Feyenoord krijgt nul op rekest Terneuzen steekt vlag uit na groen licht voor Eneco Tour Tennisser Den Engelsman goed op dreef bij Zeeuws kampioenschap Rankovic bedreigde Blom met dood 48 Zaterdag 10 februari 2007 PZC Sporttibunaal bevestigt uitspraak commissie; geen duels met Spurs. door Barry van der Hooft LAUSANNE - De ultieme poging van Feyenoord om onder een Eu ropese schorsing uit te komen, heeft niets opgeleverd. Het sport- tribunaal CAS in Lausanne beves tigde gisterochtend de uitspraak van de beroepscommissie van de Uefa. Feyenoord is daardoor per di rect uitgesloten van Europees voet bal, de duels met Tottenham Hots pur worden niet meer gespeeld. Binnen de Rotterdamse club werd teleurgesteld gereageerd op de me dedeling. „We zullen ons bij de beslissing neer moeten leggen", zei finan cieel directeur Onno Jacobs. „Het blijft wrang dat onze club en echte supporters de dupe worden van het wangedrag van mensen waar wij niets mee te maken willen heb ben. We hebben steeds benadrukt dat wij als club machteloos ston den in deze zaak, omdat de perso nen die zich misdragen hebben buiten ons om aan kaarten voor de wedstrijd zijn gekomen. Daar om voelt het alsof Feyenoord on recht is aangedaan." Jacobs vertegenwoordigde Feye noord in Lausanne samen met ju rist Joris van Benthem. Zij brach ten onder meer een verklaring in Door de ongeregeldheden in Nancy is Feyenoord nu definitief uit het Uefa Cuptoernooi gezet. foto ANP van de KNVB, waarin stond dat Feyenoord zich altijd loyaal heeft opgesteld bij het bestrijden van voetbalvandalisme in Nederland. Daarnaast wees het duo op de uit spraak in een zaak van PSV. Het CAS verlaagde in 2003 een Ue- fa-boete na verbaal wangedrag aan het adres van Arsenal-vedette Thierry Henry. Het tribunaal vond het uiterst merkwaardig dat een club gestraft kon worden, terwijl het geen fouten had gemaakt bij het handhaven van de orde en vei ligheid in en rond het stadion. Het mocht Feyenoord allemaal niet baten. Het beroep van de club volgde op twee eerdere uitspraken van de tuchtcommissie van de Ue fa. Feyenoord werd naar aanlei ding van de rellen in Nancy in eer ste instantie veroordeeld tot twee wedstrijden voorwaardelijk zon der publiek en een geldboete van 125.000 euro. De aanklager van de Uefa vond die straf te mild en ging met succes in beroep. De geldboe te werd vervolgens verlaagd tot ruim 60.000 euro, maar daarnaast werd Feyenoord per direct uitgeslo ten van Europees voetbal voor de rest van dit seizoen. Feyenoord ging in beroep bij het CAS, dat instemde met een spoed procedure. De club was van me ning dat het de autoriteiten in Nancy en de Franse club zelf op tijd had ingelicht over de komst van ruim tweehonderd niet-gere- gistreerde hooligans, van wie ve len met een stadionverbod. Gezien de rellen van vorige week in Italië kwam het beroep van Feyenoord op een verkeerd mo ment. De reactie van Michel Plati- ni was in dat opzicht veelzeggend. De nieuwe Uefa-voorzitter meld de erg blij te zijn dat het CAS de schorsing van Feyenoord hand haafde. „Daarmee geven we een zeer sterk signaal af dat geweldda digheden van voetbalsupporters zwaar gestraft zullen worden. Re cente tragische incidenten hebben aangetoond dat we er samen alles aan moeten doen om alle vormen van hooliganisme uit te bannen." ProTour-wedstrijd voert op 26 en 27 augustus over Zeeuwse wegen. door Frits Bakker TERNEUZEN - De kogel is eindelijk door de kerk. De Eneco Tour, een Nederlands/Belgische wielerkoers die behoort tot de ProTour, gaat definitief door. Er is een opening in het conflict tussen de directeu ren Henk van Mulukom en Rob Discart. De organisatoren van de etappe plaatsen in Nederland en België zijn gistermiddag op de hoogte ge steld. Ron Barbé, die met zijn co mité in Terneuzen twee ritten or ganiseert, reageerde verheugd. „Terneuzen steekt de vlag uit." De Zeeuws-Vlaamse plaats is aan gewezen voor een aankomst op zondag 26 augustus en een start op maandag 27 augustus. Henk van Mulukom, de Neder landse organisator, houdt de boot nog even af „De afspraak is dat we het nieuws pas maandag naar bui ten brengen." Barbé: „Wij weten het nu al, omdat we erop hadden aangedrongen bij de organisatie. Het was nu al zo lang onzeker of de ronde doorging, dat we een ui terste datum hadden gesteld. Voor dit weekeinde moest bekend zijn dat we aan de slag konden. Dat is nu gelukkig gebeurd." Het doorgaan van de ProTour-wed- strijd hing af van het slepende con flict tussen de directeuren Van Mu lukom en Discart, dat tot voor de rechter