Zeeland Michieltje zet heel Het zaï je hobbjy zijn De krant 10 weken voor €15, PZC Tentoonstellingen over achtergronden De Ruyter D66 wil meer jongeren houden en aantrekken door geld te stoppen in kenniseconomie 2 I Zaterdag 10 februari 2007 PZC MAIKEL HARTE Ik zag meteen dat iets hem niet lekker zat toen ik hem tegen kwam van de week. „Wat doet erop Willy?", vroeg ik. „Eh je het niet heiezen dan?", antwoordde hij verbaasd. „Van de KNVB?, het sting in de krant dat ze onbevoegde voetbaltrai ners haon aanpakken." Dat verklaarde de gemoedstoestand van Willy, want Willy is namelijk zon onbevoegde voetbaltrainer en wel van een regio nale zondagvijfdeklasser. Voor de voetballeek: dat is ongeveer 6 klassen lager dan die voetballers die er een boterham mee verdienen. Niet dat het niveau iets zegt over het fanatisme van Willy. Integendeel, Willy is bloedfanatiek. In weer en wind staat Willy twee avonden per week en 's zondags langs de lijn. Het kost wel eens moeite om er te zijn, want hij werkt in de ploe gen, maar gelukkig heeft hij col lega's die altijd wel een dienst met hem willen ruilen. En in al die jaren heeft Willy maar één vervelend moment meege maakt. Dat was toen hij een speler voor Kortjakje uitmaakte omdat hij door de week nooit kwam trainen en er alleen op zondag bij de wedstrijd was. Een kopstoot was Willy's deel. Willy heeft het echter keurig opgelost en hij heeft nu een ge weldige groep gasten zegt hij. Voor het eerst in jaren draait de ploeg weer bovenaan mee. Maar hoe lang nog? Willy is de vijf tig gepasseerd en gaat geen cursusgeld meer betalen om 23 les sen en een stage van 60 uur te kunnen volgen. Wie wil echter wel zo'n cursus volgen om belangeloos drie keer in de week voor een groep te kunnen staan? Met een beetje pech lees je vervolgens in de krant dat je 'ontslagen' bent omdat er drie keer op rij verloren is. Zit je dan met je diploma. Het zal toch je hobby zijn, dat voetballen. 'Twee avonden per week en 's zondags langs de lijn' COLOFON DIRECTIE Directeur: Ad Verrest HOOFDREDACTIE Hoofdredacteur: Peter Jansen (pjansen@pzc.nl) Adjunct-hoofdredacteur: Arie Leen Kroon (ialkroon@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl CENTRALE REDACTIE Goes, Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes, 0113-315500. redactie @pzc.nl KANTOREN Middelburg, Buitenruststraat 18, postbus 8070,4330 EB Middelburg, 0118-493000 Terneuzen, W. Alexanderlaan 45, postbus 145, 4530 AC Terneuzen, 0115-645769 Zierikzee, Grachtweg 23a, postbus 80, 4300 AB Zierikzee, 0111 -454651 Hulst, Steenstraat 37, 4561 AR Hulst, 0114-371379 ADVERTENTIES Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520 Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570 Personeelsadvertenties: 076-5312240 Business to business; onroerend goed: 076-5312277 Familieberichten: 076-5312550, ma t/m vrij 9.00-17.00 uur; zo 16.00-18.00 uur Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Auteursrecht voorbehouden. