Sport rr PZC 1986 is een goed jaar Kramer en Wüst in voetsporen van illustere Schenk en Keulen-Deelstra 36 en 37 31 Twintigste wereldrecord Isinbajeva Boksgala Vlissingen levert spektakel op Hoek pakt een punt, Kloetinge en SSV'65 gaan onderuit Maandag 12 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl Ze zijn beiden in april geboren. Ruim twintig jaar later staan ze in een kol kend Thialf-stadion op de hoogste trede van het erepodium. Nederland heeft weer twee nieuwe schaatshelden met een gouden toekomst. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. net alfabet van Zeeland Elfduizend fans in Thialf zijn getuige van unieke prestaties. door Maarten van Helvoirt HEERENVEEN - Op de eerste rij van een kolkend Thialf keek gistermid dag een hele reeks schaatsers - on der wie heel wat grote kampioe nen - zich de ogen uit hoe Sven Kramer zijn eerste wereldtitel all round glans gaf met een nieuw we reldrecord op de tien kilometer: 12.49,88. Ireen Wüst, net ook voor het eerst in haar carrière wereldkampioen geworden, lag plat op haar buik op de boarding om haar teamgenoot aan te moedigen. En Kramers va der Yep vocht op de tribune tegen de vreugdetranen. „Dit maakt het echt compleet", lachte Wim Wüst en gaf Kramer een kus op zijn wang. De twee trotse vaders om helsden elkaar. Zoals er aan het ijs heel wat omhelzingen volgden. Bas Wüst, de oudere broer van Ir een, was zijn stem praktisch kwijt. „Zo hard heb ik haar naar de titel geschreeuwd. En vannacht heb ben we tot half vier gefeest." Ireen Wüst was namelijk net als Sven Kramer zaterdag na drie van de vier afstanden al behoorlijk ze ker van de titel, ,,'s Nachts om kwart over vijf moest ik naar het toilet en toen was er even de twij fel, maar dat heb ik gelijk uit mijn kop gepraat", zei ze. „Toch is dit vrij ongelooflijk. Die totale gekte hier in Heerenveen," 1\vee Nederlandse wereldkampioe nen in Thialf, dat was nog nooit eerder gebeurd. De elfduizend die erbij waren hebben dus iets unieks beleefd. Het was sowieso 35 jaar ge leden dat Nederland een mannelij ke én vrouwelijke wereldkampi oen had, de illustere Ard Schenk en Atje Keulen-Deelstra. Wüst en Kramer zijn beiden pas twintig en hebben misschien wel net zo'n toe komst voor de boeg. pagina 29: Kramer legt iedereen zijn wil op Wüst regeert drie dagen lang DONETSK - Jelena Isinbajeva heeft: haar jacht op wereldrecords weer opgepakt. De Russische polsstok- hoogspringster ging zaterdag bij een indoorgala in Donetsk (Oekraï ne) over een hoogte van 4,93 me ter. Dat is twee centimeter hoger dan haar oude wereldrecord, dat de olympisch kampioene op 12 fe bruari 2006 vestigde op dezelfde plek. Voor Isinbajeva was het haar twintigste wereldrecord in haar loopbaan. In de buitenlucht staat haar wereldrecord op 5,01 meter. „Ik ben klaar om nog meer wereld records te vestigen", liet ze weten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25