Zeeland Vlissingen op z'n kop lebbes! Activiteiten in verband met 400 jaar De Ruyter Wintersport Binnenvaartpagina.nl vergroot dienstverlening aan schippers Lezingen over het leven en de tijd van Michiel de Ruyter GEEF AAN DE COLLECTANT PZC Zaterdag 10 februari 2007 3 COMMENTAAR Tevreden lachend stonden ze deze week tussen de banieren. Samen werken Samen leven. De politieke kopstukken Balkenende en Bos en hun aanhangwagentje Rouvoet hebben de klus geklaard. Gisteren bestempelde het staatshoofd Balkenende tot formateur. Nu nog even de poppetjes. Dan kan het nieuwe kabinet aan de slag. Volgens de beoogde premier met nieuw elan. Volgens de critici vooral met een spruitjeslucht. Is dat erg? Nee. Burger en politicus vergeten gemakkelijk dat landsbestuur niets meer en niets minder is dan wat we samen wensen af te spreken en te handhaven. Goed beschouwd gaat de slogan Samen werken Samen leven al heel ver. Nog afgezien van de volgorde. Want het is maar de vraag of de opeengepakte Nederlanders zitten te wachten op een regering die ze nog meer samen wil laten doen. Zeker als dat een al te enthousiaste optelsom wordt van de christelijke moraal van Rouvoet, de normen waarden van Balkenende en de regelzucht van Bos. Uit die chemie is snel betutteling geboren. En was het niet juist de bedoeling dat de overheid een stapje terug zou doen? Daarom kan het helemaal geen kwaad dat er een braaf, weinig geprofileerd regeerakkoord ligt. Het opvallendst is misschien nog wel dat er na jaren eindelijk weer een beetje nivellering in het inkomensbeleid zit. En verder is braaf niet gelijk aan zwak. Niemand heeft nog serieuze gaten in de plannen kunnen schieten. Formateur Wijffels ontzenuwde gisteren nog de financiële kritiek van de WD. Er is geen sprake van potverteren. Dus kan koningin Beatrix na de benoeming van Balkenende zonder zorg op wintersport. En met haar heel veel Nederlanders. Over tot de orde van de dag. Je vindt de auto die je zoek^H Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 www.auiovermeulen.nl ,?M3p.iit^februari[inTaezëlkrant!l Geef nu je Valentijnsadvertentie op voor slechts €io,- via www.kleintjésmarktjnlj En maak kans op een romantisch beauty arrangement van... door Marcel Modde GOES - De digitale dienstverlening aan binnenvaartschippers wordt uitgebreid. Via een nieuwe zoek machine op het internet, wordt al le relevante informatie voor deze sector gebundeld. Initiatiefnemer J. Bunk beschouwt zijn binnenvaartpagina.nl als een 'digitale loods'. De website biedt een bijna compleet overzicht van alle mogelijk nodige diensten: van een nieuwe schroef tot een aggre gaat, een bevrachter en huisves ting voor de kinderen. Ook geeft hij toegang tot een register met te lefoonnummers van collega's en is er een directe link naar het laatste nieuws over stremmingen van vaarwegen. Binnenkort worden daar nog plattegronden van haven gebieden aan toegevoegd. Arsenaal Michieltjes Mega Musical WTfftiFA Boulevards Standbeeld De Ruyter Kranslegging en onthulling van plaquette Parade Sail Binnen-en buitenhavens Marinedagen en Sail De Ruyter Arsenaal woensdag 21 maart: Michieltjes Mega-musical, uitvoe ring van 230 leerlingen vanaf 6 jaar van de Vlissingse Schoolvereni ging. Deze musical over het leven van Michiel Adriaenszoon de Ruy ter is speciaal geschreven ter gele genheid van de 400-ste geboorte dag van de Vlissingse en nationale zeeheld. St. lacobskerk vrijdag 23 maart: Landelijke openingsceremonie in aanwezigheid van koningin Bea trix. Herdenkingsdienst in de St. la cobskerk met medewerking van Tambours en Pijpers van de Mari nierskapel, het Zeeuws Orkest, het Scheldeloodsenkoor en solisten. Als afsluiting zal het Wilhelmus klinken. Ook het landelijk educa tieproject wordt dan gepresen teerd. 