Buitenland Turkmenistan wil kunnen 'afkicken' Dood beroepsblondine schokt VS Niet-Rus mag terug op markt Palestijnen en Israëlische politie slaags Meer info? Kijk snel op www.rent-a-tent.nl Reizen l Daar moet je naar toe. Holland voedt prostitutie België pzc Zaterdag 10 februari 2007 9 Dood dictator Nijazov slecht gecamoufleerde staatsgreep. door onze correspondent Remco Reiding moskou - Batir Moechamedov leef de als politiek gevangene 27 weken op brood en watersoep. Nu Turk menistan morgen een opvolger kiest voor de overleden dictator Sapoermoerat Nijazov, hoopt hij op een klein beetje vooruitgang. „Het gaat niet om democratie maar om hulp aan het volk." Moe chamedov werd gearresteerd om- Verwoede speculaties over heengaan van Anna Nicole Smith. miami - De Amerikaanse media gis sen verwoed naar de doodsoor zaak van Anna Nicole Smith (39). Er wordt veel gespeculeerd dat drugs of drank in het spel zou zijn, maar een medewerker van Smith noemde dat gisteren nonsens. Ze had volgens hem dinsdag en woensdag alleen wat symptomen van koorts. Indien de weduwe van oliemag naat Howard Marshall III donder dag een natuurlijke dood stierf, zal dat relatief snel bekend worden. Gisteren is patholoog-anatoom Per per aan het werk gegaan. Het lichaam van Smith mag hoe dan ook niet voor 20 februari wor den begraven. Een rechter heeft dat besloten in een spoedprocedu re die haar ex-vriend Larry Birkhead heeft aangespannen. Smith was met Birkhead verwik keld in een rechtszaak over het va derschap van haar bijna vijf maan den oude dochter. Birkhead be weert dat hij de vader is van het kind, maar Smith zei dat haar hui dige geliefde, Howard Stern, de va der is van de in september gebo ren Dannielyn. De advocaten van Birkhead had den een dna-monster willen ne men van Smith, maar dat wees de rechter vooralsnog af Het lichaam van de voormalige playmate mag van hem echter niet ter aarde wor- Jeruzalem - De Israëlische politie is gisteren in Oost-Jeruzalem slaags geraakt met Palestijnen die betoogden tegen bouwwerkzaam heden in de buurt van de al-Aqsa- moskee. De spanningen in het sinds 1967 door Israël bezette Oost-Jeruzalem zijn deze week opgelopen omdat de Israëliërs dinsdag in de buurt van de al-Aqsamoskee met graaf werkzaamheden zijn begonnen. Het doel is de aanleg van een nieu we loopbrug. De brug moet een beschadigde oude wal vervangen. De al-Aqsamoskee is samen met de Koepel van de Rots onderdeel van het islamitische heiligdom in de oude stad. dat hij als advocaat een meisje ver dedigde dat ontslagen was vanwe ge haar geloof Hij kwam terecht in Sjagal, een berucht kamp voor politieke gevangenen in de voor malige sovjetrepubliek. „Het was als in nazikampen. Mensen stier ven er als vliegen." Moechamedov overleefde de hel en schreef er een boekje over. Na zijn vrijlating kon Moechamedov naar Moskou vluch ten. Van daar voerde hij de afgelo pen jaren oppositie tegen de mega lomane alleenheerser Nijazov, die zich Turkmenbasji (Vader aller Turkmenen) liet- noemen. Nijazov overleed afgelopen decem- den besteld voor 20 februari, de da tum waarop een zitting van de zaak rond het vaderschap is ge pland. De nieuwszender CNN behandel de het plotselinge heengaan van de beroepsblondine in 'The Situa tion Room', een decor bedoeld voor de schokkendste en meest in grijpende nieuwsgebeurtenissen. De plaatselijke politie gaat er voor alsnog niet van uit dat een mis drijf in het spel is. Maar recher cheurs doorzochten de hotelka mer waar Smith werd gevonden en ze vertrokken volgens de media met verscheidene bruine zakken vol met onderzoekswaardige spul- ber, officieel aan een hartaanval, maar geruchten spreken van vergif tiging. In een paar uur tijd werd zijn opvolger naar voren gescho ven: zijn 49-jarige dokter, Goerban- goely Berdymoechamedov. „De dood van Nijazov is een slecht ge camoufleerde staatsgreep, dus de nieuwe machthebbers doen er al les aan om hun macht te legitime ren", zegt Moechamedov. Berdymoechamedov, minister van gezondheidszorg en vice-premier, geldt als een marionet van gene raal Akmoerad Rezjepov, de com mandant van de presidentiële gar de. „Dat is de ongekroonde ko len. De politie liet weten dat de 39-jarige Smith door een verpleeg ster die voor haar werkt bewuste loos werd aangetroffen in een ho telkamer ten noorden van Miami. Er zal nog jaren worden geprocedeerd