PZC Kwekerij naar de rechter PZC Boete voor ruzie om vriendin 42 47 Mantelzorghulp u heeft nog tot 13.00 uur vandaag om een Staatslot te kopen! WALCHEREN De juiste man in het pak van Prins Carnaval Zaterdag 10 februari 2007 Sven Kramer heerst op eerste das in Thialf Reageren? reactie@pzc.nl leder kind met een mening wint MIDDELBURG - Vier pittige stellingen krijgen de leerlingen van de groepen 8 van De Cypressen- hof en De Leeuwenburch uit Middelburg voor hun kiezen. Ze gaan met elkaar in discussie op het scholierendebat in wijkcentrum Het Palet. Gemeenteraadslid Monique Baltus heeft de touw tjes in handen en schotelt stellingen voor als: „Wanneer je huisdier niet meer bij de kleur van je nieuwe bank past, mag je het weg doen." Alle kinderen zijn tegen: „Koop dan een bank die bij je huisdier past." De driekoppig jury heeft een zware dobber aan het vinden van een kampioen en besluit dat ieder kind dat voor zijn mening uit durft te komen, een winnaar is. foto Lex de Meester Blommendale naar Raad van State over uitbreidingsplan. door Maurits Sep SINT LAURENS - Kwekerij Blommen dale in Sint Laurens stapt naar de Raad van State om uitbreiding af te dwingen. Wanneer de zaak dient, is nog niet bekend. Het bedrijf wil groeien van vijf naar acht hectare glastuinbouw. De omvang van de glastuinbouw op het perceel zou moeten verdub belen. De provincie Zeeland staat dat echter niet toe. In het streek plan is de grens voor kassenbedrij- ven gesteld op twee hectare. Al leen in speciale gebieden zoals bij Nieuwdorp mogen grotere bedrij ven zich vestigen. Blommendale komt echter in de problemen als de uitbreiding niet doorgaat. Er is al geïnvesteerd in automatisering om doelmatiger te kunnen werken. En om het land schap tussen Sint Laurens en Serooskerke te beschermen tegen de aanblik van de kassen, is door de kwekerij een aarden wal om het bedrijf gelegd. De gemeente Middelburg heeft: geen bezwaar te gen de groei. Directeur S. Marinissen weigert uitgebreid in te gaan op de kwes tie. „De zaak ligt bij mijn advo caat." Of de kwekerij nu al in de problemen is gekomen door de controverse, wil hij niet zeggen. „De uitbreiding betekent op dit moment niet zo veel. Die zouden we toch niet binnen een jaar uit voeren. Maar we willen wel die mogelijkheid hebben." Personeel van Blommendale heeft na 1 maart mogelijk geen werk meer doordat de kwekerij niet mag uitbreiden van de pro vincie Zeeland. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 37-jarige inwo ner van Vlissingen is gisteren we gens mishandeling veroordeeld tot een voorwaardelijke boete van 250 euro. De man moest verschijnen voor de Middelburgse politierech ter J. Hopmans. Toen de verdachte het 30 januari vorig jaar aan de stok kreeg met een andere man, woonde hij nog niet in Vlissingen, maar in Zaam- slag. Bij dat incident deelde hij een vuistslag uit aan een andere inwo ner van Zaamslag. De vriendin van de Vlissinger was na een avondje stappen naar de woning van het slachtoffer gegaan. Toen ze niet thuiskwam, zocht de Vlissinger haar op in de woning van de ander. Het slachtoffer verde digde zich tijdens het incident met een knuppel. Officier van justitie G. Ooster- veld eiste 250 euro boete onvoor waardelijk voor de uitgedeelde vuistslag. Strafpleitster E. Sijnesael bepleit te vrijspraak, omdat haar cliënt uit noodweer zou hebben gehan deld. Dat verweer ging volgens politie rechter Hopmans niet op. „Hij is er zelf naar toe gegaan." Wel hield Hopmans in de uit spraak rekening met de omstandig heden. MIDDELBURG - Het steunpunt Man telzorg houdt een cursus 'De zorg de baas', zeven keer, vanaf 27 fe bruari van 13.30 tot 15.30 uur bij het steunpunt in Middelburg. Ach, zegt Marinissen berustend, het leven is niet gemakkelijk. „Je hebt makkelijke en moeilijke tij den." De directeur wil niet reageren op geruchten dat zijn kwekerij failliet zou zijn. Bovendien zou het perso neel te horen hebben gekregen dat er vanaf 1 maart geen werk meer is. Bij uitkeringsinstantie UWV is niets bekend van een faillisse ment. Er zijn nog geen mensen ontslagen, stelt Marinissen. Het klopt volgens hem wel dat werknemers uit voorzorg op zoek gaan naar ander werk. „Maar die vrijheid hebben ze altijd." ii. i ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Inbreng Onze jongste bediende houdt er van om af en toe gevat uit de hoek te komen met een kwink slag, een spottende opmerking of een joligheidje. Zijn inbreng wordt door zijn oudere collega's zeer gewaar deerd. Hij schrijft dat het een lieve lust is, gaat graag op pad, komt on der de mensen en heeft altijd wel een verhaal te vertellen, maar als het om het vullen van dit dage lijkse gaatje gaat, geeft hij niet thuis. „Iets leuks meegemaakt? Kom nou, ik zit toch alleen maar hier...?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29