Je leert hier in ieder geval weer iets Straf voor vechtpartij na bedreiging via internet Weer MRSA-bacterie in Goes Oplossing woordzoeker PZC Zaterdag 10 februari 2007 3 7 Guus Kuijper (I) en Jesse Straling onderzoeken onder een microscoop de structuur van hun haar. foto Willem Mieras Ostrea Lyceum laat basisscholieren alvast warmlopen op niveau. door Marcel Modde GOES - Over één ding zijn ze het roerend eens: de basisschool is saai, hoog tijd voor een nieuwe uit daging. In totaal 161 leerlingen, verspreid uit de Oosterschelderegio, schoven gisteren aan op het Ostrea Lyceum in Goes voor de eerste van zes mid dagen vooruitgeschoven voortge zet onderwijs op hoger niveau. Stuk voor stuk kandidaten voor het gymnasium-plus. Kinderen met 'bovengemiddelde capacitei ten' voor wie het laatste half jaar in het basisonderwijs nog weinig nieuws heeft te bieden. De merendeels elfjarige jongens en meisjes zijn door hun eigen school aangemeld. Het is het der de achtereenvolgende jaar dat het Buys Ballot College (BBC) bollebo zen de gelegenheid biedt hun bij zondere talenten vroegtijdig te ont plooien. De zogeheten Brein Bre kers Club is in die tijd gegroeid van 40 naar 102 en nu dus naar 161 leerlingen. Volgens coördinatrice Antoinette Geschiere-van de Grui- ter bestaat er geen vergelijkbaar ini tiatief. Andere scholen, zoals De Rede in Terneuzen, beperken zich veelal tot extra lessen wiskunde. 'Dit is veel leuker dan de basisschool. En het is nog gratis ook' Het pakket van het BBC is aanmer kelijk breder en sinds de fusie met het Willibrordcollege tot het Ostrea Lyceum uitgebreid tot Spaans, wiskunde, informatica, klassieke talen, binas (biologie, na tuurkunde, scheikunde) en ge schiedenis. Jesse Strating van de Holtkamp- school uit Goes heeft een haar uit z'n hoofd getrokken voor een bio- logieproefje. „Oh yo, dat lijkt wel een boomtak", roept hij verrukt uit bij een blik in de microscoop. Klasgenoot Pieter Grouwels schuift een grotere lens voor zijn preparaat. „Hé, moet je zien, er zit een luis op!" Waarom hij zich heeft aangemeld? „Dit is veel leu ker dan de basisschool. En het is nog gratis ook!" Sven Meeusen knikt instemmend. „Wat ik hier vooral leuk vind, is die lachspiegel in de hal beneden." Ze realiseren zich dat niet iedere les bestaat uit interessante proef jes. Zo heeft Jesse minder met wis kunde, en kan zijn tafelgenoot Guus Kuijper zich enorm verheu gen op de komende les Spaans. „Maar je leert in ieder geval iets", zegt Floris Dijkers. „Op school zou den we nu Engels hebben: I have a book en meer van dat soort zinne tjes. Saai! Ken ik al lang." Man wil familielid beschermen en deelt klappen uit op school. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 25-jarige inwo ner van Westdorpe moet 60 uur werkstraf verrichten wegens ge weld op een schoolplein in Hulst Daarnaast legde de Middelburgse politierechter J. Hopmans hem 100 euro boete op voor het bezit van zes hennepplanten. Vier medeverdachten (twee man nen van 43 en 20 jaar uit Westdor pe en twee mannen van 52 en 27 jaar uit Sas van Gent) werden voor hun beperkte rol in het geweld ver oordeeld tot voorwaardelijke boe tes van 390 euro. De 52-jarige verdachte uit Sas ver scheen gisteren in Middelburg om zijn verhaal te doen. Aanleiding tot het incident waren bedreigin gen via internet aan het adres van zijn neefje. Onder de naam Hitler- jugend waren kwetsende en drei gende teksten gestuurd die verwe zen naar de Tweede Wereldoorlog. De Sassenaar vertelde dat de drei gementen extra beladen waren, omdat zijn ouders in een concen tratiekamp hadden gezeten. Hij stapte naar de politie in Hulst en Terneuzen, maar die deden er niets mee. Daarop ging hij met zijn kompanen (familie) praten met de directeur van de school, waarop het neefje zat. Dat gesprek liep goed, maar was nog niet ge noeg. Ze trokken naar een andere school, op zoek naar de jongen van de bedreigingen. Toen ze op het schoolplein met zo'n driehon derd leerlingen kwamen, was er al een vechtpartij gaande. De 25-jari- ge verdachte sloeg er ook op los. Drie jongens, die zeiden niets te weten, liepen klappen op. GOES - In het Oosterscheldezieken- huis in Goes is gisteren de MRSA-bacterie bij een patiënt aan getroffen. MRSA is een ziekenhuisbacterie die ongevoelig is voor de meest gangbare antibiotica. Het is vooral gevaarlijk voor mensen met een sterk verminderde weerstand. Nadat de bacterie ontdekt is, is de chirurgische verpleegafdeling waar Het sleutelwoord van de puzzel van zaterdag 3 februari is: POSTKANTOOR De Irischegue van €25,- gaat naar C. Kleppe-Padmos, Zierikzee. de patiënt was opgenomen, geïso leerd. Andere patiënten en het per soneel van de afdeling zijn onder zocht op besmetting. De uitslag daarvan wordt na het weekeinde verwacht. MRSA-besmetting komt nogal eens voor bij de Oosterschel- deziekenhuizen. De laatste keer was in december in de Goese vesti ging. In heel Nederland kampen ziekenhuizen met het probleem. De Irischeques van 12,50 gaan naar A. Corré-Hugense, Aagteker- ke, J. de Kam, Oostburg en L. van Stee, Yerseke. De prijzen zullen binnenkort wor den toegezonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37