Buitenland Migranten op boot in 'gevaar' Referendum over abortus zaait tweedracht onder Portugezen President Chirac is bereid Frankrijk op andere manier te dienen Anna Nicole Smith dood Strips vervangen krantenfoto's 8 Vrijdag 9 februari 2007 PZC MANTUA - Twee gave skeletten van tussen de 5000 en 6000 jaar oud, lig gen in een innige omhelzing. Het jonge stelletje is net buiten de stad Man tua begraven. Opmerkelijk is dat de vindplaats zestig kilometer van Verona verwijderd is, de stad waar het romantische verhaal 'Romeo en Julia' van William Shakespeare zich afspeelde. Een unieke vondst, noemde de leider van het onderzoek Elena Menotti de ontdekking van de skeletten, zo meld de de BBC. „Uit de neolitische periode is nooit eerder een dubbel graf ge vonden, laat staan twee mensen die elkaar omhelzen, en dat doen zij ze ker", aldus Menotti. „Ik heb opgravingen gedaan bij Pompei, bij alle be roemde plekken, maar ik ben niet eerder zo ontroerd." foto EPA Madrid - Zeker 400 Aziatische en Afrikaanse migranten zijn, een week nadat ze op zee voor de West-Afrikaanse kust met een ka potte vrachtboot stil kwamen te liggen, in gevaar. Dat stelde het Spaanse Rode Kruis gisteren in Ma drid. De hulporganisatie drong er op aan dat er snel een oplossing komt voor de op volle zee gestran de groep mensen. Zij beschikken niet over voldoende drinkwater, voedsel of hygiënische voorzienin gen. Spanje, Mauritanië en nog en kele West-Afrikaanse staten ruziën over wie de verantwoordelijkheid voor het schip moet nemen en het vaartuig in een haven moet toela ten. Nadat het schip week wegens motorpech een SOS had uitgezon den, heeft een boot van de Spaan se kustwacht het naar een plaats vlak buiten de territoriale wateren van Mauritanië gesleept. - MIAMI - Ex-playmate en fotomo del Anna Nicole Smith is onver wacht overleden. Dat heeft haar advocaat gisteren bevestigd. Anna Nicole Smith werd bewuste loos aangetroffen in een hotelka mer in Florida en overleed kort daarna. Het fotomodel verkreeg in de ja ren negentig grote bekendheid toen zij met een stokoude miljar dair trouwde. De kersverse echtgenoot overleed veertien maanden na het huwelijk en de rechtszaak die zijn kinderen vervolgens tegen Smith voerden over de erfenis leidde tot een me- diahype. Smith hertrouwde kort geleden en beviel eind vorig jaar van een dochter. Haar twintigjarige zoon overleed enkele dagen na de geboorte van zijn halfzusje. Bij dat overlijden waren waarschijnlijk drugs in het spel. PARIJS - De meeste Fransen gaan ervan uit dat president Jacques Chirac zich niet beschikbaar stelt voor een derde ambtstermijn, maar officieel heeft hij nog niet ge zegd dat hij na de verkiezingen van dit voorjaar vertrekt. Voor de eerste keer heeft hij giste ren laten doorschemeren dat hij zich niet opnieuw kandidaat zal stellen. De conservatief Chirac, president sinds 1995, zei in een interview dat het amusementsprogramma Vz- vement dimanche zal uitzenden, dat hij altijd heeft geprobeerd in het belang van de Fransen te han delen. „Als ik geen verantwoordelijkhe den van deze aard meer heb, zal ik Frankrijk op een andere manier proberen te dienen", aldus presi dent Chirac. In. het programma is zijn vrouw Bernadette hoofdgast. France 2 zendt het programma zondag uit, maar de publieke zen der gaf gisteren al enkele passages vrij. WEGENS CONSTANTE GROEI HEEFT FEIJTER GROEP PER DIRECT PLAATS VOOR EEN: Regering wil een einde maken aan 'schande van illegale abortussen'. door Henk van den Boom LISSABON - Voor de tweede keer binnen tien jaar mogen de Portu gezen zich zondag per referendum uitspreken over legalisering van abortus. En opnieuw zaait de kwestie tweespalt in het streng ka tholieke land. Vorige week gingen zo'n 10.000 mensen in Lissabon de straat op om te protesteren tegen een nieu we abortuswet die het vrouwen mogelijk maakt in de eerste tien weken hun zwangerschap te on derbreken. Met Polen en Ierland is Portugal het enige EU-land waar dit nog niet kan. De socialistische regering van José Socrates verdedigt de nieuwe wet, omdat hij een einde wil maken aan de 'nationale schande van de clandestiene abortus'. Portugal kent zo'n 18.000 illegale abortus sen per jaar. Elfduizend vrouwen moeten jaarlijks met spoed naar het ziekenhuis vanwege complica ties, veelal veroorzaakt door ver keerd gebruik van medicijnen die een miskraam forceren. Vrouwen en meisjes die het kunnen betalen gaan naar het buitenland - meestal Spanje - om zich te laten helpen. De tegenstanders van de nieuwe wet worden aangevoerd door de katholieke bisschoppen. Zij heb ben de bevolking opgeroepen te gen te stemmen, omdat de wet zou leiden tot een reeks van ande re wetten, zoals het legaliseren van het homohuwelijk. Antonio Morei- ra Montes, bisschop van Bragan^a, vergelijkt abortus met de dood straf, waarbij hij de ophanging van Saddam Hoessein als voorbeeld ge bruikt. Politiek wordt het verzet geleid door de rechtse CDS/PP. Ook een fors deel van de medische wereld verzet zich. Een andere groep art sen is juist sterk voorstander. Sinds 2002 zijn veertig vrouwen en artsen veroordeeld wegens het uitvoeren van een illegale abortus. Het denken in Portugal over abor tus lijkt niet erg veel te verander den. In 1998 was bij het referendum 50,5 procent tegen een abortus wet. De opkomst was 32 procent, te weinig voor een geldige uitslag. Peilingen geven aan dat nu 54 pro cent voor een nieuwe abortuswet is. De aanhang van de tegenstan ders stijgt echter snel. Portugal kent 18.000 abortussen per jaar. Daarvan moeten elfdui zend vrouwen met spoed naar het ziekenhuis, vanwege compli caties. ANTWERPEN - De Vlaamse kranten Gazet van Antwerpen en Het Be lang van Limburg plaatsen volgen de week donderdag geen foto's. Bij de artikelen komen tekeningen uit de 112 albums over stripfiguur Kie keboe. Marcel Kiekeboe bestaat deze lente dertig jaar. Tekenaar Robert Mer- hottein (Merho) laat de besnorde en kale Kiekeboe met zijn gezin i avonturen beleven. De kranten haalden de stunt twee keer eerder uit. In oktober 2005 deden ze dat rond een Asterixalbum en in ja nuari 2004 rond Kuifje. Archeologen vinden Romeo en Julia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8