v4 Zaterdag 10 februari 2007 PZC De aanwezigheid van een zwembad stemt in Kapelle tot tevredenheid. foto Willem Mieras Locatiemanager Huib Braam van sportcentrum Groene Woud in Kapelle is niet verbaasd dat Ka pelle er als beste uitkomt. „Als zo'n kleine gemeente zulke goe de voorzieningen heeft, wordt dat gewaar deerd. We hebben ook alles. Een fraai zwembad, met binnen- en buitenbad, een mooie sporthal, indoor tennisbanen, een sportschool, een manage en ga zo maar door. Er zijn weinig sporten, die je in Ka pelle niet kunt beoefenen. Het gaat niet al leen om kwantiteit, maar ook om kwali teit. Daarom doen we er alles aan om wat we hebben op peil te houden. De sporthal is pas gerenoveerd en binnenkort is het dertig jaar oude zwembad aan de beurt." Dick Slimmen, kantinebeheer der, trainer/coach eerste za terdagelftal en al 26 jaar lid van de w Cortgene: „De ge meente werkt niet echt mee met de clubs. Als Cortgene hebben we het geluk gehad dat de Jeugd Voetbal Oplei ding Zeeland (JVOZ) op onze accommoda tie is neergestreken. Daardoor mogen we blijven bestaan. Anders hadden we dit sei zoen na een geschiedenis van 75 jaar de vel den kunnen sluiten. Dat is het lot gewor den van Wissenkerke en Kats. En dat alle maal onder het mom van te hoge onder houdskosten. Volgens de gemeente zijn ze 200.000 euro per jaar kwijt aan de velden. Onzin! Wij trekken nu ons eigen plan." Twee dames eten een broodje bij Lunchcafé Stadhuis in Goes. De horeca in de stad krijgt het beste rapportcijfer van Zeeland. foto Willem Mieras Eigenaresse M. Moison van de Goese uitgaansgelegenheden Opa Kees, De Pompe, Pake Sa ke, De Snor en De Kelderbar is blij met het goede cijfer dat geënquêteerden de horecavoorzieningen in de gemeente geven. „Ik ben daar erg trots op. Ik denk dat het een gevolg is van het beleid dat we hier voeren. Er wordt regelmatig overlegd tus sen horeca, politie en gemeente. We doen er bovendien alles aan om het gezellig te maken. Door dat serieuze en regelmatige overleg houd je elkaar scherp. En we pro beren onze zaken zo aantrekkelijk moge lijk te houden door in te spelen op wat de klanten willen." Esther Wagenaar van café-petit restaurant De Kruik in Yerseke: „Hier zijn we heel goed be deeld. Ik geloof 9 cafés en 17 res taurants, voor ieder wat wils. En iedereen heeft er een boterham aan, dus kan het kennelijk. In de zomer draait het hier volop op het toerisme. Tussendoor zie je veel zakenmensen en bussen vol Belgen. Je hebt altijd je etentjes. In Yerseke is altijd wel wat te doen. In Krabbendijke, Rilland, Kruiningen en Hansweert is het een heel ander verhaal. Ieder dorp heeft wel zijn ca fé, maar méér red je niet met zo weinig in woners. Ik denk dat daar dat magere zesje vandaan komt. De jeugd trekt toch wel naar Goes. Daar hebben ze disco's." Je veilig voelen betekent ook dat je kinderen met een gerust hart laat ravotten in de speel tuin. foto Wim Kooyman Een onderzoek wees vorige week nog uit dat de inwoners van Sluis hun gemeente na tien jaar Duurzaam Veilig nog niet ver keersveilig vinden, maar burge meester Jaap Sala is niet verbaasd dat Sluis uitstekend scoort op het gebied van veilig heid. 'Veiligheid gaat niet alleen over ver keer. En dat burgers zich veilig voelen, weet ik. Zelfs in het hoogseizoen als er tienduizenden toeristen zijn, hoefik geen beroep op extra politiemensen te doen. In braken of andere criminele activiteiten ko men hier toch minder voor dan elders. Niet dat we tevreden achterover leunen: we hebben bijvoorbeeld een fulltime-amb tenaar voor rampenbestrijding.' Frans Meijer, eigenaar van café De Concurrent aan het Bellamypark in het centrum van Vlissingen en voorzitter van de afdeling Vlissin gen van Horeca Nederland: „Ik kan niet zeggen dat er in mijn café nooit iets vervelends gebeurt, maar over het alge meen gaat het goed. In het weekend heb ik portiers aan de deur staan. Als ik die niet had, zou het misschien binnen min der goed gaan. In de stad voel ik me veilig. Als ik jongens die op straat problemen ver oorzaken ken, durf ik daar wel iets van te zeggen. Het is vaak ook de manier waarop je het aanpakt. Je moet niet zeggen: 'Hee, klootzak, blijf van die fiets af.' Dat zijn din gen die je in dit vak wel leert." Hoewel de inwoners van Goes aangeven zeer geluk kig te zijn in hun gemeente, zoeken sommigen nog een beetje extra geluk. Bij Krij ger Tabak&Gifts aan de Kreukelmarkt gaan loten als warme broodjes over de toonbank. „Wij verkopen als het ware ge luk." In januari viel een prijs van 10.000 eu ro op een lot dat daar was gekocht. Toe val? Of geluk? Eigenaar Roel Krijger weet het niet, maar waarom Goes zo hoog scoort weet hij wel. „De mensen zijn hier nuchter en het is gezellig in de stad. Daar om zou ik hier ook nooit weg willen." Zo'n lot is voor Goesenaren dus eigenlijk niet nodig om het geluk te vergroten. Alhoewel Tineke Lijnbach (58) al 45 jaar gelukkig in Vlissingen woont, begrijpt zë de lage score van haar ge meente wel. „Vlissingen is een echte arbeidersstad, dat is mij met de paplepel ingegoten. Veel Vlissingers heb ben wat minder te besteden. De stad is ook veel veranderd. Het knusse is er een beetje afgegaan. Veel oude gebouwen zijn tegen de vlakte gegooid. Dat is jammer. Je ziet nu dat ze het weer een beetje probe ren te herstellen. In de Walstraat komen weer oude geveltje? terug. In het winkelge bied waren de laatste jaren steeds straten opengebroken. Ja, het was even doorbij ten, maar het komt vanzelf goed." Geluk koop je bij Krijger Tabak Gifts in Goes, die landelijk in de toptien van prijswinnaars van de Staatsloterij staat. Overigens zijn Goesenaren ook zonder loten gelukkig met hun stad. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 78