Sport met mentale problemen AZ doet het heel rustig aan Sprocket oproepen voor Oranje slaat echt nergens op. PZC Maandag 12 februari 2007 2 7 KARAKTERISTIEKEN l- Roda JC - NEC 1-0 (1-0). 32. Sibum 1-0. Scheidsrechter: Nij- huis. Gele kaart: Agustien en Meeuwis (Roda JC), Nalbantog- lu (NEC). Aantal toeschouwers: 13.200. L SC Heerenveen - Vitesse 0-0. Scheidsrechter: Wegereef. Gele I kaart: Dingsdag, Hansson (SC Heerenveen) Knol, Verhaegh, Due (Vitesse). Aantal toeschou- wers: 25.300. AZ - Willem II 2-0 (1-0). 15. Koevermans 1-0, 71. Martens j 2-0. Scheidsrechter: Van Boe kei. Gele kaart: Jaliens (AZ), Poepon (Willem II). Aantal toe schouwers: 15.978. RKC Waalwijk - Heracles Al melo 2-0 (1-0). 35. Vertong- hen 1-0, 85. Van den Bergh 2-0. Scheidsrechter: Vink. Rode kaart: 28. Wuytens (Heracles Almelo, 2x geel). Gele kaart: Van de Haar, Van den Bergh, Vertonghen (RKC Waalwijk), Tanghe, Klavan, Schilder (Hera cles Almelo). Aantal toeschou wers: 5460. FC Twente - Feyenoord 3-0 (1-0). 25. Heubach 1-0, 58. Ba- kircioglu 2-0, 89. Bakircioglu 3-0. Scheidsrechter: Wiede- meijer. Gele kaart: El Ahmadi (FC Twente), Derijck, Lucius (Feyenoord). Aantal toeschou wers: 13.250. ADO Den Haag - Ajax 1-2 (1-0). 11. Kolk 1-0, 59. Heitin- ga 1-1, 70. Huntelaar 1-2. Scheidsrechter: Braamhaar. Ge le kaart: Bosschaart, Saveedra, Bakkati (ADO Den Haag), Oga- raru (Ajax). Aantal toeschou wers: 8276. Sparta - PSV 1-1 (0-0). 46. Cu- lina 0-1, 76. Medunjanin 1-1. Scheidsrechter: Bossen. Gele kaart: Vlug, Polak, Medunjanin (Sparta), Da Costa, Alex (PSV). Aantal toeschouwers: 10.350. FC Utrecht - NAC Breda 1-0 (0-0). 76. Kopteff 1-0. Scheids rechter: Blom. Gele kaart: Broerse, Pieters, Boussaboun (FC Utrecht), Van Gessel, Slot, Zonneveld, Zwaanswijk (NAC Breda). Aantal toeschouwers: 18.750. EEN NUTTELOZE INTERLAND door Dennis de Nooijer De laatste beelden van een wedstrijd blijven altijd het beste hangen. Daar door waren veel mensen woensdag- avond weer tevreden na de 4-1-zege van het Nederlands elftal tegen Rusland. Terwijl het een nutteloze interland was, met spelers die niet in Oranje thuishoren of gewoon op de verkeerde plek worden gezet. Wesley Sneijder, één van de vormgevers van Ajax, mocht opmerkelijk genoeg pas na de rust meedoen. Net als Ryan Babel, ge zien de vele afzeggingen eigenlijk de enige kandidaat voor de positie van linksbuiten. Daar stond nu Dirk Kuijt, die niets te zoe ken heeft op die plek. Hij hoort in het cen trum thuis en niet Jan Vennegoor of Hesse- link, die niet meer is dan een pinchhitter. En Rafael van der Vaart opstellen als rechts buiten! Wat wil je daar dan eigenlijk mee bereiken als bondscoach? Of twee linksbeni ge verdedigers in het centrum, dat gaat toch ook nergens over? Wilfred Bouma en Den ny Landzaat hadden ook een basisplaats, ter wijl ze daar bij hun clubs de laatste maan den nooit zeker van zijn. Een speler als Mendes da Silva is echt in vorm, maar mag dan juist weer niet in de basis beginnen. Terwijl je zulke spelers er toch bijhaalt om eens te zien wat ze in huis hebben. In dat opzicht had Danny Koever mans ook wel een kans verdiend. Hij heeft er nu zeventien gemaakt, dat zijn er meer dan bijvoorbeeld Huntelaar. Het mooiste moment viel natuurlijk de dag voor die nutteloze interland te noteren. Jan Kromkamp moest vanwege trieste privé- omstandigheden naar huis en dus hield Van Basten nog zeventien spelers over. Dat lijkt genoeg, maar de bondscoach wilde er graag nog een speler bij. En dus kwam hij met Civard Sprockel op de proppen. Die jongen had daar net als de rest van Neder land natuurlijk niet op gerekend. Zijn tele foon stond uit en op een gegeven moment had hij dertig gemiste oproepen. Dertig! Na tien keer stop je toch met bellen en vraag je aan Danny Schenkel van Sparta of hij kan komen. Of misschien loopt er in de eerste divisie nog wel een goede speler. Op dat ni veau voetbalde Sprockel vorig seizoen ook. Ik vond het te belachelijk voor woorden dat die jongen werd opgeroepen. Maar bij Van Basten weet je het nooit. Straks staat de deur weer open voor Edgar Davids. Maar een halfjaar geleden zei hij toch dat hij Jan Wouters ook niet selecteren? ALKMAAR - AZ kan morgen met re delijk veel vertrouwen afreizen naar Turkije voor de wedstrijd te gen Fenerbahce in de derde ronde van de Uefa Cup. De Alkmaarders versloegen zaterdag Willem II zon der groots te spelen met 2-0. Danny Koevermans maakte na een kwartier het openingsdoel punt. Maarten Martens besliste het duel in de tweede helft met een schitterende vrije trap. Het elftal van trainer Louis van Gaal is door de vierde achtereen volgende competitiezege terug in de race om het kampioenschap. De achterstand op koploper PSV liep terug tot vier punten. Halverwege de wedstrijd kon ook de naam van tweede keeper Kha- lid Sinouh worden toegevoegd aan de lijst met geblesseerden. Boy Wa terman, in de winterstop overgeko men van SC Heerenveen, maakte daardoor na de pauze zijn debuut onder de lat bij AZ. PSV-spits Jefferson Farfan (links) probeert Ayodele Adeleye, verdediger van Sparta, van zich af te schudden. Farfan stond aan de basis van de openingstref fer van Culina, maar de koploper kon de voorsprong niet vasthouden. foto Robert Vos/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27