werd beslecht. Voormalig ANWB-directeur Paul Nouwen wierp zich vorige week op als be middelaar. Dat heeft volgens de Terneuzense organisatoren tot een doorbraak geleid. Ik vermoed", zegt Ap den Doel- der, „dat hij de partijen bij elkaar heeft gekregen. Dan heeft hij goed werk gedaan, want eindelijk kun nen wij gaan organiseren." Adhé- mar van Waes: „De vlag kan einde lijk uit, want dit is prachtig nieuws voor Terneuzen." Ron Barbé: „Hoe de opening er precies is geko men, kan ik nog niet zeggen. We kregen alleen te horen dat het doorgaat, dat de wedstrijd wordt gereden in de vorm zoals hij klaar- kg." Voor Terneuzen betekent het groe- 'Ik wil maandag zo snel mogelijk mijn mensen bij elkaar roepen.' ne licht van de organisatie dat de Eneco Tour op zondag 26 augustus vanuit Knokke door een groot deel van Zeeuws-Vlaanderen rijdt. Het peloton rijdt na de start in Knokke nog acht kilometer over Belgisch grondgebied en komt dan in Retranchement de grens over. De etappe is honderdtachtig kilo meter lang, doet de drie gemeen ten (Sluis, Hulst en Terneuzen) aan en eindigt op de Binnenvaart- weg in Terneuzen. De volgende etappe, die op maan dag 27 augustus van start gaat op het stadhuisplein, voert door de Ron Barbé Westerscheldetunnel, rijdt vanuit het midden van Zeeland naar Bra bant en finisht waarschijnlijk in Oss. Voor het Terneuzense comité is het vooral belangrijk dat de orga nisatie nu aan de slag kan om sponsors te werven. De gemeente staat garant voor de honderddui zend euro aan organisatiekosten. Ron Barbé: „We hebben sponsor pakketten klaarliggen, maar kon den er door de onzekerheid nog niets mee doen. Ik wil maandag zo snel mogelijk mijn mensen bij elkaar roepen om aan de slag te gaan." In de Eneco Tour, die be hoort tot de hoogste categorie van de UCI en een samenvoeging is van de Ronde van Nederland en de Ronde van België, zijn de twin tig topploegen uit de ProTour ver plicht te starten. Ongeplaatste speler mag als kandidaat voor titel worden beschouwd. door Sven Bakker GOES - Bij de Zeeuwse indoorkam pioenschappen tennis in Goes en Kapelle is Frank den Engelsman goed op dreef De ongeplaatste spe ler versloeg Harold Schipper en staat zodoende in de kwartfinales. Den Engelsman mag vanwege zijn 6-5-overwinning op de als derde geplaatste Schipper als een serieu ze underdog worden beschouwd voor de titel. Schipper stond vorig jaar nog in de eindstrijd tegenover René Lindenbergh, die dit jaar niet van de partij is. Frank den En gelsman won bovendien ook zijn tweede poulewedstrijd tegen Do minique Asselman op overtuigen de wijze: 7-2. Omdat ook Harold Schipper van Asselman won (9-3), stroomt ook hij door naar het hoofdschema. Daarin ontmoet Schipper Mart Flikweert, terwijl Den Engelsman het moet opnemen tegen Sven Vermeulen. Brian Dijkstra, die vanwege zijn te lage eindejaarsrating niet geplaatst werd, liet Dylan Blackman met 6-2 kansloos. Zodoende speelt de Vlis- singer tegen de verliezer van de partij tussen Rinke van Remortel, de hoogstgeplaatste tennisser, en Jurran Schut. Bij de vrouwen in de derde catego rie maakte Jeantien van den Dries gehakt van Stephanie Pauwels. Na drie kwartier won de als derde in geschaalde Van den Dries elf ga mes, tegenover nul voor Pauwels. De als eerste geplaatste Jantien Bruijnzeel moest een verlies accep teren tegen Mandy Wolfert, die met 8-2 aan het langste eind trok. Aubrey Meanhout, de nummer twee van de plaatsing, won wel haar beide partijen. Tegen Caro Schuitema werd het 6-5 en Sophie de Schepper ging er met 9-2 af. In de vierde categorie van het ge- mengddubbelspel, stevenen Xira van Benten en Arjan Jonkman op de eerste plaats in de poule af DEN HAAG - Aleksandar Rankovic heeft arbiter Kevin Blom tijdens de wedstrijd ADO Den Haag-AZ, die op 19 januari werd gespeeld, bedreigd met de dood. De ADO- speler kreeg een schorsing van vijf wedstrijden voor zijn doodsver wensing. Rankovic duwde scheidsrechter Blom weg nadat hij AZ een straf schop had gegeven. De Serviër zei daarbij: „When I see you in the ci ty, I kill you". „Ik betreur ten zeerste dat ik in het heetst van de strijd de scheids rechter zowel fysiek als verbaal on heus heb bejegend", reageerde Rankovic gisteren op de website van ADO Den Haag. „Graag bied ik ten opzichte van de scheidsrechter, mijn medespelers, de club en de supporters van Den Haag mijn excuses aan. Bovendien spijt het mij dat ik door mijn ma nier van handelen alle betrokke nen in diskrediet heb gebracht."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 48