Sport P7r Kramer deelt flinke klap uit Wüst gedragen door joelend Thialf 49 48 Diederik Hiensch zit voor de 250e keer op de bank bij Kloetinge j Europees avontuur van Feyenoord is nu echt afgelopen Zaterdag 10 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl Sven Kramer heeft na twee afstanden de beste papieren voor de wereldtitel allround. foto Olaf Kraak/ANP Allrounder kan vandaag volgende stap zetten op weg naar wereldtitel. door Eric de Jager HEERENVEEN - De armen moesten even omlaag voor een fenomenale vijf kilometer, maar daarvoor en daarna kon Sven Kramer onge stoord zijn fans toejuichen. Al tij dens het inrijden hitste de jonge Fries het publiek in het uitverkoch te Thialfstadion op. En daarmee ook zichzelf Met een nieuw baanrecord nam Kramer op de eerste dag van het WK all round al afstand van zijn grote con currenten Shani Davis en Enrico Fabris. „Alles klopt precies op het juiste moment." Het vooraf gevreesde gat op de 500 meter had Kramer aan het be gin van de dag beperkt gehouden. Hij reed weliswaar niet zo snel als hij had gehoopt, maar dat deed de rest ook niet. En dus moest de Ne derlandse favoriet 'slechts' zes se conden goedmaken op de vijf kilo meter. Het werden er ruim der tien, in een race die vlakker was dan het Friese polderland waar Kramer werd geboren. Slechts één rondje duurde langer dan dertig se conden, de rest bleef met wiskun dige precisie in de 29. De Kramer-show vergde ook het uiterste van het publiek, dat bij de races van Erben Wennemars en Wouter Olde Heuvel (die een per soonlijk record reed) de kelen al schor had geschreeuwd. Wenne mars had gehoopt dat het 'Erben, Erben' dat in lange halen door de hal galmde, hem naar een toptijd zou dragen, maar tegen de verzu ring die aan zijn beenspieren vrat, was geen kruid gewassen. De tijd (6.29,65) viel de sprinter uit Zwol le nog alleszins mee. Maar de gri mas waarmee hij na afloop op het middenterrein probeerde uit te lo pen, sprak een ander verhaal. „Het was pittig", gaf Wennemars toe. Op de kortste afstand, die hij wel won, liep het ook niet zoals de de butant op het WK allround had ge hoopt. „Ik maakte een behoorlijke misser en toen schoot het door mijn hoofd dat m'n schaats mis- Friese schaatser rijdt prima 500 meter en neemt met nieuw baan record op de 1500 meter al af stand van zijn grote concurren ten Fabris en Davis. schien niet goed was. Daardoor reed ik de laatste bocht te voorzich tig-" De ploeggenoten Wennemars en Kramer hadden al afgesproken dat de Friese favoriet voor de eindzege voorrang zou hebben bij de krui sing op de 500 meter. Een andere ploeggenoot, Carl Verheijen, kon Kramer niet zo makkelijk te hulp schieten. Hij nam het als laatste van de avond op tegen Shani Da- vis. Een moeilijke kruising, waar bij Davis vol gas gaf om vóór Ver heijen langs te schieten, kostte de Amerikaanse regerend kampioen de kop. Hij verspeelde zoveel kracht, dat hij de versnelling van de Nederlander niet meer kon bol werken. Verheijen reed steeds ver der weg en gaf Davis daarmee net zo'n klap als Kramer had gedaan. Schaatsster uit Goirle geeft weinig toe op winnares Friesinger. door Maarten van Helvoirt HEERENVEEN - Bij haar vier eerdere wereldtitels allround sloeg Anni Friesinger op de 500 meter nog met gemak een gat van vijf of zes tienden, gisteren in Heerenveen bedroeg het verschil met de num mer twee Ireen Wüst slechts zes honderdsten. Niet dat de Duitse zo tegenviel - ze reed sneller dan onlangs bij het WK sprint - maar Wüst steeg, gedragen door het luid joelende publiek in Thialf, bo ven zichzelf uit. „Het was echt een stimulans om met de golf van het geluid mee te rijden. Het was vandaag knallen en genieten." In drie weken tijd heeft de Goirlese in stapjes haar pr teruggebracht van 39.04 seconden naar 38.44. „Wat een kick is dit! Ik heb nog nooit met zo'n hoge snel heid geschaatst." Boven de 53 kilo meter per uur. In een rechtstreeks duel liet ze gisteren titelverdedig ster Cindy Klassen haar hielen zien. Friesinger reed twee ritten voor Wüst en Klassen 38.38 en dat was voor haar reden om twee ge balde vuisten de lucht in te steken. De overige drie Nederlandse vrou wen (Van Deutekom, Vis en Groe- newold) werden elfde, twaalfde en dertiende. Hertha BSC wil meer vrouwen in stadion Berlijn - De Duitse voetbalclub Hertha BSC wil meer vrouwen in zijn stadion krijgen. Daarvoor heeft de club een website opgezet, waarop spelers te zien zijn met ontbloot bovenlijf De club hoopt vrouwen op deze manier enthou siast te maken. De dames die het stadion weten te vinden, kunnen lid worden van een speciale fan club. Het stadion kan 75.000 toe schouwers herbergen, maar de club trekt meestal 45.000 fans. Sprengers vertrekt als penningmeester Uefa nyon - De Cyprioot Marios Lefka- ritis neemt de plek in van KNVB-voorzitter Jeu Sprengers als penningmeester van de Europese voetbalbond Uefa. De Uefa maak te ook bekend dat de Schot David Taylor de nieuwe directeur wordt. De baas van de Schotse voetbal bond volgt Lars-Christer Olsson op. Olsson, bevriend met Platini's voorganger en rivaal Lennart Jo hansson, zag een samenwerking met Platini niet zitten. Cörtzen op non-actief gesteld bij Nesselande Rotterdam - Volleybalclub Or- tec.Nesselande heeft international Guido Görtzen op non-actief ge steld. De club ziet conflicterende belangen in de werkzaamheden van de aanvaller als zaakwaarne mer en adviseur van een aantal van zijn teamgenoten. Görtzen kwam afgelopen zomer over van het Russische Iskra Moskou. Hij te kende een tweejarig contract bij de landskampioen maar speelde amper door blessures. Wereldrecord Keniaan op de halve marathon ras al khaimah - De Keniaan Sa- muel Wanjiru heeft het wereldre cord op de halve marathon terug. Tijdens een wedstrijd in Ras al Khaimah in de Verenigde Arabi sche Emiraten liep de atleet de af stand in 58,53. De nieuwe record tijd is twee seconden sneller dan de tijd die de Ethiopiër Haile Gebr- selassie in januari 2006 in het Ame rikaanse Phoenix liep. Het record was eerder met 59,17 ook al in han den van Wanjiru. Op 07-02-2007 is ten laste van R. C. W. van Halen, thans zijnde zon der bekende woon- of verblijf plaats zowel in als buiten Nederland, een exploot betekend door N. A. Polderman, t.k.- gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt een verzoekschrift betekend o.a. strekkende tot ont binding van de arbeidsovereen komst. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaar derkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47