Goes mikt op één vrijwilligershuis Paardenvlees in een frikandel smaakt best Sporthal De Zwake 's-Gravenpolder gaat helemaal dicht voor verbouwing Uitverkoop van topmerken 30 j Zaterdag 10 februari 2007 PZC Jaap, Merith en Daniël vinden hun snack prima smaken, ook al zou het wel eens kunnen dat er paardenvlees in zit. foto Willem Mieras •Edele viervoeter zit in een derde van alle snacks verwerkt. door Astrid van den Hoek GOES - Jaap (15), Daniël (15) en Me rith (13) bestellen in de snackbar een flinke portie friet met 'iets er- bij'. Dat in veel snacks tegenwoordig paardenvlees is verwerkt, weer houdt hen er niet van om een flin ke hap frikandel te nemen. Daniël: „Het maakt me niet zo veel uit of er paardenvlees in zit. Het smaakt gewoon lekker." Volgens Jaap worden er toch al leen maar oude paarden in de snacks gestopt, dus wat hem be treft is het eten van paardenvlees geen probleem. „Een paard kan denk ik prima voor consumptie. Het is eigenlijk net zoiets als een koe. Bovendien zie je aan de bui tenkant geen verschil." Volgens de Stichting Wakker Dier zien de meeste mensen het paard als huisdier en niet als landbouw- dier. Het eten van paardenvlees zou daarom minder in trek zijn. De jongeren zijn van dat argu ment niet zo onder de indruk. Voor hen is een paard geen aaiba re vriend, dus ja, een halve paar- densnack is dan geen probleem. „Ik heb zelfs vroeger nog een tijdje paard gereden, maar ik vind het niet zielig om paardenvlees te eten, hoor", zegt Daniël. Als er vlees van echte huisdieren zoals katten of honden in snacks zou blijken te zitten, wordt het al wel een ander verhaal. „Dan zou ik het echt niet eten", trekt Merith een vies gezicht. „Ik heb zelf een hele lieve kat en die wil ik niet graag in een frikandel verwerkt zien." De jongens maakt het niets uit, zeggen ze. Daniël: „Als een frikan del hetzelfde smaakt als nu, zou ik het ook niet erg vinden als er hon denvlees of zoiets in verwerkt zit." Maar zo'n vaart zal het niet lopen, denkt )aap. „Er zullen echt niet zo 'Een paard kan prima voor consumptie, het is eigenlijk net zoiets als een koe' snel dieren in snacks gestopt wor den die daar niet voor bedoeld zijn." Stichting Wakker Dier stelt dat het aantal vragen naar het gebruik van paardenvlees toeneemt. Daarom liet Wakker Dier door studenten van Universiteit Wageningen on derzoek uitvoeren naar de verwer king van paardenvlees in snacks. Van de 286 onderzochte gefrituur de hapjes, bevatte 32 procent paar denvlees. Jaap, Daniël en Merith gaan er echter niet minder om snacken. „Alleen als het duurder zou worden misschien", zegt Me rith. Gemeente wil af van de verschillende loketjes voor vrijwilligers. door Lilian Dominicus GOES - Wethouder J. Adriaanse (WMO, SGP-ChristenUnie) heeft een droom: een vrijwilligershuis in Goes. Een breed lokaal steun punt waar alle vrijwilligers, man- telzorgers en klanten terecht kun nen. Er zijn echter nog wat strui kelblokken. Nu zijn er drie loketten in Goes; dat is historisch zo gegroeid. Er is een kantoor aan de Westwal, waar de coördinatie van zorgvrijwilli- gers voor heel Zeeland wordt gere geld. Behalve die voor de Bevelan- den. Daarvoor is er een apart loket ingericht aan de Naereboutstraat. Daarnaast bestaat het Steunpunt Vrijwilligerswerk Goes, dat nu in het gebouw van SMWO zit. Het steunpunt richt zich op de 'rest' van de vrijwilligers. Verwarrend, beaamt N. el-Khatta- bi van het steunpunt. „Het zou echt overzichtelijker worden, ook voor de klant. Die weet vaak niet waar -ie moet zijn. Nu krijgen we soms telefoontjes die voor de man telzorg bedoeld zijn. Dan kunnen we ze niet helpen. Het zou fijn zijn als we direct zouden kunnen doorverbinden naar het juiste lo ket." Het probleem waar Adriaanse mee kampt is de nieuwe subsidieverde ling. Gemeenten krijgen ieder een eigen potje om naar eigen inzicht aan vrijwilligerssteunpunten te be steden. Voorheen ging het geld rechtstreeks naar de loketten. „We hopen dus dat de andere Beveland- se gemeenten mee willen doen. Maar we zijn van hun afhanke- pni Vrijwilligers en klanten hebben vaak geen idee waar ze moeten aankloppen met hun vragen. Wethouder J. Adriaanse maakt zich sterk voor één loket. lijk", aldus Adriaanse. „Zij willen mogelijk hun eigen loket. Mis schien dat er een centraal kantoor moet komen met loketten in alle gemeenten. Maar dat is in onder zoek." De gemeente heeft besloten de vrijwilligers van Goes meer in het zonnetje te zetten. Daarom is 2 maart uitgeroepen tot de Dag van de Vrijwilliger. In theater De My the mogen de vrijwilligers uit de zorg zich dan een avond laten en tertainen. Er