PSV sukkelt FC Twente swingt, Feyenoord zwalkt Bankzitter Huntelaar redt Ajax in uitduel met ADO Den Haag RKC wijst Heracles terug: 2-0 26 Maandag 12 februari 2007 PZC Eindhovenaren drukken dit keer Na de 01 viel de speidisd- j pline weg; spelers zochten hun ei- in Rotterdam niet door gen oplossing, lieten hun positie tegen Sparta: l-l. los en konden de schade niet meer repareren. door Frans van den Nieuwenhof Hoewel Koeman vooral de fouten ROTTERDAM - De nederlaag tegen in de tweede helft aanhaalde, was Roda IC werd nog gezien als een ook het begin van de wedstrijd ongelukje, die tegen AZ vorige slecht. Alex liep soms te zwerven week als een incident. Het vertrou- en Da Costa lijkt zijn zelfvertrou wen dat trainer Ronald Koeman wen kwijt te zijn. Ook Salcido was toen nog uitstraalde, leek gisteren bij vlagen slordig, waardoor de op- verdwenen. „We hebben een men- bouw uiterst matig was. PSV speel- taal probleem", sprak hij na het ge- de met de air, maar niet met het lijkspel bij Sparta (1-1).+ hart van een kampioensploeg. Koeman erkende, voor het eerst, Creativiteit en duidelijke aanvalspa- dat er structureel iets mis is bij de tronen ontbraken. Rechtsback koploper. De voorsprong van PSV Kromkamp leed in drie minuten liep sinds de winterstop terug van vier keer balverlies en kon ook elf tot drie punten (op Ajax). De daarna nooit gebruikmaken van coach gaf al zo vaak aan dat zijn de enorme ruimte op rechts, team zich gemakkelijk laat vangen Koeman zette Culina daar vervol door een gevoel van lichtzinnig- gens neer, maar die bakte er ook heid. Op Spangen gebeurde dat gis- weinig van. „Op zo'n moment teren weer. PSV verzuimde een moeten onze spitsen (Farfan en voorsprong, vlak voor rust verkre- Koné) het de verdedigers gemakke- gen door Culina, uit te bouwen of lijker maken door meer te bewe- met verve te verdedigen. Het liet gen", vond Koeman, het onheil over zich heen komen Na de rust kwam Afellay op rechts en incasseerde terecht puntenver- te spelen en kreeg PSV kleur op de lies. wangen. Onder aanvoering van de Koeman noemde die instelling jonge middenvelder, die na zes we- 'kwalijk'. „We lieten Sparta terug ken weer een wedstrijd speelde, in de wedstrijd komen. Als een te- ging het tempo omhoog en leek genstander ligt, moet je druk blij- Sparta kansloos. Na de snelle tref- ven zetten en je taken blijven uit- - fer van Culina - ingeleid door Afel- voeren. Dat gebeurde niet.". Daar- lay en Farfan - was de thuisploeg door kon Mendunjanin een kwar- rijp voor de slacht, tier voor tijd de 1-1 binnenknallen. PSV trapte op de rem en verloor Afellay dekte daarbij slecht; hij gaf de grip op de wedstrijd. Waar AZ zijn collega-jeugdinternational alle vorige week en nu ook Sparta met gelegenheid om met diens linker- enkele wisselingen het duel een an- been uit te halen. „Afellay had dere wending konden geven, be- moeten weten, dat hij de linker schikte Koeman niet over die mo- van Mendunjanin dient te verdedi- gelijkheden, gen", mopperde Koeman. Het mislukken van transfers en PSV zakte in Rotterdam door de het vertrek van Aissati en Beerens 'ondergrens' heen, zoals voormalig heeft de onderlinge concurrentie coach Guus Hiddink die zo vaak geen goed gedaan. De prikkel om noemde. De superioriteit die dit- te presteren moet uit de spelers zelfde team onder Hiddink zo zelf komen en dat gaat hen mo- vaak uitstraalde, ontbrak gisteren menteel niet goed af volledig. In de slotfase was Sparta een paar PSV gaf zijn opponent het idee keer dicht bij de 2-1. PSV had recht dat er wel wat te halen was. Kenne- op een strafschop, na een hands- lijk hebben de verliespartijen te- bal van Adeleye, maar dat die niet gen Roda IC en AZ toch meer im- werd gegeven past bij de kwakkel pact gehad dan werd gedacht fase waarin de ploeg zich