Duel eindigt in mineur Eén punt na bizarre slotfase SSV'65 voelt zich flink benadeeld in Nijkerk w PZC Maandag 12 februari 2007 31 IJsselmeervogels-spits André Kemper laat Ronald Zwager (links) achter zich. Corné Schilperoort (rechts) kijkt toe. 'mw'- foto Willem Mieras Kloetinge laat koploper IJsselmeervogels in slotfase ontsnappen. door Jan Dagevos KLOETINGE - Jeffrey Winter blijft een kwelgeest voor Kloetinge. Vo rig jaar beroofde hij als spits van FC Lisse de Bevelandse ploeg in blessuretijd van een punt, zaterdag schopte hij als topschutter van IJs selmeervogels nieuwe illusies aan diggelen. Zelfde man, zelfde scenario, met dat verschil dat Winter dit keer geen extra tijd nodig had. De slu we topschutter sloeg dit keer in de 89e minuut toe. Nadat Alex de Jong de bal met het hoofd had te- Thijs Binnerts sleept in blessuretijd gelijkspel uit het vuur voor Hoek. door Barry van der Hooft AMSTERDAM - Ruim 88 minuten lang viel er nauwelijks iets te bele ven bij het duel tussen Ajax en Hoek. Daarna ontbrandde de wed strijd alsnog en werd het publiek op een bizarre slotfase getrakteerd. Ajax leek de volle winst te pakken, Thijs Binnerts maakte in de blessu retijd alsnog gelijk, waarna topsco rer Jan Huygens in de allerlaatste seconden verzuimde zijn status nog wat te verhogen: 1-1. Het was een bijzondere ontkno ping, van een duel waarin Hoek ver onder het gewenste niveau bleef. In de eerste 45 minuten kon de ploeg niet één fatsoenlijke kans creëren. Opvallend in het spel van Hoek was het gebrek aan chemie, waardoor ontelbare keren balver lies werd geleden. „Het inspelen ruggelegd, liet Winter Kloetinge- doelman Jaco van der Schee kans loos: 1-2. Dennis van der Steen zorgde daarna uit een penalty nog voor 1-3. Het enige dat Kloetinge nu mocht oogsten waren complimenten. „Maar daar koop je niets voor", zei verdediger André Siereveld. Trai ner Diederik Hiensch voelde met zijn spelers mee. „Deze groep had meer verdiend. Ik heb zitten genie ten. Er was een combinatie bij die ik in heel mijn leven bij Kloetinge nog nooit heb gezien." Dat was halverwege de tweede helft, toen Kloetinge met snel circulatiespel vanaf het middenveld John Schot op rechts bereikte. De kleine rechtsbuiten leverde een voorzet was slordig en de ene na de ande re bal sprong van de voeten af', er kende Cees Houtepen. „Voor rust zakte Jan Huygens ook veel te ver terug. Hij moet juist voorin blijven en zijn krachten sparen." Te veel spelers gaven niet thuis. Björn Langeveld worstelde vooral met zichzelf Wilco de Valk viel al leen op het wedstrijdformulier waar te nemen en Ferry Alfons was tijdens grote delen van het duel onzichtbaar. Daarbij kwam ook nog dat Istvan Bakx tot veler verbazing niet eens tot de basiself behoorde. „Vormver lies", legde Cees Houtepen zijn keuze uit. Zijn collega was er blij mee. „Ik begreep er niets van", zei Ajax-trainer Bob de Klerk. „Een speler als Bakx moet je altijd op stellen. Ook al is hij uit vorm; hij heeft kwaliteiten die anderen niet hebben. Die jongen kan zelfs nog een stapje hoger dan dit niveau." Bakx mocht na een klein uur inval len. Dat deed hij niet vlekkeloos, af, tot bij Bésar Xhoxhaj en Daan Esser. Xhoxhaj stond iets te scherp opgesteld en probeerde met een achterwaartse beweging de bal nog te beroeren, niet beseffend dat ook Daan Esser nog in de buurt was. De bal smoorde vervolgens en de kans was verkeken. Kloetinge haalde zaterdag na een zwak begin (IJsselmeervogels kwam in de eerste minuut via André Kemper op 0-1) het beste in zich naar boven. De Bevelandse formatie toonde niet alleen veer- Kloetinge speelt beste wedstrijd van het seizoen tot nog toe, maar gaat toch onderuit. „Ik kan mijn ploeg niets verwijten", oor deelt trainer Diederik Hiensch. maar de linksbuiten zorgde wel voor dreiging vanaf de flanken. Houtepen: „En juist dat heeft hij een aantal wedstrijden niet ge bracht." Het initiatief lag in die fa se bij Hoek, waardoor Ajax zich met twee verse krachten op de counter concentreerde. Robbie de Moor hield zijn ploeg tot twee maal toe op de been, maar werd vlak voor tijd alsnog verslagen. Sèr- gio Cameron ging over het been van Jeroen van de Broeke en zette de strafschop één minuut voor tijd zelf om: 1-0. Een logisch slotoffensief van Hoek volgde en werd beloond. De debu terende Peter Reijn zette vanaf rechts