witgoed 1 h Trt=S% tVCH DROGEN SS" v51 PZC Zaterdag 10 februari 2007 Slim De witgoedmerken leggen in het eerste kwartaal hun kaarten op tafel. Het wordt allemaal groter, zuiniger en slimmer. Zo duikt de koelkast met tapkraan op en de magnetron met voorgeprogrammeerde recepten. door Maarten van de Rakt foto's CPD De handgreep bewaakt het koken. 1/ V/ [I KI Bauknecht stopt in l\ L. I N de combimagnetron zeventig voorgeprogrammeerde recepten. Smart Cook heet deze nieuwe interactieve besturing met tekstdisplay. „De recepten zijn een antwoord op de vraag van consu menten naar gezond koken", stelt Anna Cijsouw. Ook gezonder is koken op lage temperatu ren. Scholtès voorziet de oven van de apar te functie Low Temperature Cooking. De ze optimaliseert de warmtebron, vochtig heid, temperatuur, ventilatie en gaartijd van elk ovengerecht. Op tafel krijgen we zo maaltijden met meer vitamines, minera len en minder vet. Het vlees moet sappi ger blijven en minder verkleuren. Een leuke gadget biedt Scholtès met de Cookeye. Een sensor in de handgreep van de pan houdt in de gaten of de melk niet overkookt. Als dat gevaar dreigt, geeft hij een seintje aan de kookplaat. Drogen met een scheutje stoom te gen de kreuk (Electrolux). Acht kilo wasgoed is de nieuwe trend. A/ A QQ F hl Het ismaarhoe V V üüLI N je het verkoopt. Dat geldt ook voor de nieuwtjes in witgoed- land. „Electrolux lanceert de wasautomaat die jouw drukke schema volgt in plaats van voorgeprogrammeerde programma's op te dringen. Met Time Manager bepaal je zelf de wasduur", meldt een blij pr-bureau. Ofte wel, we gaan terug naar af Met nieuwigheden proberen de topmerken klanten te lokken. De top drie in Nederland bevat concerns met meerdere merken. Bosch und Siemens Hausgerate (BSH) is nummer één. Dan volgt Whirlpool met dochter Bauknecht. Derde is"Electrolux met telgen als Zanussi, AEG en Marijnen. Verder op snoepen Miele, Indesit en de Koreanen LG en Samsung stukjes van de koek. In het eerste kwartaal houdt de witgoedbranche open huis. We 'sleepten' enkele opvallende noviteiten weg. Wasmachines worden steeds groter. Enkele jaren geleden was de zes kilo-trommel al een kanjer. Nu komen Bosch, Siemens en Electrolux met de eerste acht ki- lo-trommel in een standaard buiten maat. Handig als we beddengoed en slaapzakken erin willen doen. „Maar de machine hoeft niet tot aan de rand toe vol te zitten. De De VarioSoft-trommel van Bosch beladingsherken- en Siemens. De druppelvormen ning geeft aan hoe- opereren al naar gelang de draai- veel wasmiddel no- richting voorzichtig of krachtig, dig is. Er wordt niet meer energie en water verbruikt dan de inhoud van de trommel vereist", verklaart Irma Wiersinga van Bosch. Bosch en Siemens binden de strijd met hardnekkige vlekken aan. Elinor Driessen van Siemens: „De nieuwe automaat heeft voor de veertien meest voorkomende vlek ken een apart wasprogramma. Dan hebben we het onder meer over vet, rode wijn, bal pen, bloed en gras. De techniek bestaat uit meer elementen, zoals een speciale trom mel met een schrob-kant en een zachte kant." VarioSoft-trommel, zo heet de nieu we troef. Alles draait om de wisselwerking tussen mechanische kracht, temperatuur, water, wasmiddel en tijd. Miele op zijn beurt schermt met de SoftCa- re-trommel: door de speciale honingraat- structuur ontstaat er een dun laagje water tussen de kleding en de trommel. Dat is be ter voor de tere weefsels. Ook denkt Miele aan mensen met een allergie. Voor hen wordt de zogeheten 'medicfamily' geïntro duceerd: een speciale wasmachine, droger en stofzuiger. Koelkast met tapkraan van Electrolux. 1/ Cl C K I Bij Ariston zijn ze al ja- i\L L. L I N ren in de weer met va- cuümbakjes voor in de koelkast. Ever Fresh-com- partimenten zitten ingebouwd in een schap van de koelkast. Met een druk op de knop wordt de lucht eruit gezogen. Coun- trymanager Italia Casalino is ervan overtuigd: „De Ever Fresh-compartimenten ver hogen de kwaliteit van het gezinsleven. Doordat voed sel langer vers blijft, zijn werkende ouders minder tijd kwijt aan het het doen van boodschappen." Dat is mooi, meer quality-time. Electrolux haakt in op de hedendaagse water- Het Ever Fresh-vak van Ariston houdt drink-trend. De Source heet producten langer vers. de koelkast met tapkraan. Het reservoir biedt ruimte aan 3,6 liter. Het moet eigenhandig bijgevuld worden met plat danwel bubbeltjeswater. „Een filtersysteem ver betert de smaak van het water aanzienlijk", be looft Electrolux. blijft: strijken. Dan biedt een condensdro- ger die wasgoed met stoom uit de kreukels haalt, uitkomst. Zoals de Iron Aid van Elec trolux. Die bekort de strijktijd aanzienlijk. Deze droger kent verschillende stoomprogram- ma's. Waar haalt het apparaat het benodigde water vandaan? Uit de opvangbak waar het condenswater in terecht komt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 125