in pak Terneuzen overlegt met Strak Dow over brandweer Ook Johan Hendrik van Dale had komst van het tabloid toegejuicht Clavis begint renovatie van Terneuzense Diepenbrockflats Uitverkoop van topmerken 30 Zaterdag 10 februari 2007 PZC Onderzoek naar samenwerking van brandweerkorpsen. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen en chemiegigant Dow Bene lux overleggen nog steeds over nauwere samenwerking van hun brandweerkorpsen. Terneuzen en Dow ondertekenden bijna ander- halfjaar geleden een intentie-over eenkomst, maar hebben nog steeds geen concrete afspraken kunnen maken. Burgemeester J. Lonink en Dow-woordvoerder F. Neve geven direct toe dat het opstellen van een samenwerkingsconvenant lan ger duurt dan gedacht. Fractievoor zitter G. van Boom van TOP/Gemeentebelangen kan zijn ongeduld niet langer bedwingen. Hij vroeg in 2003 al of de brand weerkorpsen beter wilden samen werken. De Zeeuws-Vlaamse ram penbestrijding - en daarmee de vei ligheid van de bevolking - is ge- Jeugd van Sluis maakt uitgebreid kennis met beroemde stadgenoot. door René Hoonhorst SLUIS - De X staat voor niks, weten de kinderen van de brede school in Sluis. Maar met de Q.en de Y hebben de meeste leerlingen van de basisscholen Sint Jan en Johan Hendrik van Dale een stuk min der. Aan die twee 'moeilijke' letters hebben ze zich dan ook maar niet gewaagd. De overige 24 letters van het alfabet beeldden de scholieren klassikaal uit. Kleuters maakten de O door netjes in een kring te gaan staan. Deugnieten uit een hogere groep reiken in een rechte lijn naar een bal in de lucht en vor men zo de I. Een professionele fotografe maak te er foto's van. De tentoonstelling van die foto's in centrum De Keu- re werd gisteren door de Sluise burgemeester Jaap Sala geopend. Scholieren, leerkrachten, ouders en andere belangstellenden keken daarna hoe ze de letters, hét werk kapitaal van Van Dale, tot kunst hadden verheven. Groep 5 van de Van Daleschool is zeer tevreden over 'hun' S en T. „We staan er mooi op", vinden Tom (10), Jay en Jannick (beiden 8). Ook de Z is fantastisch gelukt, dé kans om op jezelf te gaan wonen (v/m) www dedukdolf.mfo baat bij het uitwisselen van brand weerlieden en het samen aanschaf fen van voertuigen en materieel, betoogde Van Boom destijds al. De fractievoorzitter snapt niet waarom het zo lang moet duren voor er spijkers met koppen wor den geslagen. Brandweerlieden van Dow hadden intussen allang een speciale training kunnen krij gen om ook hulp te mogen verle nen bij ongelukken in de Wester- scheldetunnel. De kazerne van Dow is tenslotte dichter bij de tun nel dan die van het gemeentelijk brandweerkorps, stelt Van Boom. Burgemeester Lonink doet daar niets aan af Ook hij is voorstander van verdergaande samenwerking van beide brandweerkorpsen. „Maar juridisch liggen de zaken erg complex. Het gaat dan vooral om de zeggenschap en de aan- Samenwerking gemeentelijk en bedrijfsbrandweerkorps blijft het doel, maar Terneuzen en Dow vinden onderzoek naar juridische consequenties noodzakelijk. meent Adelisa (12) van groep 8. Al le kinderen van Johan Hendrik van Dale kennen de naamgever van hun school beweren ze om het hardst. Maar 'meester Meester' leert hen tijdens deze editie van de week van Van Dale toch nog wat. Zo kennen de jonge Sluise- naars nu niet alleen het stand beeld van Van Dale, maar weten ze ook waar zijn geboortehuis, de l^j Stichtingsbestuurder: 'De be- roemdste woordenboekensamen steller zou als vooruitstrevend schoolmeester de komst van het tabloid zeker toejuichen.' door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - De woningbouwver eniging Clavis is begonnen met de renovatie van de drie flats aan de Diepenbrockstraat. De uit de jaren zestig daterende appartementen- blokken worden aangepast aan de eisen van deze tijd. Het. is de be- sprakelijkheid op eikaars terrein." Daarnaast moet het Terneuzense gemeentebestuur nog beslissen waar een nieuwe hoofdkazerne voor de gemeentelijke brandweer komt. Als de kazerne in de buurt van de nog aan te leggen tunnel bij Sluiskil komt, kan de gemeente lijke brandweer sneller bij de Wes- terscheldetunnel zijn dan nu vanaf de Haarmanweg. Ook de Dowter- reinen en de bedrijven op de na bije Mosselbanken zijn via de N61 en N62 snel te bereiken als de nieu we kazerne vlakbij een nieuwe tunnel onder het Kanaal van Gent naar Terneuzen komt, betoogt Lo nink. De Terneuzense brandweercom mandant J. Meijering en Dow-vei- ligheidsman F. Kempenaars be weerden ruim een jaar geleden nog om het hardst dat samenwer king van alle hulpverleners nodig is om calamiteiten in de regio het hoofd te bieden. Lonink: „De in tentie om de rampenbestrijding perfect te stroomlijnen, staat nog recht overeind." bakkerij van zijn moeder en de school waar hij les gaf stonden. De Stichting Johan Hendrik van Dale is er niet alleen om de weten