Royalty Dankzij Wijffels gaat SkiV31 Beatrix door PZC Zaterdag 10 februari 2007 17 Ski Arlberg Het Oostenrijkse Lech, het vas te wintervakantie-adres van de Koninklijke familie, ligt in het Ski Arlberggebied. Dat gebied bestaat uit twee grote delen, het deel bij Lech en Zurs en het gedeelte bij St. Anton. Het beeld van Lech wordt be paald door het riviertje met de zelfde naam. Aan de ene kant van het water ligt het dorp, aan de andere kant beginnen de lif ten die de skiërs naar een fors, eenvoudig skigebied voeren. Populair is het skirondje Lech- Zürs-Zug-Oberlech-Lech, dat in een dag kan worden vol tooid. Tenzij er te lang wordt verpoosd op de zonnige terras jes van Zürs (nóg sjieker dan Lech) en Oberlech, dat gezien de status van z'n gasten de bij naam 'Goldener Berg' verwierf. Koningin Beatrix kan tevre den zijn met infocmateur Herman Wijffels. Niet al leen is hij erin geslaagd om voor Nederlandse begrippen betrekkelijk snel een regeringscoali tie te smeden, ook de koninklijke skivakantie én het komende staats bezoek aan Turkije zijn er niet door in gevaar gebracht. De vorstin heeft nog voor haar ver trek naar het Oostenrijkse Lech het eindverslag van Wijffels in ont vangst kunnen nemen. Nu mag de missionair premier Jan Peter Bal kenende gaan werken aan de per sonele invulling van het nieuwe ka binet. Als hij dat voortvarend doet, kan nog voor vertrek van het koninklijk gezelschap naar Turkije (27 februari) de ministersploeg worden beëdigd en op het paleis bordes worden gepresenteerd. Vorig jaar moest Beatrix in Lech nog verstek laten gaan. In haar ei gen herinnering was dat niet eer der gebeurd sinds de koninklijke familie begin jaren zestig dit dorp in Vorarlberg voor de jaarlijkse ski vakantie uitkoos. Reden was de verwacht bij het WK schaatsen in Heerenveen, hun dochtertjes Ama- lia en Alexia laten ravotten in de sneeuw. Een extra geluk daarbij is dat er voor morgen ook verse sneeuw is voorspeld. De vraag is of Amalia nog net zo enthousiast is over de ontmoeting met de haar naam schreeuwende menigte als bij eerdere gelegenhe den. Volgens de 'Apeldoornse' familiele den is Amalia een 'natuurtalent', maar al die aandacht kan ook gaan vervelen. Het Reformatorisch Dagblad heeft - tevergeefs - gevraagd om de pers ontmoeting op een andere dag dan zondag te organiseren, zodat de krant - die een strikte zondags rust in acht neemt - er ook verslag van kan doen. Prinses Maxima, die al snel de voorkeur van de Oranjes voor de 'allround wintersportplaats' Lech is gaan delen, kan zich niet uitle ven op de berghellingen. In april wordt de geboorte van haar derde kind verwacht. B Zie ook www.royalblog.nl knieoperatie die de koningin eind december 2005 onderging. Bij het bezoek aan Lech dat jaar moest Beatrix zich al voorzichtig over straat begeven - met skistokken bij voorbeeld - en vorig jaar was een verblijf in Gasthof Post vanwege de revalidatie niet verstandig. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft laten weten dat de koningin mor gen ook deelneemt aan de in 2005 weer in ere herstelde traditionele fotosessie. Ten behoeve van tiental len fotografen en cameraploegen zullen Willem-Alexander en Maxi ma, die eerder ook nog worden Koningin Beatrix was, onder meer in het gezelschap van prins Wil lem-Alexander, prinses Maxima en kleindochter Amalia, in 2005 voor het laatst in Lech. foto Dietmar Mathis/EPA ALLEMENSEN Prinses Christina maakt uitzondering Prinses Christina opende giste ren in Barendrecht het nieuwe hoofdgebouw van Optelec, een bedrijf dat zich specialiseert in hulpmiddelen voor blinde, slechtziende en dyslectische mensen. Het is bij hoge uitzon dering dat de prinses, die zelf sinds haar geboorte oogproble men heeft, zo'n publieke hande ling verricht. Voor Optelec maakt ze een uitzondering om dat ze de producten zelf ook ge bruikt, aldus een woordvoerster. Prinses Christina heeft zich na haar huwelijk met de Cubaanse banneling Jorge Guillermo in 1975 bijna geheel uit het openba re leven teruggetrokken. Haar huwelijk werd in 1996 ontbon den. Sindsdien woonde Chris tina, die op 18 februari zestig wordt, in New York en Londen. Koningin Margrethe aan knie geopereerd Koningin Margrethe II van Dene marken is donderdag aan de rechterknie geopereerd. De 66-ja- rige vorstin, die veel pijn had door artrose in de knie, heeft een prothese gekregen. Vorig jaar kreeg Margrethe een prothe se in haar linkerknie. De konin gin, die in 1972 haar vader Fre- derik IX opvolgde, zal ongeveer een week in het ziekenhuis moe ten blijven, voor zij voor revalida tie en herstel naar paleis Ama- lienborg in Kopenhagen terug keert. Huub mag weer terug in de Gouden Kooi Huub mag terug in de Gouden Kooi. De 25-jarige 'vechtersbaas' heeft tijdens een ruzie niet ex-medebewoner Nathanael ge raakt, maar een tafelpoot en was daarom onterecht uit de villa ge zet, aldus de programmaleiding. De Oldenzaler keerde gistera vond terug in de Gouden Kooi, zo liet zender Tien weten. 'Fergie' vertelt reden van scheiding „Ik mocht niet werken". Dat was voor Sarah Ferguson, ook be kend als 'hertogin van York' of als roodharige 'Fergie' het breek punt in haar huwelijk met de Britse prins Andrew. En niet - zoals velen altijd dachten - de lange periodes van afwezigheid van Andrew, die bij de marine diende. Sarah Ferguson vertelt dat in het maartnummer van het Amerikaanse maandblad Good Housekeeping. Sarah noemt Andrew, de tweede zoon van ko ningin Elizabeth, nog steeds haar beste vriend. In New York kreeg ze deze week van het Ame rikaanse Kankerfonds de onder scheiding 'moeder van het jaar'. Vorig jaar kon koningin Beatrix vanwege een knieoperatie niet afreizen naar Lech in Oostenrijk. Dit jaar kan ze dankzij Herman Wijffels wel gaan skieën. door Hans Jacobs foto ANP Koningin Beatrix gaat al vanaf het begin van de jaren zestig skiën in het Oostenrijkse Lech.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17