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van de Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrek te gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt voor on ze (abonnementen) administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevan te diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van de Koninklij ke Wegener NV of door ons zorgvuldig ge selecteerde derden. Als u op deze infor matie geen prijs stelt, kunt u dit schrifte lijk melden bij: Abonneeservice, Postbus 99, 7300 AB Apeldoorn. KRANT NIET ONTVANGEN? Onze excuses. Bel gratis 0800-0231231 maandag tot en met vrijdag 7.00-17.00 uur, zaterdag 8.00-12.00 uur. Ik neem de krant 10 weken voor 15 en Ik neem een proefabonnement van aansluitend neem ik een vast abonnement 10 weken voor 15. Ik betaal vervolgens per kwartaal 61,50 Na deze periode stopt de bezorging vanzelf via automatische incasso (ik heb de laatste 3 mnd geen proef gehad) Stuur de bon naar P2C Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Gratis Sudoku-spelcomputer bij vast abonnement met automatische betaling Naam voorletters m/v 1 Straat Postcode Woonplaats 1 Telefoonnummer Emailadres Geboortedatum Ingangsdatum Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schri|ven. Rekeningnummer Handtekening Maritiem Nederland presenteert zich in de Scheldestad. door René Schrier VLISSINGEN - De binnenstad van Vlissingen staat deze zomer twee weekeinden compleet op zijn kop. Dat heeft alles te maken met de viering van de 400-ste geboorte dag van Michiel de Ruyter. Eerst, van 6 tot en met 9 juli, neemt de marine bezit van de stad. Het hoogtepunt is dan een vlootschouw voor de boulevard. Dat weekeinde is het ook straatfes tival in Vlissingen. In het weekein de van 23 tot en met 27 augustus wordt van Vlissingen een maritie me stad gemaakt met Sail Vlissin gen. Beide weekeinden verwacht de organisatie 200.000 bezoekers. Daarmee is zij aan de voorzichtige kant, want er worden ook aantal len van 300.000 genoemd. André Bakker wist eind 2004 nog niet goed waar hij aan begon, toen hem gevraagd werd of hij wat wil de doen in Zeeland rond de vie ring van 400 jaar De Ruyter. In middels weet hij dat maar al te goed. Hij is voorzitter van het con sulaat Schelde Delta dat de activi teiten in dit gewest organiseert. „Het wordt wat ons betreft na drukkelijk geen Vlissings feestje. Het moet een feest voor heel Zee land worden." Daarom voorziet het programma ook niet alleen in feesten en par tijen maar tevens in exposities, le zingen en concerten. Bakker heeft het over een breed programma. „De Ruyter is een icoon voor Zee land. Daarom reageerden veel men sen die we benaderden in de sfeer van: daar moeten we iets mee." Oud-marineman Bakker profiteer de ook optimaal van zijn marine netwerk. Verschillende van zijn oud-collega's hebben wat te vertel len bij de zeemacht en dat werkte wel lekker als er wat geregeld moest worden. Dat heeft er toe ge leid dat zaterdag 7 juli een vloot schouw wordt gehouden met 30 marineschepen, uit Nederland, Spanje, Turkije, Letland en bijvoor beeld België. Het vlaggenschip is de Johan de Witt en dat betekent dat het lucht- verdedigings- en commandofregat Hr. Ms. De Ruyter het amfibisch transportschip Johan de Witt een saluut moet geven. Tijdens de vlootschouw geeft de marine op het strand voor het maritiem insti tuut De Ruyter demonstraties met landingsvaartuigen en helikopters. De NOS zendt de anderhalf uur durende vlootschouw rechtstreeks uit. Na de vlootschouw gaan de groot ste schepen voor anker op de rede van Vlissingen. Andere schepen meren af in de binnenhaven en zijn dat weekeinde toegankelijk voor het publiek. Rond de binnen haven zijn ook allerlei aanvullende activiteiten. Het tweede publiekshoogtepunt van 23 tot 27 augustus komt overig varend Nederland naar Vlissingen. Honderden grote en kleine zeil schepen en enkele stoomschepen doen dan mee aan Sail De Ruyter. Zo is er de zogenoemde aanbreng- race voor 10 tall Ships, 10 schepen uit de