Vooral gelukkig van elkaar v3 PZC Zaterdag 10 februari 2007 Gerard van Keken, onderzoeker van het merk Zeeland: „Zeeuwen zijn erg gehecht aan rust, ruimte en vrijheid. Dat lijkt voor de hand te liggen. Maar pas als je een cliché met een gedegen onderzoek onderbouwt, kun je er iets mee doen. Het gevoel van vrijheid werd door de deelnemers aan mijn onderzoek in 2004 gekoppeld aan een beeld van de Zeeuwse kust en aan polderverge zichten. Met zo'n koppeling zou je iets aan het Zeelandgevoel kunnen doen. Van recreanten én eigen inwoners. Je zou Zeeland moeten verkopen als een oord van vrijheid. Dat kan met weidse vergezichten. Maar het vrijheidsgevoel zou je ook op andere ma nieren kunnen verankeren. De Four Freedoms, Spaanse linies in Zeeuws-Vlaanderen... dat zijn voorbeelden van Zeeuwse zaken die er gens aan het begrip vrijheid raken. Ook de strijd tegen het water kan een rol spelen. Voor veel mensen roept het water een gevoel van angst op. Maar ook een gevoel van avontuur. Als je nu dat avontuurlijke weet te be nadrukken, dan kom je in de buurt van het ultieme Zeelandgevoel." Bij datzomerstrand Fietsen we overal heen Niemand die zicht druk maakt Om een lekke band In dit land Reden we samen langs het strand Mijn hart vol geluk M 'n schoenen vol met zand K3 - Fiets (2004) foto Foto Willem Mieras Geld verdienen. Daar worden de jongeren die vaak rond hangen in het parkje achter de seniorenwoningen in de Kruiningse Slotstraat alle maal gelukkig van. Al stemt de beloning die ze van hun werkgever krijgen hun over het algemeen weer wat minder vro lijk. Daphne werkt bij de C1000 en zou best wat meer willen verdienen. Ody, die onlangs bij dezelfde supermarkt aan het werk is gegaan, weet nog niet wat ze ver dient. „Hoe oud ben je?", vraagt Daphne. „Zestien? Nou, dan verdien je 3,16 euro per uur. Dat is geen verpot." Joëlle moet het bij de McDonald's doen met 2,73 euro per uur. „Eigenlijk is dat niet normaal", vindt ze. Genoeg over geld. De Kruiningse jongens en meiden hebben genoeg dingen waar ze wel gelukkig van worden. Daphne is blij met haar vrienden en haar familie, terwijl Levon graag voetbalt. Als hij dan nog wint ook, kan hij zijn geluk helemaal niet meer op. Ody geniet van de liefde van jongens en haar scooter. „Daarop voel ik me zo vrij als een vogel." Tim zegt op zijn beurt dat hij gelukkig wordt van seks. „Nou, ik weet niet of je vriendin daar ook zo over denkt", grapt Levon. Tim reageert meteen: „Oh ja, en hem klieren. Daar word ik ook gelukkig van." Het mag duidelijk zijn: de jongeren wor den vooral gelukkig van elkaar. Ja, want ondanks dat er soms ruzie is en we elkaar graag een beetje pesten, zijn we gewoon goede vrienden", zegt Joëlle. Ook van Wim, de man die ze bijstaat in hun stre ven een overdekte jongeren ontmoetings plaats (jop) te krijgen, worden ze gelukkig. Ze noemen hem liefkozend 'opa' en gebrui ken zijn seniorenwoning bij slecht weer als hangplek. „Als die jongelui gelukkig zijn, ben ik het ook", vertelt Wim. En zijn de jongens en meiden gelukkig? Ja, hoor, knikken ze instemmend. Iedereen ge lukkig, dus. Nou ja, op één ding na mis schien. De overdekte jop is er nog steeds niet. „Laten we maar hopen dat het snel zover is", aldus Joëlle. „Dat zou ons weer een beetje gelukkiger maken." Geef ons maar een ons geluk Da's meer dan een pond goud Pas er wel voor op Dat je geen luchtkastelen bouwt Want het leven duurt maar even Alles gaat zo weer voorbij Geef mij maar een gulle lach Dat maakt mij miljonair Want met duizend tranen Daarmee kom je niet zover Want juwelen dragen velen Maar geluk dat maakt je blij Frans Bauer - 'n Ons geluk (2003) Er is één soort geluk Die zich nooit Iaat verdringen Ze houdt me nog steeds van mijn bed In een hoek van de kamer Staat de fles al te wachten Die ik 's nachts maar vast klaar heb gezet Blof - Liefde en drank (1999)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77