Zeeland Jongerencentrum Spot in Middelburg opent de deuren Stichting moet stad redden School Domburg verhuist W PZC Maandag 12 februari 2007 15 Nieuwbouw voor De Golfslag lijkt nu echt in zicht. Betrokkenen en andere belangstellenden namen zaterdag een kijkje in het nieuwe jongerencentrum. foto Lex de Meester Nieuw jeugdhonk in voormalige discotheek Nighttrain bijna klaar. door Carla van de Merbel MIDDELBURC - Spot is zo goed als klaar. Het nieuwe jongerencen trum in de voormalige discotheek Nighttrain aan de Beddewijkstraat in Middelburg opende zaterdag even de deuren voor belangstellen den. Vooral jongeren, vertegenwoordi gers van de gemeente en betrokke nen bij de verbouwing waren aan wezig. Aan de indeling van het pand is niet veel veranderd. De entree is zoals die was toen het hier jaren geleden nog Nighttrain heette. De hal met wc's is hetzelfde gebleven. Er zijn wel wat aparte ruimtes in gemaakt, waaronder een rookhok. Ook de zaal is grotendeels - qua omvang - hetzelfde als-ie was. Hij ziet er alleen heel anders uit. De wanden zijn oranje, er is een po dium en een loopbrug aan de rech terkant, met een stalen hek. „Ja, het is leuk geworden", zegt Bastiaan de Nennie, trouwe bezoe ker van Midgard, het oude jonge rencentrum aan de Bachtensteene. „Maar er mogen wel wat meer kleurtjes in. In Midgard heb je mooie graffiti, daar is het veel knusser, met die kelder. Dit is gro ter, meer een soort theaterzaal. Dat gezellige sfeertje zal hier nooit terugkomen. Ik denk dat het hier anders wordt. Nu komt iedereen in Midgard, allerlei groepen jonge ren - rockers, metal, rappers - bij elkaar. Ik ben bang dat het hier al lemaal verschillende groepen zul len worden." Het is de bedoeling dat Spot vaker open is dan Midgard, waar jonge ren op donderdag- en vrijdaga vond en soms op zaterdagavond te recht kunnen. Bastiaan: „Maar het is moeilijk om vrijwilligers te vinden. Die hebben 'Dit is groter, meer een soort theaterzaal. Dat gezellige sfeer tje van Midgard zal hier nooit te rugkomen. Ik denk dat het hier anders wordt' we nodig voor achter de bar." De inrichting van Spot is nog niet klaar. Daar moet nog heel wat aan gebeuren. Over een week, in de voorjaarsva kantie, gaan de jongeren spullen vanuit Midgard verhuizen naar het nieuwe onderkomen. Maar er moet ook nog heel wat worden aangeschaft, zoals meubilair en ap paratuur. Voor zaterdag 31 maart staat een openingsfestival gepland. Dan gaat Spot echt van start. Op zaterdag 24 februari wordt on der de noemer End of days af scheid genomen van het oude jeugdhonk Midgard. Dj's draaien die avond vanaf 21.00 uur muziek. door Carla van de Merbel DOMBURG - Het heeft lang ge duurd, maar er lijkt nu eindelijk schot te komen in de nieuwbouw van openbare basisschool De Golf slag in Domburg. De school aan de H.M. Kesteloostraat gaat weg en op de plaats van het oude voetbal veld, achter de brandweerkazerne, wordt een nieuw onderkomen ge bouwd. In het gebouw krijgen be halve de basisschooljeugd ook de kinderen van de peuterspeelzaal en Kinder Opvang Walcheren on derdak. Volgens schooldirecteur Hiepko Noorman is het pand op zijn vroegst aan het begin van het schooljaar 2008-2009 klaar. „Het heeft inderdaad lang geduurd. Al in 2002 was sprake van nieuw bouw, die in 2005 klaar zou zijn. Maar we konden het steeds niet eens worden met de gemeente. Wij wilden toen al een brede school, samen met de peuterspeel zaal en de kinderopvang. De ge meente heeft eerst een tijd vastge houden aan alleen nieuwbouw voor de basisschool en daarna werd het plan ook nog eens over de gemeenteraadsverkiezingen (van voorjaar 2006, red.) heen ge tild." Nu