Binnenland Top ziekenhuis weg na rapport brand 'Cabaret zonder gevloek en grofheden is niet saai' KRAS.NL DRENTHE! Bruisend BERLIJN Tennisvakantie TURKIJE RIJN MOEZEL PZC Vrijdag 9 februari 2007 7 Personeel ziekenhuis was niet getraind voor brandbeveiliging. almelo - De Raad van Toezicht van Ziekenhuisgroep Twente is met onmiddellijke ingang opge stapt. Aanleiding is een rapport over'de brand in een operatieka mer in het Twenteborg Ziekenhuis in Almelo in september, waardoor een patiënte overleed. De Ziekenhuisgroep heeft dat giste ren laten weten. Volgens de onder zoekscommissie is het aanneme lijk dat de patiënte, een vrouw van 69 uit Almelo, die tijdens de brand op de operatiekamer overleed, door verstikking om het leven is gekomen. Het Openbaar Ministe rie maakte november vorig jaar be kend dat de brand waarschijnlijk was veroorzaakt door een lekken de zuurstofslang in de anesthesie- zuil. Voorzitter van de Raad van Be stuur Van Alphen spreekt in een reactie van harde, maar terechte conclusies over de veiligheidscul tuur die binnen het Twenteborg Ziekenhuis bestond. Zo bleek dat de medewerkers van het ziekenhuis niet waren getraind Eem onderzoekscommissie heeft kritiek op veiligheidscultuur die binnen het ziekenhuis bestond. Ook het onderhoud van de anes- thesiezuilen was onvoldoende. voor brandbestrijding. Ook was het onderhoud aan de anesthesie- zuilen in de operatiekamer onvol doende. Het Twenteborg Ziekenhuis neemt de aanbevelingen van de onderzoekscommissie over. Zo is een begin gemaakt met veiligheids trainingen voor alle medewerkers. Het merendeel van de operatieka mers is inmiddels gerenoveerd. Volgens de Nederlandse Vereni ging van Ziekenhuizen hebben de ziekenhuizen de laatste tijd al veel meer aandacht voor veiligheid. De Nederlandse Vereniging voor Anesthesiologie (NVA) zei na het incident dat het met de appara tuur in operatiekamers vaak slecht is gesteld. Stichting Kleinzalig houdt christelijk cabaretfestival. zwolle - Christelijk cabaret be staat niet. Of eigenlijk toch ook weer wel. Het is cabaret zonder ge vloek, zonder grofheid en niet ge richt op shockeren. Daarmee kun je een leuke voorstelling maken, die prikkelt en kritisch is, en abso luut niet saai. Dat is het idee ach ter Kleinzalig, het eerste grote christelijke studentencabaretfesti val, dat volgende week donderdag in Zwolle wordt gehouden. Een eerste, kleine editie van Klein zalig bleek twee jaar geleden een succes. De zeven optredens trok ken bijna driehonderd toeschou wers. Dit keer pakt de organisatie het groter aan. Onder de circa zeventig christelijke studentenverenigingen in het land is aanstormend talent geworven. Negen acts haalden de voorrondes, vijf gaan door naar de finale, waar dan ook nog eens een groot feest aan is vastgeknoopt. De cabaretiers komen dan wel uit christelijke kring, het is beslist de bedoeling dat ook niet-gelovigen komen kijken. „Gelovigen of 'Christenen zijn overal in de samenleving, dus dan gaat het ook over seks' niet-gelovigen, het is ons om het even. De acts hebben geen evange liserend karakter", meldt de websi te van het festival (www.kleinza- lig.nl). Volgens Albert Barth, voorzitter van de Stichting Kleinzalig, komt het vaak voor dat christenen zich niet kan vinden in 'gewone' caba retvoorstellingen. „Het kan shock erend zijn als er met Jezus wordt gespot. Het is vaak onnodig grie vend. Vooral beginnende cabare tiers denken dat ze het alleen red den met keiharde seksuele grap pen die inspelen op de gêne van het publiek." Een voorstelling kan, zegt Barth, ook prikkelen zonder gevloek of beledigingen. Zo mogen christelij ke cabaretiers graag kritisch zijn op het kerkelijke cultuurtje. Veel mensen herkennen dat. „Sommi ge geloofsgemeenschappen zeggen dat ze zo open staan voor ieder een, maar daar zetten anderen gro te vraagtekens bij", aldus Barth. „Natuurlijk zijn er ook grappen over seks. Christenen zijn overal in de samenleving, dus dan gaat het ook overal over." Verpleegkundige met tbc besmette kind den bosch - De verpleegkundige met open tbc die werkt op de kin derafdeling van het Jeroen Bosch Ziekenhuis in Den Bosch, heeft minstens één kind besmet. Dat bleek gisteren uit een eerste onder zoek. Het patiëntje lag met een stoornis aan het afweersysteem op de kinderafdeling. Twee anderen in de persoonlijke kring van de ver pleegkundige zijn ook besmet, maar hebben geen open tbc. Meeste Nederlanders voor rookverbod café Hilversum - 62 Procent van de Ne derlanders wil een rookverbod in de horeca. 