schappelijke en culturele status van Van Dale op te krikken, maar ook om Sluis op de kaart te zetten. Het vestingstadje moet daarom vaak in de krant komen. Dat de re gionale dagbladen tegenwoordig op tabloidformaat verschijnen, zou Van Dale prachtig hebben ge vonden, weet stichtingsbestuurder Eugène Wijffels zeker. „Van Dale was heel vooruitstrevend. Hij zou zeker graag met de tijd zijn meege gaan." doeling dat de appartementen per tweetal onder handen worden ge nomen. De bewoners van de flats kunnen met overlast geconfron teerd worden tot november vol gend jaar. De kosten voor renova tie per appartement bedragen zo'n 70.000 euro. Proj ectontwikkelaar Olivier Beherman is aantijgingen beu. door Wout Bareman en Romain van Damme TERNEUZEN - Een snel pak, goed ge kapt en met een milde lach. Hij heeft iets van de Waalse onderko ning Elio di Rupo. Projectontwik kelaar Olivier Beherman uit Schil de bij Antwerpen, kent de flam boyante politicus persoonlijk. Hij bouwt in zijn opdracht een bank gebouw in Mons (Bergen). „Je denkt toch niet dat die man, bij wie vergeleken Guy Verhofstadt een marionet is, met een crimi neel in zee gaat?!" De veertigjarige ondernemer, nazaat van de Beher- mandynastie die al decennialang miljoenen omzet als grote auto-im porteur in België, tikt ongeduldig met zijn vingers op de vergaderta fel in het advocatenkantoor van Ron Lensen in Terneuzen. Een goede vriend van hem en colle ga-bestuurder van Leisure Deve lopment Zeeland (LDZ). Beherman wil zijn verhaal kwijt, zijn onschuld bewijzen, na al die aantijgingen. Wijzend naar de be lastende knipsels uit Belgische kranten zegt hij: „Ik word het een beetje beu." Nee! Olivier Beherman heeft geen strafblad in België en Engeland, waar hij een adres in Londen heeft. Er wordt gezwaaid met ver klaringen uit Brussel en van de En gelse National Identification Servi ce. Hij verwijst naar projecten in Zwitserland, Engeland en België die door hem werden verwezen lijkt. „Ik heb ook gebouwen neer gezet voor de politie. Bij alle ban ken ben ik welkom. Ook in Neder land. Bij de Rabobank en de ING. En ook die gaan niet met een cri mineel in zee. Ze kijken wel uit." Dat de krant Het Belang van Lim burg die tien jaar geleden een ver oordeling van hem publiceerde, niet door de familie Beherman tot de orde is geroepen, lijkt hem lo gisch. Daaraan had ze geen behoef te. Beherman: „Geloof me nou maar, ik kan politie en justitie in België niet manipuleren. Zover gaat mijn macht niet." Gisteren verzamelde het gebruike lijke gezelschap genodigden zich op het terrein aan de noordrand van de Koegorspolder in Terneu- zen, waar de officiële eerste paal van de Snow 8c Leisurecentrum de grond in werd geslagen. Blije ge zichten, vooral van proostende be stuurders, die zich eindelijk verze kerd weten van een mooie boven regionale publiekstrekker. Tenminste als er geen kink in de i kabel komt. Dat aan Beherman een smetje zou kleven. „Aan wel ke projectontwikkelaar niet", ver zuchtten verschillende topbestuur ders van Terneuzen de afgelopen i weken. De PvdA-wethouders Co van Schaik en Cees Liefting lieten zich in het gezelschap van fractie- i voorzitter Marnix van Oyen al eens bijpraten in de vergaderka mer van het advocatenkantoor van Lensen. Het leidde tot een raadsmotie van Van Oyen, waar- mee Beherman alle kanten op kan. Bovendien is er nog de kwestie rond de invulling van het al eeu wig braakliggende terrein tegen- 1 over Gamma, het plan Kenne- dylaan-West in Terneuzen. Burge meester Jan Lonink zei eerder al dat de tijd van de erkende regiona le ontwikkelaar Nico Boussen hier bijna om is. Beherman is nu in beeld. Althans, de wethouders Ad- hemar van Waes (sport, detailhan- 'Je gelooft toch niet dat de Rabobank en INC met een crimineel in zee gaan?' del) en Frank van Hulle (grote pro jecten) gaan in ieder geval met 1 hem om tafel. Noem de naam Boussen en, vol gens veel ingewijden, is ook direct één van de aanstichters van de rod delcampagne tegen Beherman aan geduid, al komt niemand daarvoor met keihard bewijs. Lonink geeft in een openhartige bui wel toe dat Boussen hem, vanaf diens vakan tieadres in Nice, telefonisch heeft geïnformeerd over de vermeende handel en wandel van Beherman. De Belg is mogelijk buiten zijn schuld verwikkeld in een heftige belangenstrijd tussen projectont wikkelaars. De een wil het Schut tershof ontwikkelen, de ander Ken- nedylaan-West en andere projec ten. En Beherman denkt goud in han den te hebben met zijn vrijetijds centrum. Van Waes: „Misschien MaxMara Bonneterie Bogner Escada Armani jeans Van Laack Lammycoats Burberry Gunex Brunello Cucinelli Tassen Cashmere pulls Moschino Citizens of Humanity Grote Markt 11-13 Goes tel. 0113 227607 Kinderen luisteren naar een voordracht van Greet Heynsens en Fred de Winne in het kader van de Van Daleweek. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 60