Zeeland De Prinsen ligge H versluis willeboen In Maastricht gaat het formeel 42 l Zaterdag 10 februari 2007 PZC EIl VRAGEN AAN Gemeenten moeten vergunningen voor on dernemers schrappen en ze waar nodig ver vangen voor regelgeving. Dat stellen staatsse cretaris Van Gennip (Economische Zaken) en Loek Hermans van MK-Nederland voor. Naam: Han Meerhoff Leeftijd: 58 jaar Woonplaats: Ovezande Beroep: Bloemist in Goes door Comelleke Blok Hebt u ook genoeg van die vergunningen? „Ik vind het waanzin ten top, dat betuttelende gedoe. We mogen geen vlaggen meer buiten hangen. De naam van de winkel mag maar één keer op de gevel staan. Het gaat maar door. Als ik mijn bloemen buiten wil zetten, heb ik daar maar een heel beperkte oppervlakte voor. De ge meente neemt me zo een kans op impulsaankopen af." Waar moet u als ondernemer zoal een vergunning voor aanvragen? „Tja, waarvoor niet eigenlijk? Naast de buitenstallingen moet ik bijvoor beeld ook een parkeerontheffing aanvragen om vlakbij mijn zaak te kun nen parkeren. Dat zorgt voor veel irritatie, want er zijn meer parkeeront- heffingen dan parkeerplaatsen. Er zou meer aan bewustwording moeten worden gedaan. Als de ondernemers wat socialer met elkaar omgaan en rekening met elkaar houden, zijn al die ontheffingen en vergunningen helemaal niet nodig." Wat kosten die vergunningen een ondernemer zoals u per jaar? „Ik weet het niet precies. Ik moet drie tientjes per jaar betalen om mijn bloemen buiten te kunnen presenteren. Voor de parkeerontheffingen ben ik, geloof ik, zo'n driehonderd euro per jaar kwijt. Dat lijkt mis schien niet veel, maar het zijn niet alleen die rekeningen. Het geeft ook veel administratieve rompslomp. Elke betaling die je doet, kost geld. )e moet natuurlijk ook je boekhouding doen, dat kost tijd en dus geld. Het is misschien maar een paar euro, maar alles bij elkaar tikt het toch aan. En het is zo zonde van het geld, want het voegt helemaal niks toe." Welke vergunning zou u als eerste willen afschaffen? „Die voor de buitenstallingen. Ik heb trouwens een enorme hekel aan dat woord hoor, want ik vind het geen buitenstalling. Het is een buiten- presentatie. Mijn winkel gaat buiten verder. Het kost mij natuurlijk om zet, maar daarnaast is het toch ook helemaal niet gezellig als er niks bui ten staat? De Lange Vorststraat hier in Goes is nu één groot leeg gat, ter wijl die straat moet bruisen." Wat vindt u van het voorstel om vergunningen te schrappen? „Als ik dat hoor, ben ik meteen sceptisch. Als de gemeente de voorwaar den van de vergunningen naadloos laat overgaan in de regelgeving, dan schieten we er natuurlijk niks mee op. Dan is er alleen een financieel voordeel: wij hoeven niks meer te betalen en de gemeente heeft geen administratieve kosten meer. Maar ja, je zit nog wel vast aan dat betutte lende. Ik vind dat de gemeente ondernemers moet laten ondernemen. Laat ze vrij om hun winkel te presenteren zoals ze dat goeddunkt. Het moet er netjes uitzien, dat is volgens mij de enige voorwaarde. Ik weet dat het een subjectief begrip is, maar volgens mij kan iedere onderne mer wel voor zichzelf bepalen wat netjes is. Natuurlijk moet je rekening houden met brandveiligheid en dergelijke. Excessen moeten aangespro ken worden, maar beperk dat tot individuele gevallen. We zijn allemaal ondernemers. Daar hoort volgens mij ook verantwoordelijkheidsgevoel bij." Amesteinweg 27 4338 PD Middelburg Telefoon: 0118-629056 [Jk www.janstins.nl Jail StillS uurwerk-/inslnimt:iilmaker Jt i Damplein 7 4331 GC Middelburg III 18-636635 - Veel prinsen moeten zelf betalen vo zo'n ïooo euro. Het kostuum van p echter betaald door carnavalsvereti Het bestaat uit een smokingbroek, wit he smokingjas en cape met speciale kraag. C, handgemaakt in België en blijven eigende Prins Robbie draagt een strikje en op het drie veren. Witte handschoenen complets Prins Robbie van Hulst. In Maastricht (circa 121.000 inwo ners) plaatsen De Tempeleers een oproep in de pers, waarop formele voordrachten volgen. Zestig kandi daten worden besproken in een plenaire vergadering (60 man), waarna de Kanselarijraad (9 man) zich erover buigt. Die geven de kandidaten een A (stadprins), B (wachtkamer) of C (afwijzing). Hij betaalt alleen de kleding (zo'n 1200 euro). De andere (hoge) kos ten draagt de vereniging. In Sittard zoeken De Marotte hun prinsen in de leeftijdscategorie tus sen de 22 en 28 jaar. Als 'het gevoel goed is', volgt een gesprek met de ouders erbij. Het handgemaakte pak van ruim 1000 euro komt voor zijn rekening. Verder draagt een sponsorbusinessclub de kos ten die De Marotte maken. Iedere vereniging doet het anders, maar het blijft toch zoeken. door Ondine van der Vleuten GOES - Prins Carnaval. Een man in rokkostuum, een steek met veren op het hoofd, en in zijn kielzog een Raad van Elf Hij luistert naar namen als Arjaon I en Adelijn en drinkt, maar wordt niet dronken. Prins Carnaval: hoe verover je die titel? Wie een prinsentitel ambieert, moet het in Aardenburg met be leid aanpakken. En geduld heb ben. Germen Modde, raadsgriffier van De Nachtuuln. „Het is verstan dig eerst te proberen lid van de Raad van Elf te worden. Maar dan moet er wel plaats zijn, en de laat ste tien jaar is er heel weinig ver loop. Verder is het een kwestie van geduld, want in de praktijk wordt er altijd iemand uit die Raad gekozen als een prins af treedt. En bij ons mag een prins maximaal vijfjaar aanblijven." Michel Noët uit Sas van Gent mag zich inmiddels voor het derde jaar Prins Michelangelo der Betekop pen noemen. „De verkiezing gaat hier bij geheime stemming. Om op de kandidatenlijst te komen moet je man zijn, ouder dan 21, in Sas wonen en thuis zijn in het car naval. Snappen dat het niet gaat om veel drinken, maar om saam horigheidsgevoel en traditie. Prij zen uitreiken, toespraken houden, dat moet allemaal een beetje in je

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 42