is een programma met cabaret van De Witkamme- tjes en optredens van het Oerol Kozakkenkoor en dansgroep Dazz le uit Middelburg. De bedoeling is om elk jaar een bepaalde sector centraal te stellen. Dus volgend jaar zijn wellicht de sport- of cul- tuurvrijwilligers aan de beurt. Vol gens coördinator M. Kluijfhout van de vrijwilligersavond loopt het storm met de aanmeldingen en zit het theater op 2 maart waar schijnlijk vol. Concert voor Congo in Vroone Kapelle KAPELLE - De afdeling Zeeland van Internationale Kinderhulp Neder land, houdt vandaag een benefiet concert met artiesten uit Zeeland. Dat gebeurt in De Vroone in Ka pelle. De opbrengst is voor een fa miliehuis in een kinderdorp in Congo. Bekende en minder beken de Zeeuwen maken op veel ver schillende instrumenten een reis om de wereld met het publiek. Het concert begint om 19.00 uur. dé kans om op jezelf te gaan wonen (v/m) 17 apportemenlen vanaf 95-000 euro plus subsidiel www.dedukdolf.info Jongen mishandeld in Coese horecazaak GOES - Een 17-jarige Goesenaar is gistermiddag tussen 16.30 en 17.00 uur in een horecapand aan de Sint Jacobsstraat in zijn woonplaats door een onbekende man diverse keren op het hoofd geslagen. De oorzaak was volgens de onbeken de dader een geldkwestie. De Goe senaar, die van niets afwist, liep di verse zwellingen op en heeft aan gifte gedaan van mishandeling. De politie onderzoekt de zaak. Carnavalsmisse in Bonifaciuskerk Pikpot KWADENDAMME - Pater en prins trekken morgenochtend samen op tijdens een feestelijke carnavalsmis se in de Bonifaciuskerk in Kwaden- damme (Pikpot). De dienst begint om elf minuten over elf en heeft als motto 'me sprienge d'r uut'. Teksten en liederen zijn daarop geënt, waaronder een eigen versie van 'oh when the saint' door Trees en Joep Franse. Vuilnisman in Kapelle haalt ook papier op KAPELLE - De gemeente Kapelle heeft het contract voor de inzame ling van huishoudelijk afval, be steed aan Sita, met wie de gemeen te de regeling Kelf gaat vormen. Met de aanbesteding is Kapelle 50.000 euro goekoper uit, wat te merken zal zijn in de tarieven. De gemeente voert ook blauwe papier bakken in, die door chauffeurs van Kelf en beladers uit het verenigin- ginsleven worden opgehaald. Belbus Oud-Sabbinge krijgt extra haltes GOES - Belbus 22 Goes/Oud-Sab- binge krijgt vanaf zaterdag 18 fe bruari twee extra haltes. De eerste komt bij de Blokjesplaat in de wijk Goese Meer en de tweede aan de Kaaidijk in Wolphaartsdijk. Belbus 22 - een uur van te voren reserve ren (0900-827.20.06) - rijdt tussen Goes en Oud-Sabbinge via Goese Meer, Kattendijke, Wilhelmina- dorp en Wolphaartsdijk. Verenigingen en andere huurders moeten maanden verkassen. door Harmen van der Werf •s-GRAVENPOLDER - Sporthal De Zwake in 's-Gravenpolder gaat eind mei voor vijftien tot tweeën twintig maanden dicht. Beheerder Sportfondsen Borsele is met de ge meente volop bezig de gebruikers elders onder te brengen. Bouwwerkzaamheden verdringen de sporters. Rondom De Zwake komt aan drie kanten een schil van appartementen voor senioren. De gemeente Borsele heeft lange tijd gedacht dat de sporthal open kon blijven, maar dat is niet veilig. De plaatsing van een opblaasbare sporthal in 's-Gravenpolder is als alternatief bekeken, maar vanwege de kosten afgevallen. De Zwake wordt veel gebruikt, door zaalvoetballers, voor gym (de club DAW), door volleyballers van Sgravo, voor bejaardengym en niet te vergeten voor gymlessen aan de 475 leerlingen van de reformatori sche Julianaschool. De gemeente zal voor alle gebruikers elders on- pw Een alternatieve oplossing voor volledige sluiting De Zwake was te duur. De gemeente Borsele zoekt met Sportfondsen Borsele elders huisvesting. derdak moeten vinden. Daarvoor wordt met name naar De Stenge in Heinkenszand gekeken, maar ook in Goes en Kapelle. Verenigingen en andere huurders weten nog niet waar ze aan toe zijn. Op korte termijn wordt over leg gevoerd. „Voor mei willen we alles netjes rond hebben", laat een medewerker van de gemeente we ten, „zodat iedereen tevreden kan zijn. Maar het is duidelijk: Dit is geen eenvoudige klus." Borsele heeft geld uitgetrokken voor aanvullende kosten in ver band met het project. Over De Zwake is donderdag een voorlich tingsbijeenkomst in het dorpshuis Ons Dorpsleven, 19.30 uur. MaxMara Bonneterie Bogner Escada Armani jeans Van Laack Lam my coats Burberry Gunex Brunello Cucinelli Tassen Cashmere pulls Moschino Citizens of Humanity Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Grote Markt 11-13 Goes tel. 0113 227607

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 70