u Knokke Baden in de weelde van Kortingsbon v37 PZC Zaterdag 10 februari 2007 Uitrusten op een bankje aan zee na het shoppen. De Vlindertuin in de Bronlaan met zijn prachtige tropische vlinders en Sincfala, het mu seum van de Zwinstreek zijn in Knokke beslist het bezoeken waard. Ook een wandeling door na tuurgebied de Zwinduinen is een aanrader. Info Toerisme Knokke-Heist: www.knokke-heist.info Eerst kwamen eind negentiende eeuw de kunstenaars naar Knokke. Rond 1900 ontdekten de rijken dit plekje aan de Noordzeekust. Zij bouwden er prachtige villa's. door Wiel Beijer foto's GPD Vliegeren op het strand in Knokke. Rijken kijken in Knokke- Heist. Het kan nog steeds, want ook anno.2007 is Knokke the place to be voor de jetset. Niet voor niets wordt de mondaine, Vlaamse bad plaats ook wel het Monte Carlo van het noorden genoemd. Met name in de chique badplaats Het Zoute - de gemeente Knok ke-Heist bestaat uit de vijf bad plaatsen Heist, Duinbergen, Albert- strand, Knokke en Het Zoute - moet je zijn om rijken te bekijken. Daar liggen de prachtigste witte villa's uit de belle epoque, de duur ste appartementen en de meest ex clusieve hotels. Én daar vind je de luxe boetieks waaraan Knokke de bijnaam 'Petit Paris' te danken heeft. Het leven is hier zoals het is. Rijk. Het strand staat vol met houten strandcabines en de brede auto vrije boulevard is in bezit geno men door trapskelterende kinde ren, kustfietsers en uitwaaiende wandelaars. Verder weg op zee pas seren containerschepen op weg van of naar Antwerpen of Rotter dam. De kustlijn naar rechts volgend zien we de contouren van de Zeeuwse kust en naar links kij kend de uitbouw in zee van de ha ven van Zeebrugge met zijn wind molens. En van Het Zoute tot Zee- brugge één wand van beton. In Knokke tot aan Heist valt de archi tectuur daarvan best mee, maar een groot deel van die ruim zestig kilometer lange Vlaamse kust is niet meer dan een foeilelijke beton nen dijk-met-balkons-aan-zee. Winkels van Scapa en Olivier Strel- li en veel galeries passeren we. Bij een boetiek waar een Canali-col- bert voor 1250 euro in de etalage pronkt, staat om de hoek een beet je nonchalant een zwarte Ferrari geparkeerd. Teruglopend via de Kustlaan passe ren we klinkende namen als Sonia Rykiel, Yves Saint Laurent, Cartin, Chopard, Dior en uiteraard Louis Vuitton. Een Bulgari-horloge is ge prijsd voor 4050 euro, maar een naar schatting zestienjarige puber probeert bij zijn ouders een Tag Heuer-horloge van 'slechts' 1800 euro los te peuteren. Knokke telt zo'n 1500 win kels. En verder ongeveer tweehonderd restaurants en ook nog een vijftigtal kunstgaleries. Er moeten dus ge noeg mensen met goed gevulde beurzen zijn om die ondernemers allemaal in leven te houden. Knok ke zet bewust in op een imago van mondaine kustplaats met veel luxe waar het zeven dagen per week goed shoppen is. „Het belangrijkste voor ons zijn overigens niet de toeristen, maar de mensen die Knokke als tweede verblijf hebben. Dat zijn er zestien duizend", verklaart Wilfried de Schepper van de plaatselijke Dienst Toerisme. De status van een ietwat aristocra tische badplaats - inderdaad wei nig nieuw geld, maar vooral veel oud geld - heeft Knokke te danken aan de familie Lippens. Die sticht te in 1908 de Compagnie Het Zou te. De familie wilde versnippering van de eigendommen voorkomen én de ruimtelijke ordening van Knokke-Het Zoute bepalen. Zo kwam het dat de familie ook zijn stempel drukte op het bouwkun dig erfgoed van de badplaats. De Lippens' gaven vooraanstaande ar chitecten de kans hun ideeën de vrije loop te laten. Daaraan dankt de badplaats bijvoorbeeld zijn cot tage-villa's in Engelse stijl, die in het begin van de twintigste eeuw in Het Zoute werden gebouwd. Na een avondwandeling over de Zeedijk stranden we op het druk ke Rubensplein, de overgang tus sen Knokke en Albertstrand, niet ver van het casino. Op dit populai re plein aan het strand zoeken we een restaurant, want we hebben trek gekregen van al dat rijken kij ken. Trek in garnaalkroketten en mosselen met frietjes. Knip deze bon uit en geef hem af aan het hotel van uw reservering. Dubbel genieten aan de Vlaamse Kust Overnacht met 2 personen in één van onze romantische hotels aan de Vlaamse Kust en profiteer van onze uitzonderlijke actie, tot 100% korting op uw tweede overnachting. Kijk voor de vele deelnemende hotels op' www.dekust.org/dubbelgenieten De lipt van de bijna 50 deelnemende hotels vindt u op www.dekust.org/dubbelgenieten Voornaam I I I I I I I I I I I I Achternaam Stroot I I I I I I I I I I I I I I I Postcode I I I I I iWoonplaolsl E-mail f Hotel von uw keuze Bodstod- l 1 l l 1 1.1 1 lAankomst Aantal i Jo. 1 ernachtinqen: Aantal kamers I I I I I I I I 1200! wens in de toekomst op de hcogti

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 111