Zeeland V keukens x schuifdeur is dure grap 3800,- Gemeenten beperken snelheid van scootmobiel Snelheid omlaag in Zaamslagveer JrTl, nu bij ons shoW°om' Nu vanaf PZC Vrijdag 9 februari 2007 27 ZAAMSLAGVEER - Het instellen van een dertig-kilometerzone moet er voor zorgen dat er in buurschap Zaamslagveer niet meer te hard wordt gereden en ook het sluipver- keer een andere route kiest. De werkzaamheden beginnen eind de ze maand. Vooral bewoners van het zuidelij ke deel wachten al langere tijd op verkeersveiligheidsmaatregelen. 1 Aangezien de straat er redelijk £mal is, denkt de Terneuzense ver keerswethouder J. van Schaik dat ^aanleggen van drempels de bes- plossing is. Tegelijkertijd moe ien de belangen van zowel bewo ners als landbouwverkeer zo goed mogelijk worden behartigd. „We kunnen het daarbij niet iedereen perfect naar de zin maken. Maar we doen in ieder geval ons uiterste best", aldus Van Schaik. De werk zaamheden worden gecombineerd met verbeteringen aan de riole ring, omdat de bewoners regelma tig kampen met wateroverlast. Om plaats te maken voor de allernieuwste modellen gaan wij nu diverse showroomkeukens opruimen! Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein De Smokkelhoek Tel. 0113 - 33 00 04 KEUKENSTUDIO, Openingstijden: maandag t/m do 9.30 - 17.30 uur vr 9.30 - 21.00 uur - za. 9.30 - 16.00 uur 's-Avonds op afspraak Wagentjes mogen niet harder dan twaalf kilometer per uur. door Joeri Wisse TERNEUZEN - Een beetje scootmo biel kan gemakkelijk twintig kilo meter per uur rijden, maar de Zeeuws- Vlaamse gemeenten heb ben de maximumsnelheid van de wagentjes vastgesteld op twaalf ki lometer per uur. Dat heeft volgens Dion Beuzen berg van Welzorg in Axel verschil lende redenen. De belangrijkste is dat krachtiger elektromotoren, die dus harder kunnen, fiks duurder zijn. Beuzenberg: „En de scootmobiels worden uiteindelijk toch van ge meenschapsgeld betaald. De ge meente heeft een zorgplicht, maar mobiliteit kun je bij wijze van spreken even goed garanderen met een Fiat als met een Merce des." Ook is het uit oogpunt van veilig heid volgens de gemeenten niet verstandig om de scootmobielen harder te laten rijden. In vergelij king met andere gemeenten, ko men senioren uit Zeeuws-Vlaande ren er nog goed vanaf. Zo heeft de gemeente Rotterdam bepaald dat de wagentjes die de ge meente subsidieert niet harder mo gen dan een stevige looppas: acht kilometer per uur. Wie toch hard wil rijden met zijn scootmobiel, kan altijd besluiten er zélf een aan te schaffen. Nieuwe exemplaren kosten pakweg vierdui zend euro, maar er zijn ook specia le reismodellen verkrijgbaar voor een goede duizend euro. Voor een occasion betaal je gemiddeld vijf tienhonderd euro, zegt Beuzen berg. De tweedehands scootmobielen zijn vooral bij Belgen heel erg populair. Beuzenberg: „Ik krijg zelfs weieens klanten uit Oostende. In België zijn de regelingen niet zo riant als in Nederland." Lezing Els Stompff over gestalttherapie TERNEUZEN - Gestalttherapeut Els Stompff verzorgt donderdag 15 fe bruari een lezing in de bibliotheek in Terneuzen. Aanvang 20.00 uur. Gestalttherapie is een richting in de psychotherapie. Sinds 1986 heeft Stompff een eigen praktijk in Terneuzen, waar ze relatiethera pie geeft en coachinggesprekken heeft. Kaarten reserveren via 0115-648411 of www.bibliotheek- zeeuwsvlaanderen.nl. Sluis verdubbelt tarief parkeren Nieuwstraat SLUIS - Het parkeertarief voor de parking aan de Nieuwstraat in Sluis gaat van een naar twee euro per uur. Dat is het voorstel van het college van B en W aan de raad. Deze maatregel gaat op zijn vroegst 1 maart 2007 in. Het invoe ren van betaald parkeren bij ge meenschapscentrum De Keure in Sluis wordt momenteel uitge werkt. Dion Beuzenberg van Welzorg in Axel buigt zich over de scootmobiel van R. Saman. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57