Zeeland «S 4*1 PZC Bleekveld langer rommeltje PZC Riskante diefstal BEVELANDEN-THOLEN Zit maar hier u heeft nog tot 13.00 uur vandaag om een Staatslot te kopen! De juiste man in het pak van Prins Carnaval 42 Sven Kramer heerst op eerste dag in Thialf 47 Zaterdag 10 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl Coese scholieren ruiken aan het boerenleven BAARLAND - Leerlingen van de groepen 7 en 8 van de Montes sorischool in Goes brachten gisteren een bezoekje aan twee agrarische bedrijven in Baarland. Ze deden dat in het kader van projectweken over beroepen die de school momenteel houdt. Opgesplitst in groepjes kregen ze een rondleiding over een melkveebedrijf een varkens-/schapenfokkerij (foto). Het uitstapje viel in de smaak bij de scholieren. „Als we dit met school niet zouden doen, zou ik denk ik niet zo snel op zo'n bedrijf komen", aldus Farah (12) uit groep 8. De koeien trok ken zich overigens weinig van het bezoek aan. Onder luid ge kletter liet de een na de ander haar urine de vrije loop, tot gro te hilariteit van de kinderen. foto Willem Mieras WD in Goes wil versnelde bouw parkeergarage. door Luc Oggel GOES - De Goese WD-fractie maakt zich zorgen over de vertra ging die de herinrichting van het Bleekveld/Kolveniershof oploopt. De partij vreest omzetverlies voor winkeliers, doordat die straks wel licht langer in de 'rotzooi' zitten. Ondernemers delen die zorg. Op de genoemde locaties moeten een parkeergarage, woningen en appartementen verrijzen. De ge meente kreeg vorige week echter een (financiële) tegenvaller te ver werken toen bleek dat de bodem van het Bleekveld nog steeds ern stig vervuild is met chloorverbin dingen. Die zijn afkomstig van een wasserij die daar vroeger stond. De grondwaterzuiveringsinstalla tie ter plekke, die al sinds 1991 draait, biedt te weinig soelaas. Sa nering levert vertraging op. „Vervelend", zegt WD-fractievoor- zitter S. Heijning. „Dit valt nie mand te verwijten, maar wij zeg gen: college, zoek eens uit of er dan niet versneld gebouwd kan worden, bijvoorbeeld in ploegen diensten of op zaterdag. In de Randstad is dat heel gebruikelijk." Heijning geeft toe dat werkzaam heden op zaterdag ook hinderlijk kunnen zijn. „Dat moet je er dan maar even voor over hebben. We snappen dat deze oplossing geld kost. Als blijkt dat de hele operatie hierdoor twee keer zo duur wordt, dan willen wij dat ook niet." Ondernemers aan de Kolveniers- hof delen de vrees van de WD. „Wij zouden het liefst zien dat het allemaal snel voorbij is", zegt assis tent-bedrijfsleider H. Antonisse van Blokker. „Wat betreft omzet is het nog niet eens zo erg, want die verschuift wel naar onze andere winkel (aan de woonboulevard, red.), maar voor mensen die hier De bouw van onder meer een parkeergarage duurt langer door tegenvallers. Winkeliers aan de Kolveniershof delen de vrees dat dat tot omzetverlies kan leiden. werken is het natuurlijk niet leuk als de klandizie terugloopt." Ook C. van de Kerkhof van C8t_A kijkt uit naar de parkeergarage. „Anders wijken mensen uit." Overigens is er van bouwen voor lopig nog geen sprake, omdat de bestemmingsplanwijziging en de bouwvergunning nog lopen. Te gen beide fases zijn - eveneens ver tragende - bezwaren ingediend: vijf (van Alben Heijn, C8cA, en particulieren J. Rijk, P. Hopmans en A. Minneboo) tegen de bestem mingsplanwijziging en zes (diezelf de vijf plus Déla, eigenaar van het pand van Lunchroom De Koepel) tegen de bouwvergunning. Bij de gemeente Goes kon gisteren nie mand reageren. Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. liet alfabet van Zeeland GOES - Dieven hebben gistermid dag in Goes risico's genomen toen ze vijftien meter kabel afknipten bij een bouwkast aan de Colum- busweg. Er zat namelijk nog spanning op de kabel. Toen die werd afgeknipt, zat de directe omgeving een tijdje zonder elektriciteit. Medewerkers van energiebedrijf Delta hebben de stroom weer aangesloten. Tip? redactie@pzc.nl Onze jongste bediende houdt er van om af en toe gevat uit de hoek te komen met een kwink slag, een spottende opmerking of een joligheidje. Zijn inbreng wordt door zijn oudere collega's zeer gewaar deerd. Hij schrijft dat het een lieve lust is, gaat graag op pad, komt on der de mensen en heeft altijd wel een verhaal te vertellenmaar als het om het vullen van dit dage lijkse gaatje gaat, geeft hij niet thuis. Iets leuks meegemaaktKom nou, ik zit toch alleen maar hier..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69