Buitenland Harnas en Fatah reiken elkaar hand Europese Unie wil controle houden over passagiersgegevens Mededelingen van het waterschap pzc Vrijdag 9 februari 2007 9 Palestijnse bewegingen vormen regering van nationale eenheid. mekka - De rivaliserende Palestijn se partijen Hamas en Fatah zijn het gisteren in het Saoedische Mek ka eens geworden over de vor ming van een regering van natio nale eenheid. Eerder bereikten ze al een akkoord over verdeling van de ministersposten. Onafhankelij ke technocraten zullen de drie be langrijkste ministersposten bezet ten. In het Al Safa paleis in Mekka te kenden de Palestijnse president Mahmoud Abbas van Fatah en de politiek leider Khaled Meshaal van Harnas het akkoord, zo berichtte de Arabische nieuwszender al-Ja- zeera. De overeenkomst kwam tot stand na twee dagen van intensieve on derhandelingen onder auspiciën van de Saoedische koning Abdul lah. Het akkoord moet een eind ma ken aan de broedertwist die sinds december in de Gazastrook zeker negentig Palestij nen, vooral bur gers, het leven heeft gekost. Daar naast hopen de partijen dat het vormen van een regering van na tionale eenheid een eind zal ma ken aan de financiële boycot van de Palestijnse regering door het Westen. Hamas en Fatah zijn het volgens bronnen over eens dat de partijlo ze oud-minister van Cultuur Ziad Abu Amr minister van Buitenland se Zaken wordt en dat de even eens partijloze Salam Fayyad mi nister van Financiën wordt. Fayyad heeft de post eerder be kleed. Het is nog niet bekend wie op Bin nenlandse Zaken komt. Ismail Ha- niyah blijft premier. In het ak koord staat niets over de erken ning van Israël of het respecteren van eerdere akkoorden gesloten tussen de Palestijnse Autoriteit en Israël. Maar Abbas zei dat de nieuwe rege ring het 'internationale recht' en de akkoorden gesloten door de PLO zal respecteren. De PLO sloot het Oslo-akkoord met Israël en er kent de joodse staat. Khaled Meshaal beloofde dat zijn partij het akkoord niet zal breken. Hij riep alle Palestijnen op zich aan de overeenkomst te houden. In het verleden hebben Fatah en Harnas al eerder bestanden geslo ten, maar die werden na korte tijd weer gebroken. Harnas kwam vorig jaar na demo cratische verkiezingen aan de macht. Israël en het Westen beslo ten de nieuwe Hamas-regering fi nancieel te boycotten. Zij eisen dat Harnas Israël erkent, het geweld afzweert en de oude ak koorden met Israël nakomt. Door het embargo hebben circa 165.000 ambtenaren al zeven maanden geen loon meer ontvan gen. Abbas heeft Haniyah opdracht ge geven een nieuwe regering te vor men. Harnas zal volgens een bron binnen de delegatie van de islami tische beweging in de regering van nationale eenheid acht ministeries bezetten. Fatah krijgt er zes en aanhangers van andere bewegingen vier. Ha rnas zou een minister krijgen op onder meer Economische Zaken, Arbeid en Justitie. |W De overeenkomst moet een ein- de maken aan de conflicten die in december begonnen. De ge vechten kostten zeker negentig Palestijnen het leven. VS mogen van Brussel niet vrij putten uit databestanden. brussel - De Europese Unie wil zelf de controle houden over wel ke privégegevens van vliegtuigpas sagiers gedeeld worden met de Amerikanen. De EU-landen weige ren de Verenigde Staten toestem ming te geven voor een systeem waarbij de Amerikanen vrijelijk kunnen putten uit Europese gege vensbestanden. Dat blijkt uit het onderhandelings mandaat dat de 27 EU-landen euro commissaris Franco Frattini (Justi tie) en het huidige Duitse voorzit terschap van de EU hebben meege geven. Doel van het delen van ge gevens is het voorkomen van terro ristische aanslagen. De EU en de VS werden het vorig jaar oktober na moeizaam onder handelen eens over een tijdelijk ak koord voor de uitwisseling van pas sagiersgegevens. Dat loopt in juli af De EU wil een nieuw akkoord met een looptijd van zeven jaar. Onder het tijdelijke akkoord geldt ook de afspraak dat de EU de gege vens levert, maar de Amerikanen willen naar een systeem waarbij zij gegevens zelf kunnen verzame len. De EU wil daar dus niet aan. Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Verkeersbesluit Het volgende verkeersbesluit is genomen: het op Schouwen- Duiveland op de Boogerdweg, de Inlaagweg en de Hoosjesweg zonaal invoeren van een maximumsnelheid van 60 km per uur en de opritten van de waterkering aansluitend aan de Hoosjesweg aanwijzen als onverplicht fietspad, door de plaatsing van de verkeerstekens E10-A1-60, E11-A1-60 en G13 van bijlage 1 van het RVV 1990. Ter inzage Het verkeersbesluit en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 12 februari tot en met 25 maart 2007 ter inzage op het hoofdkantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg. Voor een mondelinge toelichting op de stukken kunt u telefonisch een afspraak maken. Bezwaar Op grond van de algemene Wet bestuursrecht kan iedere belanghebbende vanaf 12 februari tot en met 25 maart 2007 tegen dit besluit bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet in ieder geval een datum en een motivering bevatten en gezonden worden aan waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Als een bezwaarschrift is ingediend, kan de bezwaarmaker ook een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Zo'n verzoek moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Recht bank, sector Bestuursrecht, postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Melding ingevolge artikel 8.19 Wet milieubeheer Van de Zeeuwse Asfalt Onderneming ontvingen wij op 24 januari 2007 een melding ingevolge artikel 8.19 van de Wet milieubeheer en artikel 7, vierde lid Wet verontreiniging oppervlaktewateren betreffende wijzigingen in de opslag van afvalstoffen en het veranderen van de lozing van schoon hemelwater rechtstreeks op oppervlaktewater in plaats van op de riolering. Deze melding is door waterschap Zeeuwse Eilanden geaccepteerd op 1 februari 2007 onder nummer 2007001333. Bezwaar Op grond van de algemene Wet bestuursrecht kan tegen dit besluit, binnen zes weken na de dag waarop dit is bekend gemaakt, een bezwaarschrift worden ingediend. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen. Een dergelijk verzoek moet worden gericht aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector Bestuursrecht, postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Soms onzichtbaar, Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 -621000 Fax 0118-621990 info@wze.nl www.wze.nl Babygeluk in Argentinië buenos aires - Drie witte Bengaalse tijgerwelpen zitten in een kooi in de dierentuin van Buenos Aires. Tijgerin Betty beviel net voor Kerstmis vorig jaar van de drieling. Het met uitsterven bedreigde dier krijgt één tot zes welpen per worp. De Bengaalse tijger met een witte vacht is zeer zeldzaam in het wild, maar een populaire attractie in dierenparken. foto RTR Griekenland opent eerste crematorium athene - In de Griekse hoofdstad Athene wordt over enkele maan den het eerste crematorium van het land geopend. Griekenland was tot nu toe het enige land waar overleden mensen niet konden worden gecremeerd, als gevolg van het verzet van de Grieks-ortho doxe kerk die de praktijk verbiedt. Circa 98 procent van de inwoners van Griekenland hangt het Grieks-orthodoxe geloof aan. Indonesië eert varken met postzegel jakarta - Indonesië brengt volgen de week een serie postzegels uit om het begin van het Chinese jaar van het Zwijn te vieren. De hoofd rolspeler komt echter op de afbeel dingen niet voor. In het groten deels islamitische land wordt een zwijn of varken als onrein be schouwd. De serie toont de twaalf dieren uit de Chinese dierenriem, met uitzondering van het zwijn. Meer rechten voor homostellen Italië rome - Het Italiaanse kabinet is het eens geworden over een wets voorstel dat homoseksuele en lesbi sche stellen meer rechten geeft. Zo kunnen zij volgens het voorstel een geregistreerd partnerschap aan gaan en pensioenrechten van hun partner verwerven. In het cen trumlinkse kabinet zitten zowel communisten, groenen, sociaal-de mocraten als gematigde katholie ken. Geheime stukken kerkleiders openbaar boedapest - De huidige en vroege re leiders van de Hongaarse ker ken zijn 'publieke personen'. De documenten die de geheime dienst ten tijde van het communis me (1945-1989) over hen heeft ver zameld, zijn daarom vrij toeganke lijk. Dat heeft een rechtbank in Boedapest bepaald. Het vonnis heeft betrekking op zes huidige en vroegere kerkelijke ambtsdragers. Politieke partij wil Jakarta verplaatsen jakarta - Een grote Indonesische politieke partij heeft opgeroepen om de hoofdstad Jakarta te ver plaatsen. De oproep volgde op de grootscha lige overstromingen waardoor vijf tig mensen zijn omgekomen en meer dan 340.000 mensen op de vlucht moesten. De overstromin gen hebben een groot deel van de stad met bijna 10 miljoen inwo ners onder water gezet. Dikke chauffeurs dommelen eerder in turnhout - Zwaarlijvige truckers hebben meer kans om in slaap te vallen achter het stuur, zo blijkt uit onderzoek van de Katholieke Hogeschool Kempen. Driekwart van de driehonderd onderzochte Belgische vrachtwagenchauffeurs bleek te dik en heeft daardoor va ker een slaapstoornis. Vorige week raakten nog 42 Belgen gewond toen de chauffeur in slaap viel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9