's Avonds wordt om 20.15 uur een galaconcert gegeven door het Zeeuws Orkest en het Scheldelood senkoor. Het Zeeuws Orkest en het Scheldeloodsenkoor spelen 29 maart in het Scheldetheater in Ter- neuzen en 30 maart 2007 in de Grote Kerk te Goes. Maritiem Muzeeum vrijdag 23 maart: Opening van de tentoonstelling 'De trots van Zeeland', de wereld van Michiel de Ruyter. Deze expo sitie geeft een beeld van de tijd waarin Michiel de Ruyter opgroei de, het vak van zeeman leerde en uiteindelijk de belangrijkste zee held van Nederland werd. Terwijl elders vooral aandacht wordt ge vraagd voor de militaire successen, gaat deze expositie juist in op de eerste 43 jaar van zijn leven in Zee land. De expositie bevat topstuk ken uit Nederlandse musea zoals het Rijksmuseum en het Scheep vaartmuseum Amsterdam, die voor één keer samen te zien zijn met topstukken uit buitenlandse musea en van particulieren. Boulevards vrijdag 6 juli: Vlootschouw met talrijke Neder landse en buitenlandse marine schepen voor de Vlissingse boule vard. Ter hoogte van het Maritiem Instituut De Ruyter verzorgt de marine landingsdemonstraties. De Marinierskapel van de koninklijke marine geeft 's avonds een con cert. Tot en met 8 juli zijn er ver schillende activiteiten waarbij de koninklijke marine centraal staat, zaterdag 7 juli: Défilé van de Marinierskapel en andere muziekgezelschappen, met een kranslegging en de onthulling van een plaquette bij het stand beeld van Micheil de Ruyter. Binnenhavens Van donderdag 23 augustus tot en met maandag 27 augustus. Sail de Ruyter, met honderden tall ships, klassieke jachten, platbo dems, muzikale optredens en op 26 een parade van de deelnemen de schepen voor de boulevard. Maritiem Muzeeum zaterdag 20 oktober: Opening van de tentoonstelling 'Vrouwen aan de wal', selectie uit de ING collectie. Deze bijzondere expositie is een hommage aan de vrouw achter de zeeman. Het is immers een Zeeuwse traditie dat, als de man op zee is, de echtgeno te alle zaken op het land regelt. Niet alleen het huishouden, maar juist ook vele zakelijke aspecten. Bijna dertig jaar geleden heeft ING Art Management in Nederland een begin gemaakt met het aanleg gen van een collectie van heden daagse figuratieve kunst van in Ne derland woonachtige kunstenaars. Vrijdag 30 maart filmzaal provin ciehuis: A. van Deursen over 'De 17-de eeuwse Europese politiek, de drie Engelse zeeoorlogen en Michiel de Ruyter. Vrijdag 13 april filmzaal provincie huis: R. Prud'homme van Reine over Michiel de Ruyter, dé zeeheld in de Nederlandse geschiedsschrij- ving. Donderdag 19 april burgerzaal stadhuis Middelburg: symposium Michiel de Ruyter, leider op wal en schip. Vrijdag 20 april filmzaal provin ciehuis: I. van Loo over 'Kaper, koopman en kapitein', de Zeeuw se jaren van Michiel Adriaenszoon de Ruyter. Dinsdag 2 oktober Zeeuws Mari tiem Muzeeum Vlissingen: F. Gaas tra over 'Drie Engelse zeeoorlo gen'. Dinsdag 16 oktober Muzeeum: J. Bruijn over 'Carrières Nederlandse zeeofficieren in de 17-de eeuw'. Dinsdag 30 oktober Muzeeum: A. van Vliet over 'De tocht van De Ruyter naar Afrika en Amerika'. Dinsdag 13 november H. den He- ijer over 'Bestrijding der Barbarijse kapers'. Zaterdag 27 november Mu zeeum: 'Vlootvoogden en zeesla gen in beeld'. St. Jacobskerk Openingsceremonie, concerten, diensten en presentaties Het is 400 jaar geleden dat Michiel de Ruyter werd geboren. In het kader daarvan zijn er diverse festiviteiten in Vlissingen. Zeeuws Maritiem Museum Exposities en lezingen, startpunt stadswandelingen 11 t/m 17 februari 2007 www.amnesty.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3