Zeeland PZC Jeugd in zorgcentrum De Vries in andere handen SCHOUWEN-DUIVELAND De juiste man in het pak van Prins Carnaval 42 rrtr-A Sven Kramer heerst op eerste dag in Thialf 47 Zaterdag 10 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl Anne de Jager neemt per april Zierikzeese boekhandel over. door Inge Heuff zierikzee - Boekhandel De Vries in Zierikzee verandert per april van eigenaar. Theo en Ine Spinne- wijn dragen de boekhandel over aan Anne de Jager, nu werkzaam in boekhandel Basting in Oost burg. Voor de medewerkers en klanten zal er vooralsnog niets ver anderen. Boekhandel De Vries is een onaf hankelijke boekhandel, aangeslo ten bij inkooporganisatie Libris. Er werken tien personeelsleden. In 1991 nam het echtpaar Spinne- wijn, dat toen nog mede-eigenaar was van boekhandel De Koperen Tuin in Goes, de kantoorboekhan del en papeterie van de weduwe De Vries over. De afgelopen vijftien jaar heeft Theo Spinnewijn de kantoorboek handel en papeterie uitgebreid tot een onafhankelijke boekwinkel. Zij vrouw hielp hem daarbij op de achtergrond. Spinnewijn heeft ge kozen voor een breed assortiment aan kinderboeken en multimedia. In 1997 werd de bovenverdieping bij de winkel getrokken. Daar zijn vooral boeken op het gebied van psychologie, filosofie, godsdienst, kunst, esoterie en Zeelandica te vinden. Spinnewijn organiseert diverse lite raire activiteiten, al dan niet in sa menwerking met leeskringen en filmtheater Zierikzee. Elk voorjaar houdt de boekhandel een drukbe zochte tuinuitverkoop van win keldochters. Volgens Spinnewijn is het de bedoeling dat dergelijke acti viteiten voortgezet zullen worden. Zijn opvolgster Anne de Jager heeft brede ervaring in het boeken vak, waaronder in Middelburg bij boekhandel Fanoy en de latere Drukkerij. De laatste zes jaar was De Jager werkzaam bij boekhandel Basting in Oostburg. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Inbreng Onze jongste bediende houdt er van om af en toe gevat uit de hoek te komen met een kwink slag, een spottende opmerking of een joligheidje. Zijn inbreng wordt door zijn oudere collega's zeer gewaar deerd. Hij schrijft dat het een lieve lust is, gaat graag op pad, komt on der de mensen en heeft altijd wel een verhaal te vertellen, maar als het om het vullen van dit dage lijkse gaatje gaat, geeft hij niet thuis. „Iets leuks meegemaaktKom nou, ik zit toch alleen maar hier...?" Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland De bewoners van de aanleunwoningen in zorgcentrum Borrendamme krijgen steeds meer jonge buren. Vooruitlopend op de sloop volgend jaar worden de huisjes niet meer verhuurd aan senioren, maar worden ze via een Utrechts bemiddelingsbureau gegeven aan 'oppassers', veelal jonge mensen die geen be zwaar hebben tegen een korte opzegtermijn en geen hoge huur kunnen betalen. foto Dirk-Jan Cjeltema gekookt voor de bewoners en maaltijddienst Tafeltje-Dek-Je. Het keukenpersoneel krijgt werk in an dere vestigingen van Allévo. De maaltijden worden vanaf april aan geleverd door Zorgstroom in Mid delburg. Momenteel worden drie aanleun woningen van Borrendamme ver huurd aan aanmerkelijk jongere be- Zorgcentrum Borrendamme in Zierikzee wordt volgend jaar ge sloopt. Vooruitlopend hierop worden aanleunwoningen aan op passers verhuurd. woners. J. Boskamp van de Hui zen Oppas Dienst: „Het gaat om vier personen van 19 tot 35 jaar. Wij zijn een anti-kraakorganisatie en praten daarom niet over huur ders maar over oppassers. Zij heb ben twee weken opzegtermijn en de woningen moeten voor ons al tijd toegankelijk zijn. Daar staat een lage huurprijs tegenover. Op deze voorwaarden krijg je vaak stu denten en kunstenaars als oppas sers." Allévo verwacht in april de bouw plannen voor Borrendamme rond te hebben. waarmee volgend jaar wordt be gonnen. Een blokje aanleunwonin gen aan de oostkant, van het com plex wordt het eerst gesloopt. „In de voorbereiding daarop worden die woningen niet meer verhuurd aan senioren", zegt I. Dekker, direc teur van Allévo zorg- en dienstver lening in Goes. De woninkjes wor den nu door bemiddeling van de Huizen Oppas Dienst in Utrecht verhuurd. Dekker: „Anders verpau peren ze en dat is slecht voor de omgeving." Dekker bevestigt dat er vanaf april in Borrendamme niet meer wordt Keuken Borrendamme in Zierikzee gaat in april dicht. door Ton van den Nouweland zierikzee - Vrijkomende aanleun woningen bij verzorgingshuis Bor rendamme in Zierikzee worden niet meer verhuurd aan senioren. In plaats daarvan nemen jongeren er hun intrek. De keuken van Bor rendamme gaat in april dicht. De maatregelen zijn genomen in voorbereiding op de sloop en nieuwbouw van Borrendamme

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57