bevindt. „Vandaag hadden we twijfels kun nen weghalen, dat is niet gelukt", ITJ PSV speelt wel met de air, maar somberde Koeman. niet met het hart van een kam- Hiddink zwoor bij taakbewust- pioensploeg. Vertrek van Aissati heid en een strakke organisatie in en Beerens heeft onderlinge con- het veld. Daaraan ontbrak het PSV currentie geen goed gedaan. Leonardo (links) en Jaap Stam (rechts) feliciteren matchwinnaar Klaas-Jan Huntelaar. foto Stanley Gontha/gpd FEITEN BETAALD VOETBAL Eredivisie 24e speeldag, 9 wed strijden. Toeschouwers: 113.720, totaal: 3.847.768. Best bezochte wedstrijd: SC Heerenveen - Vitesse, 25.300. Slechtst bezochte wedstrijd: Ex celsior - FC Groningen, 3156. Rode kaarten: 1, totaal: 49. (Wuytens/Heracles Almelo). Gele kaarten: 39, totaal: 755. Meeste kaarten: 8, RKC Waal wijk - Heracles Almelo (Vink) 8x geel, waarvan 2 omgezet in 1 rood. Doelpunten: 16, totaal: 661. Hoogste score: 3 goals, ADO Den Haag - Ajax 1-2, FC Twen te - Feyenoord 3-0. Snelste treffer: 15. Koevermans (AZ). Topscorer van de dag: Bakir- cioglü (FC Twente) 2. Jupiler League. 27e speeldag, 10 wedstrijden. Toeschouwers: 26.203, totaal: 859.467. Best bezochte wedstrijd: VW Venlo - RBC Roosendaal, 5111. Slechtst bezochte wedstrijd: Omniworld-Volendam, 1072. Rode kaarten: 3, totaal: 53. Gele kaarten: 27, totaal: 943. Meeste kaarten: 6, FC Zwolle - Helmond Sport (De Groot) 6x geel. Doelpunten: 32, totaal: 819. Hoogste score: 5 goals, FC Zwolle - Helmond Sport 5-0. Snelste treffer: 1Hoogeveen (Cambuur Leeuwarden), Ars (Go Ahead Eagles). Topscorer van de dag: Jongsma (FC Zwolle) 3. PSV 24 1É 3 3 57 59-15 Ajax 2417 3 4 54 58-25 AZ 2416 5 3 53 65-24 Twente 24 15 5 4 50 53-26 Feyenoord 24 13 3 8 42 46-48 Heerenveen 24 11 5 8 38 41-30 Roda JC 24 10 6 8 36 30-31 NAC 24 10 5 9 35 31-34 Groningen 24 10 4 10 34 37-43 FC Utrecht 24 9 6 9 33 29-33 Vitesse 24 9 5 10 32 40-37 NEC 24 8 7 9 31 24-28 Sparta 24 8 3 13 27 29-46 Heracles 24 4 7 13 19 20-46 Willem II 24 5 3 16 18 23-54 Excelsior 24 4 4 16 16 29-48 RKC 24 3 7 14 1621-47 ADO 24 3 5 16 14 26-46 waalwijk - Onderin de eredivisie boekte RKC een belangrijke zege op Heracles Almelo: 2-0. De Waal- wijkers deden daardoor de laatste plaats over aan ADO Den Haag. RKC heeft nu zestien punten, ADO veertien. De ploeg van Mark Wotte achterhaalde ook Excelsior, dat vrijdag voor de tiende keer op rij verloor. Heerenveen-Vitesse ein digde in 0-0. FC Utrecht houdt uitzicht op deel name aan de play-offs voor deelna me aan de Uefa Cup. Het elftal van trainer Foeke Booy versloeg in eigen stadion NAC Breda (1-0) door een laat doelpunt van Peter Kopteff. Roda JC won voor het eerst onder leiding van Raymond Atteveld. Middenvelder Bas Sibum maakte in Kerkrade het enige doelpunt te gen directe concurrent NEC: 1-0. Amsterdammers staan na zege nog slechts drie punten achter op PSV. door Jop van Kempen den haag - De spits die vorige week nog werd gepasseerd, beslis te gistermiddag voor Ajax het duel met ADO Den Haag. Na een uur tje viel Klaas-Jan Huntelaar in en tien minuten later hielp hij zijn ploeterende team aan de 2-1-zege. Door het puntenverlies van PSV staat Ajax nog maar drie punten achter op de koploper. Je zou het een gouden invalbeurt kunnen noemen. Want Huntelaar stond nog geen tien seconden op het veld toen Ajax op 1-1 kwam. En kort na de gelijkmaker scoorde de aanvaller uit Drempt zelf de winnende treffer. Ook kopte hij nog op de lat Maar hoewel Huntelaar goed in viel en scoorde, is het iets te kort door de bocht om te spreken van een gouden invalbeurt. Zo had Huntelaar het geluk dat zijn schot via de bilpartij van een ADO-ver- dediger over de lijn ging. En ver der was het niet de net ingevallen Huntelaar, maar de besmeurde Ri chard van Nieuwkoop die een doorslaggevende rol speelde bij