Zeeland PZC PSR kiest opvolger Walraven Enquête naar succes evenementen 17 18 Vanouds WALCHEREN Paardenbenen traditioneel in zee gewassen Voor altijd mitrailleurs in je hoofd Maandag 12 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl Partij Souburg Ritthem wil Ton Croné als wethouder Vlissingen. door Carla van de Merbel VLISSINGEN - De Partij Souburg Rit them (PSR) draagt Ton Croné voor als opvolger van de onlangs afgetreden Maaike Walraven, wet houder namens de PSR in de ge meente Vlissingen. Croné (52) woont in Scharendijke op Schouwen-Duiveland. Vóór de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2006 was hij zo'n twee jaar wethouder in de gemeente Schou wen-Duiveland voor de WD. Hij is nu lid geworden van de PSR. Maaike Walraven stapte eind ja nuari op als wethouder van Vlis singen. Dat gebeurde nadat com motie was ontstaan over herinrich ting van de begraafplaats in Oost-Souburg. Walraven was er verantwoordelijk voor dat er niet genoeg moeite was gedaan nabe staanden in te lichten over de her inrichting van het kerkhof. Fractievoorzitter Lou Waterman van de PSR is blij met de gevon den kandidaat. Volgens hem is het geen probleem dat Croné niet in de gemeente Vlissingen woont. „Sinds de invoering van het duale stelsel (sinds 2002 maken wethou ders geen deel meer uit van de ge meenteraad, red.) hoeft een wet houder ook niet meer in de betref fende gemeente te wonen. Een wethouder had ook uit Groningen kunnen komen. Wij hebben het dichter bij huis gezocht." De PSR had tien kandidaten ge vonden om Walraven als wethou der in Vlissingen op te volgen. Wa terman: „Croné was één van de topkandidaten. We moeten nu ook een kanjer hebben. Een deel van het college heeft al even ken nis met hem gemaakt." Croné is verheugd over zijn kandi datuur. „Mijn vak is besturen en ik vind Vlissingen een aantrekkelijke Kandidaat-wethouder voor de PSR Croné woont in Scharendij ke. Hij is een paar jaar wethou der in de gemeente Schou wen-Duiveland geweest. gemeente." Hij zegt vooralsnog niet van plan te zijn om naar Vlis singen te verhuizen. „Ik ken het ge bied niet door en door, maar ik zal proberen het me snel eigen te ma ken." Tijdens zijn wethouderschap in de gemeente Schouwen-Duive land had Croné onderwerpen als financiën, recreatie, toerisme en sport in zijn portefeuille. Na de verkiezingen van maart 2006 keer de hij niet terug in het college. De voordracht van Croné komt op 1 maart aan de orde in de gemeen teraad van Vlissingen. MIDDELBURG - Veertien Zeeuwse zangliefhebbers hebben de afgelopen druilerige zaterdag opge fleurd met Spaanse zang. Zij deden mee aan de workshop die de Argentijnse zangeres Maria José Ortiz (rechts, voor) gaf ik het Kultureel Pakhuis aan de Brakstraat in Middelburg. De workshop was georganiseerd door Dineke Mersie. Zij kent Ortiz, die nu in Amsterdam woont. „Maria is een klassiek geschoolde zangeres. Ze zingt tango en, zoals wij dat noemen, volksliedjes. Ze geeft vaker zangles, ook in Argentinië." Aan de workshop de den twaalf vrouwen en twee mannen mee. Mer sie: „Eén van de mannen heeft deze dag van zijn moeder cadeau gekregen voor zijn verjaardag." foto Lex de Meester VW onderzoekt waardering voor Veerse activiteiten. door Maurits Sep DOMBURG - De VW Walcheren/ Noord-Beveland gaat onderzoeken hoe de evenementen in Veere wor den gewaardeerd door zowel be zoekers als mensen die zijn wegge bleven. Het onderzoek begint in mei en duurt een half jaar. Een studente van de Hogeschool Zeeland gaat het onderzoek uitvoe ren, vertelt