in naam van dochter Dannielyn Ze zou maandag naar Florida zijn gekomen voor de aanschaf van een jacht. Het overlijden van de Playboy-ster en stripster komt slechts vijf maan den na de dood van haar 20-jarige ning", zegt ook Moechamedov. „Nijazov had gesuggereerd dat Rez jepov ontslagen zou worden. Ik denk dat ze hem gewoon hebben 'opgeruimd." Moechamedov sprak Turkmenistan kiest morgen een nieuwe president, maar de uitslag zou al vast staan met mensen die Rezjepov kennen. „Ze zeggen onafhankelijk van el kaar dat hij een fatsoenlijk mens is, niet zo corrupt als anderen." Rusland, Europa en de VS kijken zoon Daniel. Hij stierf als gevolg van een overdosis drugs. Daniel werd geboren uit haar eerste huwe lijk met de kok van het cafetaria waar ze werkte toen ze zeventien was, Billy Wayne Smith. Ze werd in Houston als Vickie Lynn Hogan geboren. Smith ont popte zich als een opvallende ver schijning die gelijkenis vertoonde met superster Marilyn Monroe, die in 1962 zelfmoord pleegde. Smith sierde maar liefst vijf maal de cover van het mannenblad Play boy. Ze schopte het tot playmate van het jaar, een soort Nobelprijs voor vrouwelijk schoon. In haar hoogtijdagen als fotomo del leerde ze in de striptent waar ze optrad de stokoude oliemiljar dair J. Howard Marshall kennen. In 1994 trouwde het koppel. Veer tien maanden later was Smith reeds weduwe. Een lange juridische strijd ont brandde met de nabestaanden van Marshall die haar niet tot erfge naam had benoemd. Smith claim de echter een deel van de nalaten schap en de strijd om Marshalls miljoenen bracht haar vorig jaar tot in het Amerikaanse Hoogge rechtshof Dat verwees de juridi sche strijd naar federale rechters in Californië waarmee het hof het laatste vonnis in deze slepende zaak uit Texas vernietigde. Dat be paalde eerder dat Smith geen erfge name was. De verwachting is dat er nog jaren zal worden geproce deerd uit naam van de baby van de opvallende Anna Nicole. met grote interesse naar de presi dentsverkiezingen. Turkmenistan - een woestijnrepubliek in Cen- traal-Azië met vijf miljoen inwo ners - beschikt over immense re serves aardgas en ligt, grenzend aan Iran en Afghanistan, in een in stabiele regio. De zege van Berdy moechamedov staat al vast. „Ieder een begrijpt dat deze verkiezingen een schertsvertoning zijn, maar de bevolking hoopt dat de nieuwe machtshebbers het land richting beschaving duwen", zegt Moecha medov. „Nijazov was ziek en Turk menistan een kliniek. We hebben tijd nodig om af te kicken." Prijzen levensmiddelen stegen na verbanning buitenlandse kooplui moskou - Het plan van de Russi sche president Poetin om 'de Rus sische bevolking' te beschermen te gen buitenlandse marktkooplui, lijkt op een grote mislukking uit te lopen. Grote leegstand van kraam pjes en fors stijgende prijzen van groente en vlees hebben de autori teiten van Moskou ertoe bewogen buitenlanders zo snel mogelijk te laten terugkeren op de markten. Poetin besloot tot maatregelen na etnische rellen in het stadje Kondo- poga. Een nieuwe wet bepaalt dat vanaf 15 januari de helft van de marktkooplui Russisch moet zijn en buitenlanders per 1 april hele maal niet meer op markten mo gen werken. De wet heeft in heel Rusland tot grote problemen geleid. In een cri sisberaad besloten de autoriteiten van de hoofdstad Moskou eergis teravond dat de buitenlanders moeten terugkeren, omdat de auto riteiten er niet in slagen tiendui zenden Russen te vinden die hun werk willen overnemen. Markt kooplui hadden daar al voor ge waarschuwd. Op sommige mark ten werkten alleen maar Chinezen ofVietnamezen. Rent-a-Tent, kampetien zonder zorgen! Volledig ingerichte bungalowtenten en mobilhomes op topcampings in héél Europa! Elke week in de zaterdagkrant Israëlische soldaten bij de Koepel van de Rots, die met de al-Aqsamoskee het islamitische heiligdom vormt in de oude stad van Jeruzalem. foto rtr antwerpen - Nederland is hofleve rancier van de Antwerpse prostitu tie. De Nederlandse vrouwen, in toenemende mate meisjes, vor men de grootste groep die achter het raam werkt. Hoofdinspecteur Jan Piedfort in Antwerpen: „Zeker de helft van de Nederlandse meis jes is erg jong, soms net twee da gen achttien." Anna Nicole Smith zoals ze er in 1985 op school uit zag (links) en op een meer recente foto. foto rtr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9