Binnenland Medaiiie voor uruzgan-gengers Winkelier vermoord na optreden in tv-programma Premtime Regeerakkoord zorgt voor forse daling van de staatsschuld Verras uw geliefde bij Amadore! Geboortenpiek verschuift geleidelijk naar de herfst PZC Zaterdag 10 februari 2007 5 half twaalf de winkel binnen. Na het doodschieten van Yildiz wis ten ze te ontkomen. De politie, die geen mededelingen doet over de omstandigheden waaronder de winkelier werd neergeschoten en evenmin wil zeggen of het slacht offer bewapend was, heeft nog geen spoor van de overvallers. Bij de derde overval op Yildiz' win kel La Nuit in juli vorig jaar werd de zwager van Yildiz, tevens me de-eigenaar van La Nuit, in een voet geschoten. In Premtime zei Yildiz dinsdag: „De eerstvolgende keer is het geen koekenpan, waar mee we overvallers achterna ko men. Als je drie keer bent overval len, dan vind ik gewoon; over morgen is het oog om oog, tand om tand. Dan heb ik een pistool hier." In dezelfde televisie-uitzending kondigde WD-Kamerlid Fred Tee- ven aan dat hij een wetsvoorstel gaat indienen om de mogelijkhe den voor ondernemers om zich te verdedigen tegen winkeloverval lers te verruimen. Volgens hem mogen winkeliers best een knup pel hebben om zich te bescher men. Wl Winkelier Erkan Yildiz vertelde in Premtime dat hij na drie over vallen een pistool had aange schaft. Twee dagen later schiet een overvaller hem dood. Erkan Yildiz had een pistool aangeschaft na drie overvallen. ARNHEM - 1450 Militairen die deel hebben uitgemaakt van de eerste Task Force Uruzgan in Afghanistan hebben een herdenkingsmedaille gekregen. Luitenant-generaal Peter van Uhm, commandant landstrijdkrachten, reikte ze gisteren uit in het Gelredome in Arnhem. foto Hennie Keeris/WFA AMSTERDAM - De Nederlands-Turk- se eigenaar van een avondwinkel op de Waddenweg in Amster dam-Noord is donderdagavond bij een overval doodgeschoten. De 29-jarige Erkan Yildiz werd afgelo pen dinsdag nog in het televisie programma Premtime geïnter viewd. Zijn winkel was in ander half jaar tijd al drie keer overval len. Hij zei dat hij zich voortaan te gen overvallers zou bewapenen. Twee tot nu toe onbekende daders drongen donderdagavond rond Van 'potverteren' is volgens Wijffels helemaal geen sprake. DEN HAAG - Uitvoering van het re geerakkoord van CDA, PvdA en Christenunie zorgt voor een forse vermindering van de staatsschuld. De schuldquote (de verhouding tussen nationaal inkomen en staatsschuld) daalt de komende re geerperiode van 50 tot ruim 40 procent. Informateur Herman Wijffels heeft dat gezegd in een toelichting op zijn eindverslag, dat hij gisteren aan de koningin heeft aangebo den. Hij reageerde op kritiek van met name de WD dat het nieuwe kabinet het zuinige beleid van mi nister Zalm van Financiën loslaat. Van 'potverteren' is volgens Wijf fels helemaal geen sprake. De koningin heeft gisteren CDA-leider Jan Peter Balkenende benoemd tot formateur. Hij moet zorgen voor de personele samen- Rialto waarschuwt voor onveilige praalwagens DEN HAAG - In carnavalsoptochten worden steeds vaker ongekeurde en onveilige sloopauto's gebruikt om praalwagens te trekken. Dat constateert verzekeraar Rialto in aanloop naar het katholieke volks feest. Rialto waarschuwt voor de ri sico's. Gemeenten en organisaties eisen vaak dat praalwagens veilig zijn en worden verzekerd. Rialto zegt aanvragen steeds vaker te moeten afwijzen. Amsterdam bouwt meer studentenkamers AMSTERDAM - Amsterdam gaat tot 2010 7600 nieuwe woningen reali seren voor studenten, waaronder