstrijden van de vierde klasse A werd zater dag liefst 39 keer gescoord. Leider Colijnsplaatse Boys maakte er zeven tegen Wemeldinge. Wolf- aartsdijk blijft na de 3-0-zege op MZVC op vijf punten tweede. In 4B rukte Yerseke op naar de vierde plaats. Nieuwland-Borssele 2-2: De thuisploeg nam voor rust door Ri chard Jacobs een niet eens geflat teerde 2-o-voorsprong. De bezoe kers bleken echter veerkrachtig en via Martijn van de Graaf (55e min) en Stefan Boonman (76e min) kwam Borssele verrassend terug op gelijke hoogte. Wolfaartsdijk-MZVC 3-0 (1-0): De duidelijk betere thuisclub kwam na een half uur door Harm Fluijt na en prima voorzet van Ar nold van Gemerden op 1-0. Halver wege de tweede helft werd het door Ferdy de Leeuw uit een hoek schop van Leon Tavernier 2-0. Die zelfde Tavernier tekende in de 80e minuut voor de 3-0. Colij'nsplaatse Boys-Wemeldin- ge 7-1: De eerste helft was gelijkop- gaand met een eerste en eigenlijk niet te missen kans na vijf minu ten voor John Timmermans van de bezoekers. Michel van de Wee Ie deed het na een klein half uur voor de koploper beter, maar bin nen de minuut stond het via Alex van Dongen toch ook weer gelijk. Net voor rust werd het uit een strafschop van Robert-Jan van de Genuchten 2-1 en vlak na rust door Bertus Zoetewey 3-1. Wemel dinge bleek geklopt en via Van de Genuchten (strafschop), Dave Bout, opnieuw Van de Genuchten en opnieuw Bout werd het in het vierde kwart van de wedstrijd nog zeer geflatteerd 7-1. Apollo-Spui 5-1 (2-1): Frank de Kok 1-0, Mark Otterloo 1-1, Ra mon Uitterhoeve 2-1, Ramon Uit- terhoeve 3-1, Frank de Kok 4-1, Ra mon Uitterhoeve 5-1. 's-Heer Arednskerke-DFS 3-3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32