lijkt er schot te komen in de plannen. Het college van burge meester en wethouders van de ge meente Veere heeft groen licht ge geven voor de verdere uitwerking van de nieuwbouwplannen voor de brede school en voor het voe ren van de procedure om het be stemmingsplan, dat voor het oude voetbalveld geldt, te wijzigen. Directeur Noorman is nog steeds blij met de nieuwe plek voor zijn school. „Het is een mooie, groene plek, vlakbij een wijk waar veel kinderen wonen. We zijn nu met een architect aan het bekijken hoe we de nieuwe school willen inrich ten." Brand legt pinautomaat Koudekerke in de as Oud-Vlissinger wil met Luctorstichting binnenstad helpen. door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Oud-ondernemer Luc Markies blijft zich het lot van de ylissingse binnenstad aantrek ken. Hij is nu bezig met het oprich ten van de Luctorstichting, 'om uit eindelijk uit te komen op Emergo'. De binnenstad van Vlissingen moet ooit weer bovenkomen, vindt hij. Hoewel Markies geen ondernemer meer is in Vlissingen (ooit was hij eigenaar van onder meer Markies Verlichting in de Walstraat-Zuid) en een deel van het jaar in Zuid-Frankrijk verblijft, kan hij 'zijn' stad niet laten vallen. Hij vindt al langer dat het niet goed gaat met de Vlissingse binnenstad. „Er is verval en teloorgang. De middenstand heeft het moeilijk. De gemeente zegt dan 'wacht maar tot winkelcentrum De Fon- teyne klaar is', maar ondertussen zitten ondernemers bij die bouw put op een houtje te bijten. En de Fonteyne is ook niet meteen een succes." Markies zegt bij het stadhuis steeds 'op zandbanken' te stuiten ■als hij de problemen wil aankaar ten bij het gemeentebestuur. „Ik heb gemerkt dat je als zelfstan dig activist haast geen gehoor krijgt. Dan vragen ze 'van welke or ganisatie bent u?' of'namens wie spreekt u?' Daarom heb ik beslo ten een stichting op te richten." Doel van de stichting is de leef baarheid van de binnenstad te ver groten. Er wordt niet alleen gekeken naar de middenstand,. maar ook naar andere voorzieningen, zoals wo nen, kunst en cultuur. Markies wil een comité van ervaringsdeskundi gen bij elkaar brengen. „Met mensen die hun sporen ver diend hebben. Bijvoorbeeld Wisse Dekker, oud-president-directeur van Philips, die in Vlissingen aan de boulevard woont." De stichting zal eerst onderzoeken wat er allemaal mis is in de bin nenstad en vervolgens gaan kijken hoe problemen opgelost kunnen worden. Het voorstel tot oprichting van de Luctorstichting ligt nu bij de nota ris. Markies: „Die zegt dat alles bin nen een week a tien dagen rond kan zijn. Hij moet nog wel nagaan of we de naam Luctorstichting mo gen gebruiken; of er niet al een an der is met die naam. Het is de be doeling voor de De Ruyterfeesten (eind maart) echt klaar te zijn met de oprichting." Luc Markies hoopt met een stich ting meer te kunnen doen om de leefbaarheid van Vlissingen te vergroten. Luctor moet uiteinde lijk uitkomen op Emergo. KOUDEKERKE - De pinautomaat in het voorportaal van de bank in de Kerkstraat in Koudekerke is in de nacht van vrijdag op zaterdag in brand gestoken. De automaat is volledig vernield. Waarschijnlijk is het vuur vanzelf gedoofd. Het schadebedrag is nog niet be kend. SQY Rocking Team treedt op in De Piek VLISSINGEN - SQY Rocking Team treedt zaterdag op in De Piek in Vlissingen. SQY Rocking Team (voorheen bekend als Sequoyah) is een vierkoppige rockband uit Noord-Brabant die eerder onder meer optrad op Bospop en Ar rows Classic Rock en support acts verzorgde voor bands als Deep Purple en Status Quo. Het optre den begint om 21.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15