53 Procent vindt zelfs dat zo'n maatregel er snel moet ko men, blijkt uit onderzoek van TNS NIPO voor RTL Nieuws. Het nieuwe kabinet wil een rook verbod in 2011. Overigens vindt 29 procent van de ondervraagden dat in de horeca geen beperking aan het roken mag worden opgelegd. Longloze salamander Longloze salamander verslaat kameleon wacenincen - De longloze sala- mander kan zijn tong het aller snelst naar buiten laten schieten. Onderzoek wijst uit dat het vermo gen waarmee de tong naar buiten komt, vier tot zes keer hoger is dan dat van de tong van de record houder tot nu toe, de kameleon. Dat schrijft de Wageningse bio loog Johan van Leeuwen in een vaktijdschrift. Fruit en koek meest geliefd tussendoortje amsterdam - Nederlanders zijn gek op tussendoortjes. Zo'n 83 pro cent van de volwassenen eet ge middeld één keer per dag iets tus sen de maaltijden door. Vrouwen en jongeren (18-34 jaar) kiezen er vaker dan gemiddeld voor, respec tievelijk 30 en 33 procent drie keer per dag of vaker. Fruit en koek zijn het meest ge liefd, zo blijkt uit het onderzoek van TNS NIPO. Filosoof Hoekstra woont week in wijnvat Leeuwarden - Filosoof, taalkundi ge en Nietzsche-vertaler Eric Hoekstra gaat in de Maand van de Filosofie een week in een wijnvat wonen. Hiermee volgt hij de oud-Griekse filosoof Diogenes, die wilde laten zien dat de mens wei nig nodig heeft om gelukkig te zijn. Het wijnvat is twee bij twee meter. Wel verlaat hij het vat af en toe voor sanitaire stops. 4-/5-/8-daagse autoreis Hooghalen Spectaculaire PRIJSVERLAGING: Luxe vakantiebungalows! Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 12/2 t/m 29/6 U verblijft in een luxe 4-6 persoonsbungalow op Landgoed Het Grote Zand in Hooghalen, schitterend gelegen midden in het prachtige Drentse land. De bungalows zijn comfortabel en luxe ingericht.Op het park vindt u oa.een overdekt zwembad, sauna, stoombad en solarium. Verder is er een gezellig bruin café een a la carte restaurant en een snackbar. In het prachtige natuurgebied 'Het Grote Zand' zijn talloze wandel- en fietsmogelijkheden, waaronder de hunebedroute met de best bewaarde hunebedden. Bezoek ook het mooiste dierenpark van Europa: het Noorder Dierenpark in Emmen. Maar ook het openluchtmuseum "Ellert en Brammert" is zeker de moeite waard. Of gaat u liever een dag winkelen in het gezellige Assen? Reisnummer AUTO 17.726, zie www.kras.nl/17726 3-/4-/5-daagse autoreis Duitsland 8-daagse zonvakantie Antalya KRAS de nr. 1 voor Berlijnreizen, nérgens voordeliger! Vrijwel iedere maandag, donderdag en vrijdag van 12/2 t/m 29/6 Verblijf in het 3-sterren Hotel Tryp Michendorf Dit hotel ligt in het plaatsje Michendorf, vlak bij een metrostation, met de metro bent u in ca. 30 minuten in hartje stad. Het hotel beschikt over o.a. restaurant, bar, terras, fitnessruimte met sauna en solarium. Berlijn heeft enorm veel te bieden! Wat dacht u bijvoorbeeld van de bekende 18e-eeuwse neoklassieke poort de Brandenburger Tor? Neem ook zeker een kijkje bij de Berliner Dom en de Alexanderplatz. met de televisietoren van wel 365 meter hoog. Ook de boulevard Unter den Linden, het groot se warenhuis KaDeWe en de Kurfürstendamm met vele schitterende winkels zijn aanraders. Aan het eind van de dag kunt u heerlijk bijkomen in één van de gezellige cafés en restaurants. AUTO 17.723, zie www.kras.nl/17723 Sportieve 5-sterrenvakantie o.b.v. ultra all inclusive Vertrekdata: 18 - 24 - 31/3,3 - 10./4,20/10 In nauwe samenwerking met de alom bekende Simon Tennisschool organiseert KRAS ook dit jaar weer de 8-daagse tennisvakanties naar de Turkse Rivièra. U kunt deze sportieve zonva kantie al boeken voor een prijs vanaf slechts 519! En dit is inclusief verblijf in het prachtige 5-sterren-de-luxe Hotel Larespark nabij Antalya op basis van ultra all inclusive1 Hotel Larespark ligt aan het strand en beschikt o.a. over diverse bars en restaurants, binnenzwem bad met apart kinderbad, sauna, Turks stoombad, beautycenter en diverse sportmogelijkhe den. Uiteraard beschikt het hotel over 6 tennisbanen, waar u iedere dag 1,5 uur tennisles krijgt van ervaren Nederlandse tennisleraren. Profiteer daarom nu van deze unieke samenwerking en boek snel! Reisnummer TW 72.100, zie www.kras.nl/72100 8-daagse fietscruise door Duitsland Met o.a Keulen, Konigswinter Andernach, Koblenz, Cochem en Trier Vertrek 13 en 20 april Een heerlijke fietscruise langs en over de slingerende Rijn en Moezel! Prachtige wijnstad jes trekken aan u voorbij, met op de heuvels en bergen romantische kastelen die toezicht hou den op de rivier én op de fietspaden! Want u kunt bij deze reis iedere dag opnieuw kiezen... blijft u heerlijk aan boord genieten van het steeds weer veranderende uitzicht, of fietst u langs de rivier door wijngaarden en eeuwenoude dorpjes naar het punt waar het schip weer afmeert' Tijdens deze reis laten we u fietsend of varend kennismaken met natuurlijk de trotse stad Keulen, maar ook met het pittoreske Konigswinter, de 2-rivierenstad Koblenz, het stoe re Cochem, de wijnstadjes Zeil en Bernkastel en de Romeinse stad Trier! Reisnummer ACTZ 23.981, zie www.kras.nl/23981., kijk voor prijs/actievoorwaarden op kras.nl waarom zou je verder zoeken boek online of bel 073 - 5 999 999 ifir

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7