Buitenland Rumsfeld vervalste feiten APK Mauretanië laat boot toe met migranten uit Afrika en Azië 44.95 Nederlandse getuigt over seksslavernij Zuivelprotest in Melbourne 64.95 RAF-terroriste mogelijk snel vrij PZC Zaterdag 10 februari 2007 7 Spanje zet hek neer voor behoud van lynx MADRID - De Zuid-Spaanse regio Andalusië gaat in het nationaal park van Donana een 3 meter hoog hekwerk plaatsen om de Ibe rische lynx tegen het verkeer te be schermen. Voor het met uitster ven bedreigde roofdier is het ver keer doodsoorzaak nummer een. Volgens natuurbeschermers zijn vorig jaar acht lynxen overreden. Man vast die versturen bombrieven opeist LONDEN - De Britse politie heeft een 48-jarige man aangehouden die het versturen van een bom brief op de radio wilde opeisen. De brief had dinsdag twee men sen verwond. De radiomakers lie ten hem niet toe tot de uitzending maar lichtten de politie in. On danks de arrestatie zet de politie het onderzoek voort. Daklozen Jakarta zonder drinkwater WASHINGTON - De Nederlandse leanne RufF-OrHerne getuigt vol gende week met anderen voor het Amerikaanse Congres tijdens een hoorzitting over zogenoemde troostmeisjes. De 85-jarige in Australië woonach tige vrouw werd tijdens de Twee de Wereldoorlog door de Japanse bezetters op Java gedwongen tot prostitutie. Parlementslid Michael Honda hoopt dat het Congres eind maart een resolutie aanneemt waarin Ja pan wordt opgeroepen zich 'for meel en ondubbelzinnig' te veront schuldigen voor het leed sekssla vinnen is aangedaan. Ruff schreef begin jaren '90 het boek 'Cry of the Raped' (Vijftig jaar zwijgen). Pentagon verzweeg twijfel CIA over band tussen Al Qaeda en Irak. WASHINGTON - De voormalige Amerikaanse minister van Defen sie Donald Rumsfeld liet zijn me dewerkers 'alternatieve' rapporten van de inlichtingendiensten ma ken om de argumenten voor een oorlog tegen Irak te versterken. Dat bleek gisteren uit een onder zoek van het Pentagon. De onderminister van Defensie Douglas Feith publiceerde rappor ten waarin stond dat de Jraakse president Saddam Hussein had sa mengewerkt met het terreurnet werk Al Qaeda. De democratische senator Carl Levin, die het Penta- gon-onderzoek naar buiten bracht, noemde de conclusies een 'vernietigende veroordeling' van Feith en diens medewerkers. Medewerkers van de onderminis ter 'bedachten, maakten en ver spreidden vervolgens alternatieve informatie van de inlichtingen diensten over de relatie tussen Irak en Al Qaeda, waarin conclusies stonden die niet spoorden met de algemeen geldende opvattingen van de inlichtingendiensten', blijkt uit het rapport. De rapporten van Feith werden ge bruikt door de meest invloedrijke politici, onder wie vice-president Dick Cheney. In briefings voor het Witte Huis hielden functionaris sen van het Pentagon bijvoorbeeld vol dat Mohammed Atta, het IJl Een rapport wijst uit dat een dienst van de voormalige Ameri kaanse defensieminister Rumsfeld informatie van gehei me diensten heeft vervalst. brein achter de aanslagen van 11 september 2001, vijf maanden eer der een ontmoeting had gehad met een Iraakse geheim agent in Praag. Ook zouden Irak en Al Qae da gezamenlijk op zoek zijn naar massavernietigingswapens. Dat wa ren twee belangrijke reden om een 'preventieve oorlog' in Irak te be ginnen, maar de inlichtingen dienst CIA had daar toen al grote twijfels over. Het Pentagon liet dat zoveel mogelijk onvermeld. Het Congres gaf in 2005 opdracht voor het onderzoek naar