zogenaamde B-klasse en 200 kleinere schepen. Zij varen van Den Helder naar Vlissingen. Onderdeel van Sail De Ruyter is verder een tocht van historische Vlaamse schepen uit Rupelmonde via Terneuzen naar Vlissingen. Voorts komen deelnemers van de Dutch Classic Yacht Regatta Helle- voetsluis naar Vlissingen. Op het Veerse Meer verzamelt zich, in de dagen voorafgaand aan Sail De Ruyter, een bruine vloot van 200 platbodems die als één geheel over het Kanaal door Walcheren naar Vlissingen zal komen. Alle deelne mende schepen krijgen zo veel mo gelijk een plaats in de binnenha ven en de grootste in de buitenha ven. Voor het publiek wordt langs de schepen een wandelroute van 4,5 kilometer gecreëerd. Bij de binnenhaven bouwt de orga nisatie een tijdelijk Vlaams dorp en een vissersdorp. Tijdens de Ma rine dagen en Sail De Ruyter kun nen de bezoekers die met de auto komen hun voertuig kwijt op gro te parkeerterreinen in het Sloege- bied. Vandaar worden ze met gra tis pendelbussen naar de stad ge bracht. De NS zet deze weekein den extra treinen in. ■Fij De internetsite van het consulaat Schelde Delta is: deruyter.org 1^ Vlissingen gaat een feestelijk jaar tegemoet met de viering van het 400-ste geboortejaar van 's lands grootste zeeheld Michiel Adriaenszoon de Ruyter. André Bakker: „Het wordt wat ons betreft geen feestje voor Vlissingen al leen, maar voor heel Zeeland." foto Lex de Meester VLISSINGEN - In het De Ruyterjaar worden negen tentoonstellingen gehouden: 23 maart tot en met 30 september Zeeuws Maritiem Muzeeum Vlis singen: 'De trots van Zeeland', de wereld van Michiel de Ruyter. 23 maart tot en met 24 juni Mu zeeum: 'De Ruyter herdacht', 1957 een feest van het volk. 30 maart tot en met 5 januari Zeeuws Archief Middelburg: ten toonstelling Zeeuwse zeehelden. 6 april tot en met 23 juni Zeeuwse Bibliotheek Middelburg: 'Beste- vaer', 400 jaar beeldvorming rond om Michiel de Ruyter. 27 tot en met 29 april Zeelandhal len Goes: '100 jaar filatelie Zee land' rondom De Ruyterzegel. 1 juni tot en met 31 oktober Zeeuws Archief en Grote Kerk Veere: 'Varend verleden van Veere'. 29 juni tot en met 21 oktober Mu zeeum: 'De Ruyter verbeeld', icoon en karikatuur. 20 oktober tot en met 28 februari 2008 Muzeeum: 'Vrouwen aan de wal' selectie ING-collectie. 26 oktober tot en met 31 januari Muzeeum: 'De Ruyter inspireert', de zeeheld als kunst. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Zeeland moet meer aandacht en geld stoppen in de kenniseconomie. Dat is met het oog op de toekomst beter dan al maar doorgaan met investeren in haveneconomie. Dit stelt Statenlid G. van der Gies- sen (D66). Op de valreep - ze keert na de verkiezingen niet terug in de Staten - komt ze met het plan voor een project Waarde in Kennis. Dat moet meehelpen om jongeren in de provincie te hou den en hoger opgeleide jongeren naar Zeeland te trekken. Overheid, bedrijfsleven en onder wijs dienen voor Waarde in Ken nis de handen ineen te slaan. Als sectoren die voor een kennispro ject in aanmerking komen, noemt Van der Giessen aquacultuur en watertechnologie, toerisme en re- créatie en gezondheidszorg. Doel van het project is het opzetten van een netwerk waarin alle kennis van een bepaalde sector vergaard wordt. Volgende stap is dat er met die kennis in de praktijk ook wat gedaan wordt in de vorm van ken- nisbedrijven. Die zijn geknipt voor jongeren. De Staten behandelen het voorstel komende vrijdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2