directeur C. Schön- knecht van de VW Walcheren/ Noord-Beveland. Zij zal de straat opgaan om bezoekers van evene menten in Veere te interviewen en te enquêteren. Bezoekers kun nen tevens vragen verwachten over andere evenementen, ook als ze daar helemaal niet zijn geweest. Uit die antwoorden moet blijken waarom ze die niet hebben be zocht en welke activiteiten ze mis sen. Dat is nuttige informatie voor de VW omdat die de promotie van evenementen in de gemeente Veere gaat verbeteren. Schönknecht: „We zorgen al voor de promotie, maar veel passiever dan we nu gaan doen. Tot nu toe verzamelen we gegevens over evenementen en zetten die op onze website. Straks gaan we dat beter doen en we gaan drukwerk maken en folders uitdelen op grote evenementen zoals de kermis van Tilburg." De evene mentenwereld in Veere is leuk, be nadrukt zij. „Voor toeristen én voor Zeeuwen. Waarom denk je anders dat er zoveel Zeeuwen in Zeeland zelf op vakantie gaan? Door actiever uit te dragen wat hier allemaal gebeurt en waar je naartoe kunt, krijg je een betere spin-off" De VW sluit een contract voor drie jaar met de gemeente Veere voor de promotie van evenemen ten. De VW gaat ook sponsors wer- m De gemeente Veere besteedt de promotie van evenementen voor lopig voor drie jaar uit aan de WV Walcheren/Noord-Beve land. ven voor grote activiteiten en zal de gemeente adviseren. De ge meente blijft wel verantwoordelijk voor het evenementenbeleid, voor de verlening van vergunningen en voor de controle op naleving van de regels. Organisaties zijn ook zelf verant woordelijk voor de evenementen die zij op touw zetten en het be denken van nieuwe activiteiten. De VW heeft bovendien als voor waarde voor de gezamenlijke pro motie gesteld dat alle plaatselijke evenementenorganisaties eraan meedoen. Volgens de gemeente zullen zij dat doen. De promotie door de VW kost Veere ongeveer 26.000 euro voor drie jaar. Poging tot afpersing Vlissingse jongen VLISSINGEN - Een dertienjarige Vlis singse jongen is zaterdagmiddag tussen kwart voor twaalf en kwart over twaalf op de Hogeweg in zijn woonplaats bedreigd door een an dere jongen. Deze beval hem zijn mp3-speler af te geven. Toen de dertienjarige dit weigerde, werd hij bedreigd met een scherp voorwerp. De Vlissin- ger is vervolgens een winkel inge vlucht. Vier jongeren uit Middelburg opgepakt MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag vier Middelburgse jongeren in de leeftijd van 14 tot en met 19 jaar aangehouden. Dat gebeurde rond kwart voor drie in de Lange Delft in Middelburg. De vier waren daar voor betrokken geweest bij een conflict in een café aan het Dam plein. Ze weigerden weg te gaan en probeerden de aanhouding van een verdachte te belemmeren. Tip? redactie@pzc.nl Het was bijna als vanouds, daar in de Wolstraat in Vlissingen. Een aantal buurtbewoners van vroeger, nu allemaal uitge zwermd naar andere woonstek- ken in de stad en in andere le vensfases, trof elkaar temidden van het winkelend publiek. De voormalige reisbureauhouder en de rijdende melkboer van wel eer keuvelden genoeglijk over eik aars wederwaardigheden. Plots wees de vakantieverkoper over de schouder van de rijdende winkelier in ruste: „Pas op! Je wa gen!" „Wat!" Razendsnel draaide de melkboer zich om, klaar om on verlaten of ander onheil van zijn nering te verjagen. In zijn blikveld kreeg hij vredig winkelend publiek. Maar geen winkelwagen. Die heeft de man immers overge daan. Veertien jaar geleden...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13