Zeeland PZC Afschaffen koopzondag slecht plan PZC U- ZEEUWS-VLAANDEREN Expocentrum tunnels Terneuzen u heeft nog tot 13.00 uur vandaag om een Staatslot te kopen! Wij geven u de helft cadeau! 10 Zit maar hier De juiste man in het pak van Prins Carnaval 42 Sven Kramer heerst op eerste dag in Thialf 47 Zaterdag 10 februari-2007 Reageren? reactie@pzc.nl Ondernemers zijn bang voor omzet- en banenverlies. door Harold de Puysseleijr en Frank van Cooten HULST - Middenstand en horeca in Hulst en Sluis zijn niet onder de indruk van het kabinetsvoorne men om paal en perk te stellen aan de koopzondagen. Voorzitter Hans Beaart van de af deling Oost-Zeeuws-Vlaanderen van Horeca Nederland twijfelt aan het realiteitsgehalte van dat plan en noemt het 'een onzalig idee'. Ook Hans Enkelaar, voorzitter van Stichting Sluis Promotie, maakt zich geen zorgen. Voorzitter Theo Mattheeuws van ondernemersvereniging Hulst Ves- tingsstad en Inge van Westen van restaurant 't Hof van Brussel aan de Kaai in Sluis reageren eveneens laconiek. „Vooralsnog zie ik het als een op risping", zegt Beaart. „Dit is ook niet ten uitvoer te brengen, want Nederland is maar een heel klein radertje in de wereldeconomie", al dus Beaart. Volgens Enkelaar is er in 1928 zelfs een wet veranderd. Die kent Sluis en Hulst een specifieke toeris tische status toe op grond waar van de winkels elke zondag open mogen zijn. „Ik nodig het nieuwe kabinet uit te komen bekijken hoe druk het elke zondag bij ons is. Het zou goed zijn als Sluis, Terneu zen en Hulst gezamenlijk een reac tie sturen naar Den-Haag. Dat het zo natuurlijk niet kan." Van Westen gelooft er niets van dat het kabinet de zondagopenstel ling aan banden zou gaan leggen. „Maar als het toch zo ver komt, gaan we actievoeren. Zeker we ten." Guido de Baets van herenmode zaak Maison Distinguee aan de Ka- ITJ De middenstand en de horeca in Hulst en Sluis denken niet dat het nieuwe kabinet het voorne men om de koopzondag te beper ken ten uitvoer brengt. pellestraat in Sluis wijst op het be staan van gewoonterecht. „In 1957 stond mijn vader in de zaak. Ook toen al was de winkel ie dere zondag open. Daar mag vol gens mij niet zomaar aan worden getornd. Als wij niet meer iedere zondag open mogen zijn, betekent dat een omzetverlies van twintig procent. En denk ook aan perso neel dat op straat komt te staan. Persoonlijk denk ik dat het niet zo ver komt, maar we schrikken ons natuurlijk wel allemaal dood." Mattheeuws tenslotte, denkt dat de soep niet zo heet gegeten wordt als ze nu wordt opgediend. „Hulst is gewoon een toeristen plaats. Dat wordt ook al tien jaar lang door de gemeente, de provin cie en de Europese Unie onder schreven met steun aan het toeris tisch ontwikkelingsplan." Hoewel de ondernemers in de koopstadjes verwachten dat de nieuwe regeringscoalitie slimmer is dan ze tot nu toe op dit gebied heeft getoond, beseffen ze maar al te goed dat een verdere reductie van de openingsmogelijkheden het kooptoerisme vrijwel zal nek ken. Sluis en Hulst kruipen met moeite het dal uit dat de gelijkscha keling van de belastingwetgeving aan weerszijden van de grens en de invoering van de euro teweeg bracht. Het banktoerisme kreeg door deze ingrepen een behoorlij ke knauw en in heel de regio Zeeuws-Vlaanderen gingen hon derden banen in de bancaire sec tor verloren. Ook de detailhandel en de horeca in de grensplaatsen werd geconfronteerd met een om zetdaling. Recent onderzoek van de Kamer van Koophandel heeft uitgewezen dat Sluis en Hulst rede lijk op de weg terug zijn, maar dat met name Axel - ooit met een za- terdagmarkt een redelijke Belgen trekker - als koopcentrum zijn plek verloren heeft. Ook Sas van Gent profiteert lang niet meer als vroeger van zijn ligging pal aan de grens. Een outletcentrum had daar in verandering kunnen brengen, maar een initiatief hiertoe werd in 2000 afgeschoten. HULST - Zes tonpraters werken zich letterlijk en figuurlijk dezer dagen weer in het zweet. De grote zaal van Den Dullaert is telkens uitver kocht voor de voorstellingen van het 24e Hulster Buutreednersfesti- val. De grappenmakers klommen gis teravond voor het eerst in de ton, zoals hier boer Fiel en zijn assisten te Martine. Ze brengen hun buut TERNEUZEN - Mocht Terneuzen de vestigingsplaats worden van het veiligheid soefencentrum van Ri- cas, dan is de kans groot dat er op dat centrum ook een expositie ruimte over tunnels komt. trekking februari I Uitslag op TV: RTL4,19.25 uur Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland ook vandaag en morgen nog. Hun voordrachten zijn dit jaar geënt op het thema Valentijn, gelet op het feit dat het komende woensdag Va lentijnsdag is. foto Wim Kooyman Tip? redactie@pzc.nl Onze jongste bediende houdt er van om af en toe gevat uit de hoek te komen met een kwink slag, een spottende opmerking of een joligheidje. Zijn inbreng wordt door zijn oudere collega's zeer gewaar deerd. Hij schrijft dat het een lieve lust is, gaat graag op pad, komt on der de mensen en heeft altijd wel een verhaal te vertellen, maar als het om het vullen van dit dage lijkse gaatje gaat, geeft hij niet thuis. „Iets leuks meegemaaktKom nou, ik zit toch alleen maar hier..." Grappenmakers klimmen weer in de ton

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59