voor en zag Thijs Binnerts de bal aan de tweede paal binnen glijden. De opluchting was groot, maar in de slotseconden pakte Hoek vervolgens ook nog bijna de volle winst. Jan Huygens kreeg een dot van een kans, maar de kopbal van de topscorer verdween naast het Ajax-doel. kracht, maar liet zich ook op het tactische en technische vlak gel den. Het leidde tot een boeiend voetbal gevecht. Kloetinge kwam op het zware veld tot prachtige, snelle combinaties. Nog voor rust lever de dat de gelijkmaker op van Er- win van der Woerdt, die na een af geslagen voorzet verwoestend uit haalde: 1-1. Na de pauze beleefde Kloetinge zijn mooiste momen ten, met kansen voor Zwager (schot via de lat over), Xhoxhaj (schot rakelings naast) en Schot. Leider IJsselmeervogels kraakte, maar brak niet. Dat was een ver dienste van de koploper, al had de ploeg het geluk dat Kloetinge voor de goal de echte stootkracht miste. door onze sportredactie NIJKERK - SSV'65 nam zaterdag in het uitduel met Sparta Nijkerk een zeldzame voorsprong. De treffer van Arjan Koopmans bleek echter opnieuw niet voldoende voor een positief resultaat. De Goesenaren verloren met 3-1 en keerden weer met een flinke kater terug naar huis. Het machteloze gevoel bij de hek kensluiter was dit keer geen gevolg van een zwak optreden, maar van het optreden van de scheidsrech ter. Die onthield SSV'65 een kwar tier voor tijd een zuivere straf schop, waaruit de Zeeuwse forma tie op 2-2 had kunnen komen. Ro bert Stols werd met twee benen neergelegd door verdediger Zwol- lo, maar de arbiter liet gewoon doorspelen. In de slotfase besliste Sparta Nijkerk het duel vervolgens definitief: 3-1. „Ik vind dat we hier flink zijn genaaid", sprak Marco Karakteristieken Kloetinge-IJsselmeervogeis 1 -3 (1 -11André Kemper 0-1, 44. Erwin van der Woerdt 1-1, 89. Jefffrey Winter 1-2, 90. Dennis van der Steen 1-3 (penalty). Scheidsrechter: P. Hinke (Almere). Gele kaart: Jo hn Schot (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 550. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Erwin van der Woerdt, Giovanni Siereveld, Steven Visser; Corné Schilper oort, Jaap Esser, Daan Esser; Ro nald Zwager, Bésar Xhoxhaj (78. Joël Manusama) en John Schot. Bijzonderheid: Trainer Die derik Hiensch zat voor de 250e keer op de bank tijdens een of ficiële wedstrijd van zijn club Kloetinge. Sparta Nijkerk-SSV'65 3-1 (1-1). 26. Arjan Koopmans 0-1, 31. Raoul Henar 1-1, 66. Jos Buitenhuis 2-1, 88. Stefan Fre- deriksen 3-1. Scheidsrechter: J.H. Schuring (Meppel). Gele kaart: Stefan Frederiksen, Raoul Henar, Salim Amerzgiou (allen Sparta Nijkerk), Michel de Groote, Arjan Koopmans en Mevlud Eryürük (allen SSV'65). Aantal toeschouwers: 400. SSV'65: Christol van Campen- hout; Michel de Groote (66. Jaimy Tims), David den Hollan der, Ronnie Hillebrand, Man- sour Gader (80. Yuri Baart); Ro bert Stols, Marcel Kole, Niels Paardekooper, Mevlud Eryürük; Arjan Koopmans en Khaled Boufrahi. Ajax-Hoek 1-1 (0-0). 89. Sèr- gio Cameron 1 -0 (strafschop), 90+1Thijs Binnerts 1 -1 Scheidsrechter: J. Cruz Torres (Gouda). Gele kaart: Mark Geestman, Tim Plomp (beiden Ajax), Ramazan Kesikbas, Jeroen van de Broeke en Björn Langeveld (allen Hoek). Aantal toeschouwers: 350. Hoek: Robbie de Moor; Tho mas Ragut, Jeroen van de Broe ke, Thijs Binnerts, Stefan van Dender; Sam Ysebaert (60. Ra mazan Kesikbas), Björn Lange veld, Ferry Alfons; Wilco de Valk (56. Istvan Bakx), Jan Huy gens en Dennis van der Welle (84. Peter Reijn). Groeneveld na afloop. „Vorige week tegen Kloetinge waren we ook niet te spreken over de scheidsrechter, maar dit was écht heel erg. Aan de gelijkmaker van Sparta Nijkerk gingen twee zuive re overtredingen vooraf waar hij verzuimt te fluiten. En op het mo ment dat Stols met een schandali ge overtreding wordt neergehaald, doet hij hetzelfde. Het was alleen wel twee keer in ons nadeel." Ondanks de twaalfde nederlaag van het seizoen was de trainer te spreken over de manier waarop zijn ploeg zich had gemanifes teerd. „We hadden best controle over de wedstrijd. Zij hebben in Henar een geslepen spits, die ieder een bespeelt Hij maakte op een ge geven moment gewoon de wed strijd. Bij ons heeft iedereen zich kapot gewerkt, maar het heeft weer niets opgeleverd. En dat vind ik doodzonde."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31