de 1-1 van Ajax. Rotterdammers ook in Enschede onderuit: 3-0. door Hans Leber enschede - Als geslagen honden, moedeloos na weer een afstraf fing, verlieten de Feyenoorders gis teren het veld in Enschede. Een halfslachtige poging het eigen pu bliek te bedanken strandde, al was het omdat die slechts met weg werpgebaren en afkeurende boe klanken werd beantwoord. In de kleedkamer vielen na de wedstrijd harde woorden. FC 1\vente swingt, Feyenoord zwalkt: 3-0. Wat er in de kleedkamer gebeur de, werd achteraf niet toegelicht. Maar de houding van trainer Er- win Koeman tijdens de wedstrijd en nadien tijdens de persconferen- De doelman van ADO die al bijna een uur door de modder van het Zuiderpark ploegde, ging bij een corner namelijk lelijk in de fout. De negentienjarige sluitpost liet een slecht getrapte corner los en gaf zo John Heitinga de kans om van dichtbij de gelijkmaker te ma ken: 1-1. In zijn, vooruit, zilveren inval beurt deed Huntelaar precies wat zijn voorganger in de punt van de aanval naliet: scoren. Want al na 48 seconden kwam Ryan Babel al leen op het doel afgestormd, maar schoot hij tegen Van Nieuwkoop aan. Door de slordige afwerking en het magere spel zag Ajax-trai- ner Henk ten Cate van Ajax zich genoodzaakt twee aanvallers te wisselen. Tom de Mul werd ver vangen door Huntelaar, Kenneth Perez loste de matig spelende Ba- bel af Na de eenvoudige zege op Feye noord van vorige week (4-1) toon de Ajax opnieuw de wisselvallig heid die de club al zolang parten speelt. Door de moeizame zege op ADO is Ajax wel weer twee pun ten ingelopen op PSV. Met nog tien wedstrijden te gaan maakt Ajax door de uitglijders van de Eindhovenaren meer en meer kans op een prominente rol in de titelstrijd. tie gaf aan dat de Groninger de vloer aanveegt met de professiona liteit van sommige van zijn spe lers. Een simpele afspraak vóór de wedstrijd om op het middenveld kort op de tegenstander te spelen, werd niet uitgevoerd. „En waarom niet, denk je dan, ik spreek toch geen Chinees?" Koeman wisselde in de rust Jonathan De Guzman, de tweede confrontatie dit jaar tus sen het grote Feyenoord-talent en zijn trainer is een feit. Ook Huyse- gems sneuvelde. Vorige week na de 4-1-nederlaag in Amsterdam stond er een groep je ontevreden fans de spelersbus bij de Kuip op te wachten. Er werd tegen de bus geschopt en er vielen harde woorden. Gisteren werd Koeman gevraagd of hij wel terug durfde naar de Kuip. En of hij van daag opnieuw achter gesloten deu ren traint omdat hij, zoals hij eer der zei, zich door dat soort 'sup porters' niet „laat piepelen". Er volgde een wrang lachje. „We gaan gewoon naar de Kuip, we zullen wel zien. Misschien staat er wel weer een ontvangstcomité." 'Misschien staat er wel weer een ontvangstcomité' De Rotterdamse realiteit is hard. De ploeg zit in het verdomhoekje, krijgt zelfs als het daar zo'n behoef te aan heeft twee zeker ogende strafschoppen niet. Voor de negen tiende keer op rij slaagde de Rot terdamse ploeg er niet in de nul te houden, voor het laatst gebeurde dat thuis tegen Excelsior in septem ber vorig jaar. Als Feyenoord dit seizoen nog één keer met mini maal drie doelpunten verschil ver liest, wordt het oude record (zeven keer) van het seizoen 1994/1995 geëvenaard. De 48 tegendoelpun ten in 24 wedstrijden spreken boekdelen. Als Feyenoord een rampseizoen wil voorkomen, moet de ploeg mi nimaal vijfde eindigen. FC Twente staat acht punten voor, maar veel- zeggender is het verschil met de vertoningen op het veld. De En- schedeërs swingen. Zelfs in een mindere wedstrijd als tegen Feye noord, zie je dat Fred Rutten vaste patronen heeft ingeslepen. Indivi duele kwaliteiten van spelers doen de rest. Er gebeurt wat in Ensche de, zo veel is duidelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 26