Feiths dienst voor 'Bijzondere Operaties'. JAKARTA - Nog altijd staat een deel van de Indonesische hoofdstad Ja karta onder water. De meeste van de nog 250.000 daklozen hebben geen schoon drinkwater. Ze verblij ven in tentenkampen. Indonesië heeft van verscheidene landen hulp gekregen. President Yudhoyo- no waarschuwde gisteren dat plun deraars hard worden aangepakt. MELBOURNE - Activiste Jamie Yew zuigt voor het treinstation van het Australische Melbourne aan de uiers van een koe van fiberglas. De actie werd georganiseerd door het Animal Liberation Victo ria (ALV), een dierenbevrijdingsclub. In Australië zijn gisteren de jaarlijkse prijzen voor zuivelpro- dukten uitgereikt. Het ALV greep de gelegenheid aan om erop te wijzen dat volgens haar het drin ken van de melk van dieren onnatuurlijk is, wreed jegens dieren, slecht voor het milieu en ook nog eens slecht voor de gezondheid. foto REUTERS AXEL, Autocenter Snoodijk Vluchtelingen dobberen al een week rond op zee na averij. MADRID - Mauretanië gaat het vrachtschip met Aziatische en Afri kaanse migranten, dat voor de kust van het land ligt, toelaten. De ongeveer vierhonderd vluchtelin gen dobbberen al ruim een week op zee, nadat hun boot voor de West-Afrikaanse kust averij had opgelopen en stil kwam te liggen. Geen van de landen in de omge ving wilde het schip toelaten tot zijn territoriale wateren. De Spaanse vice-premier Maria Te resa Fernandeze de la Vega liet gis teren weten dat er nu overeenstem ming was bereikt met Mauretanië, dat het vaartuig naar de haven van Nouadhibou laat slepen. Kinderen en zieke mensen zullen er dan af mogen. Na de identificatie van alle opvarenden zullen zij worden gere patrieerd. Hulporganisaties luidden eergiste ren de noodklok over de toestand van de emigranten. Er zouden on voldoende drinkwater, voedsel en hygiënische voorzieningen op het schip aanwezig zijn. Het Rode kruis in Madrid drong aan op een snelle oplossing voor de op volle zee gestrande groep mensen. Nadat het schip, de 'Marine 1', een week geleden een SOS had uitge 18. Telefoon 0115 - 56 20 45 zonden, heeft een boot van de Spaanse kustwacht het onder schept en naar een plaats vlak bui ten de territoriale wateren van Mauritanië gesleept. Dat land wil de er tot gisteren echter niets mee te maken hebben. De 'Marine 1' had vermoedelijk als laatste aanleg plaats een haven in het West-Afri kaanse Guinée. Aan boord zijn naar verluidt migranten uit Paki stan, India, Bangladesh en Afri kaanse landen. Mauretanië gaat een vrachtschip met migranten dat voor de kust van het land ligt, toelaten. Er zou onvoldoende water en voedsel aan boord zijn. keuring personenauto benzine diesel v.a. Dirk Dronkersweg 15, Telefoon 0113 - 27 36 65 Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 l.'II.HW.IIIrWlllltMiaWWI Voltaweg 33, Telefoon 0118 - 62 76 80 VLISSINGEN, Autobedrijf Murre Gerbrandvstraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 dI I'.] j ;M'.' IS Vrouwenpolderseweq 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 Boerenweg 4. Telefoon 0111 - 41 26 86 t'lil flill BERLIJN - Het voormalig kopstuk over de zaak. De voormalige radi- van de Rote Armee Fraktion, Bri- caallinkse terroriste werd in 1985 gitte Mohnhaupt (57), komt moge- veroordeelt tot vijf keer levens- lijk vervroegd vrij. De Duitse justi- lang, wegens negen moorden. Ze tie neemt overmorgen een besluit heeft nooit spijt betuigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7