Zeeland W PZC Sneeuw brengt last en pret 10 BEVELANDEN-THOLEN Wij geven u de helft cadeau! u heeft nog maar dag om een Staatslot te kopen! Nieuwe winkel in Scherpenisse Prioriteiten Vrijdag 9 februari 2007 Makita! vindt eigen geluid ondanks invloed Nuff Said 34 Nieuw kabinet neemt koopzondag onder de loep 33 Reageren? reactie@pzc.nl Aanrijdingen, vertraagd openbaar vervoer en afgelastingen. door Luc Oggel GOES - De heftige sneeuwbuien die gisteren over de provincie trok ken, hebben op de Bevelanden en Tholen voor overlast gezorgd. Het openbaar vervoer kampte met-ver tragingen, waardoor mensen moei lijk van A naar B kwamen. Scho len stuurden hun leerlingen uit voorzorg naar huis Wat betreft ongelukken viel het mee. Hier en daar vonden wat klei ne aanrijdingen plaats, maar het leed bleef beperkt tot blikschade en enkele zere nekken. Volgens po litiewoordvoerster E. Boot bleven problemen op de weg uit doordat er verstandig werd gereden. „Door het weeralarm dat de avond tevo ren was afgegeven, gingen mensen behoorlijk alert de weg op." De 'schuivers', die vooral in dorpen en op afritten plaatsvonden, zijn volgens Boot niet te voorkomen. „Hoe zacht je ook rijdt, je gaat ge woon." Op de doorgaande routes werd in tensief gestrooid. Voor het sneeuw vrij maken van wegen binnen de bebouwde kom zijn de gemeenten zelf verantwoordelijk. In Goes bij voorbeeld waren twaalf strooiwa gens en nog enkele sneeuwschui vers de weg opgestuurd. Daarnaast werd ook nog gebruik gemaakt van vrachtwagens en trekkers van particulieren. „Ik schat dat zo'n ac- f^j Ernstige ongelukken op de Beve- landen en Tholen zijn achterwe ge gebleven. Automobilisten re den voorzichtig en overheden strooiden intensief. tie ons rond de tienduizend euro kost", zei R. de Pauw van het Bu reau wegen en riolen gisteren. Vanwege de sneeuwval kwamen veel mensen te laat op het werk of op school. Bij het ROC in Goes hadden docenten die wat later op de ochtend waren ingeroosterd soms uren vertraging, aldus een medewerkster. „Ook veel leerlin gen belden dat ze niet konden ko men, omdat de trein niet verder reed. Omdat het erop leek dat de sneeuw de hele dag zou aanhou den hebben we alle leerlingen uit voorzorg om elf uur naar huis ge stuurd." In Heinkenszand werd een grote bijeenkomst voor man- telzorgers afgelast. Vervoersbedrijf Connexxion had grote moeite om de bussen op tijd te laten rijden. Op de website wer den reizigers gewaarschuwd voor ernstige vertragingen in Zeeland. De meeste problemen waren voor bij toen ik de loop van de middag de dooi inzette. Behalve overlast bracht de sneeuw ook pret. Er werd overal sleetje ge reden, sneeuwballengevechten ge houden en sneeuwpoppen ge maakt. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland jackpot 5 miljoen trekking februari door Rob Paardekam SCHERPENISSE - Scherpenisse krijgt misschien een kleine supermarkt waar mensen met een verstandelij ke handicap gaan werken. Het ini tiatief daartoe komt van woning corporatie Castria wonen. De kleine supermarkt dient als al ternatief voor de winkelwagen van A. Duine, die sinds een paar maan den niet meer in gebruik is. Duine zette begin 2006 bij zijn benzine pomp een wagen waar mensen in de ochtenduren terecht konden. Hij stopte na enkele tegenslagen. Duine ging samen met Castria wo nen op zoek naar een alternatief, maar gaf al snel aan dat hij niet meer als exploitant wil optreden. In Sjaloom Zorg uit Dirksland heeft Castria nu een nieuwe part ner gevonden. Beide partijen on derzoeken de komende maanden de mogelijkheid om een winkeltje te beginnen, waar gehandicapten bij wijze van dagbesteding aan de slag kunnen. De partijen zoeken voor hun plan een bestaand pand. nul Tip? redactie@pzc.nl Jaren heeft hij uitgezien naar een terugkeer in de moederschoot van zijn carrière. Zijn activitei ten in het hoofdkantoor buiten de regio beschouwde de Zierik- zeeënaar van meet af aan als tij delijk. Een grootscheepse interne omschakeling binnen het con cern zette een stoelendans in gang en de man zag zijn kans schoon. Enigszins onwennig en vers als hij na al die tijd weer was, vulde hij zijn eerste dagen met afspra ken met diverse sleutelfiguren uit de Schouwen-Duivelandse sa menleving. Politiechef WV-di recteur, de contacten waren snel gelegd. Zelfs de burgemeester maakte zonder poeha een gaatje in zijn volle agenda. Slechts op één front ving de man bot. De boerenvoorman belde op de val reep af, 's ochtends in alle vroeg te. De knollenwagen kwam. Iedereen heeft zo z'n prioriteiten. Techniektalenten halen alles uit de kast KRABBENDIJKE - Derde- en vierdejaars leerlingen van het vmbo konden gisteren in het Calvijn Col lege in Krabbendijke hun talent op het gebied van technische vakken tentoonspreiden. De school was het toneel voor de regionale kam pioenschappen van de Junior Vakkanjers, een lan delijke wedstrijd waarin de beste techniekleerlin gen het tegen elkaar opnemen. In Krabbendijke deden 43 deelnemers van tien scholen uit heel Zeeland en daarbuiten mee. Ilona de Weert - het enige meisje - maakte in de categorie elektro techniek een zogeheten easy relais, dat onder meer gebruikt wordt voor de bediening van ma chines. Winnen vindt Ilona niet zo belangrijk. „Ik doe vooral mee voor de eer." Ilona redt het niet. De nummers één gaan door naar de finale van de Junior Vakkanjer, die van van 6 tot en met 9 maart in Amsterdam plaats vindt. De winnaars in Krabbendijke zijn: Adri Die- lema (cadtekenen, Calvijn College in Krabbendij ke), Martijn van Fraeijenhove (elektrotechniek, SC de Rede in Terneuzen), Rene de Deugd (las sen, CSG Walcheren in Middelburg), Stefan van Keulen (metaaltechniek, Calvijn College) en Ro bin de Vos (metalektro, Pontes het Goese Ly ceum in Goes). foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61