duizend containerwoningen. Daar naast worden kantoren en be drijfspanden omgebouwd. Daar mee wordt het geschatte tekort aan studentenwoningen in de hoofdstad opgeheven. De gemeen te gaat er beter op toezien dat ex-studenten de kamers verlaten. stelling van het kabinet, waarvan hij zelf premier wordt. Naar ver wachting staat zijn nieuwe ploeg over ruim een week op het bordes. Volgens Wijffels verliepen de on derhandelingen af en toe niet zon der moeilijkheden omdat naast de inhoud ook politieke en persoonlij ke belangen een rol speelden. Maar uiteindelijk hebben CDA-lei der ]an Peter Balkenende en zijn PvdA-collega Wouter Bos een goe de werkbare verhouding opge bouwd, meent de informateur. De verdeling van de ministerspos ten in het kabinet staat al zo goed als vast. Het CDA krijgt acht minis ters, de PvdA zes en de Christen- Unie twee. Daarnaast krijgt het CDA naar verwachting vijf staats secretarissen, de PvdA vier en de Christenunie één. Het nieuwe kabinet laat het zuini- ge beleid van minister Zalm niet los, pareert informateur Wijffels kritiek van de VVD. Balkenende is benoemd tot formateur. Tuinders telen meer tulpen door hoge prijs ZOETERMEER - De tulp is bezig met een opmars dankzij de hogere prij zen die telers ontvangen, meldt het productschap Tuinbouw. Vo rig jaar stonden er tulpen op 10.070 hectare landbouwgrond; 200 hectare meer in vergelijking met 2005. Daarmee kwam een eind aan een periode van krimp, die begon in 2003. De tulp bleef verreweg het belangrijkste Neder landse bolgewas. Universiteit Maastricht discrimineert mannen MAASTRICHT - Het voorkeursbeleid van de Universiteit Maastricht (UM) om meer vrouwen op hoge re functies te krijgen, is door de Commissie Gelijke Behandeling af gekeurd. Volgens de commissie dis crimineert de UM mannen. De commissie werd ingeschakeld door een mannelijke medewerker die een nieuwe functie misliep vanwege het voorkeursbeleid. door Jelle Boonstra Apeldoorn - De geboortepiek in Nederland is in een paar jaar tijd geheel verschoven van het voor jaar naar de herfst. De kentering werd vijf jaar gele den zichtbaar en het 'najaarsoffen sief zet nu sterk door. In april vorig jaar werden 14.526 kinderen geboren, in september waren dat er 16.143. Jan Latten, hoogleraar bevolkings- kunde en demograaf bij het CBS, denkt dat het komt door de 'ver dergaande rationalisering van het kinderen krijgen'. Natuurlijk, dat regelen kon dankzij de pil al sinds de jaren zestig. Latten: „Maar de laatste jaren wordt het krijgen van kinderen steeds nadrukkelijker ge pland in het werkzame leven: 90 procent van alle vrouwen blijft tot ver in de zwangerschap werken. Ze besluiten met hun partner om de geboorte in de zomer te plan nen. Dan kunnen ze fijn met de kinderwagen uit wandelen. Aan trekkelijker dan in de winter, niet waar? Bovendien is het zwanger schapsverlof zo aan de vakantie té koppelen, die ze toch al zouden ne men." Maar de natuur laat zich niet dwingen. De zwangerschap duurt negen maanden, en daar gaan de toekomstige ouders logi scherwijze van uit. „Maar statistisch duurt het een maand of drie voordat het lukken wil met de bevruchting". Hoe ver der in de dertig, hoe lastiger het wordt. De ouders misrekenen zich dus massaal. „Dat verklaart de opleving in de curve van september en oktober", aldus het CBS. Grand Café Stefano's 0118 - 418 019 Grand Café Raymondo: Brasserie Arion 0118 - 410 502 Vlissingen 0118 - 441 441 Hotel Arneville 0118 - 638 456 Goes 0113 - 230 066

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5