PZC Sluis houdt zich niet aan afspraken Chinezen in de Koegorspolder u heeft nog maar 1 dag om een Staatslot te kopen! Prioriteiten Vrijdag 9 februari 2007Reageren? reactiel8pzc.nl Makita! vindt eigen geluid ondanks invloed NufFSaid 34 i Nieuw kabinet neemt koopzondag i onder de loep Stichting van verontruste bewoners in actie. door Frank van Cooten SLUIS - Het gemeentebestuur van Sluis komt afspraken gemaakt bij de herindeling van de voormalige gemeenten Sluis-Aardenburg en Oostburg niet na. Dat vindt de Stichting Sluis-Aardenburg Zelf standig (SSAZ) die gisteren in ac tie kwam. Deze stichting van verontruste in woners was opgericht om de sa mensmelting tegen te houden. Dat is niet gelukt maar de stichting leeft nog steeds om toe te zien op naleving van gemaakte afspraken vastgelegd in het startdocument Herindeling. De stichting consta teert dat het gemeentebestuur af spraken aan de laars lapt. „Het belfort zou gebruikt blijven worden voor commissie- en raads vergaderingen. Deze vergaderin gen gaan naar Oostburg als de ver bouwing van het gemeentehuis klaar is. Daarnaast is de balie voor rijbewijzen en paspoorten in het belfort gesloten. Ook is totaal niet duidelijk waar de parkeeropbreng- sten uit de stad Sluis blijven. En zo kan ik nog meer punten noemen die in strijd zijn met de gemaakte 1^ Het Sluise gemeentebestuur ver- kwanselt de belangen van de voormalige gemeente Sluis-Aar denburg, vindt een stichting. Wethouder Wille bestrijdt dat. afspraken", zegt Frank van Dam me namens de stichting. De stich ting vindt het vreemd dat de par- keeropbrengsten in de gemeente kas vloeien, terwijl destijds na drukkelijk is vastgelegd dat er een speciaal fonds gevormd zou wor den. SSAZ betreurt verder dat het grens overschrijdend overleg met de Vlaamse buren weinig oplevert. De stichting spreekt met name wethouders Leen Wille en Carien Bolijn aan, omdat zij toen de hand tekening onder het startdocument hebben gezet. Van Damme: „Bij de ontpolde- ringsdiscussie is een verdrag uit 1830 heilig, terwijl het startdocu ment na een paar jaar al onderuit wordt gehaald." Om het protest kracht bij te zetten hing de stich ting gistermorgen een zelfgemaak te wijzerplaat in het belfort op de plek van het oorspronkelijke uur werk dat momenteel wordt geres taureerd. De wijzers geven vijf voor twaalf aan. 'Om aan te tonen dat het zo niet langer kan.' Wethouder Wille reageert laco niek op de actie. „Ach, het is weer bijna carnaval. Kijk, de gemeente raad besloot in meerderheid het startdocument buiten werking te stellen. Dat wil niet zeggen dat we er niets meer mee doen. Het is al leen geen verplichting meer. Wij besturen de gemeente gericht op de toekomst. De stichting staat blijkbaar met het gezicht naar het verleden en met de rug naar de toekomst." Frank van Damme en Raoul du Foss (r) van Stichting Sluis-Aardenburg Zelfstandig (SSAZ) zetten een klok op het belfort op vijf voor twaalf. foto Wim Kooyman Laat u verrassen door ons drie gangen verrassingsmenu en wij verzorgen tegen gereduceerde prijs uw bioscoopkaartje voor de film van uw keuze! Voor slechts €30,00 per persoon incl. kaartje door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Een projectontwikke laar in dienst van een Chinese on derneming heeft zijn oog laten val len op de Koegorspolder bij Ter- neuzen. De tussenpersoon heeft bij de gemeente de vraag neerge legd of de polder - zo'n negentig hectare - ingericht kan worden als containeroverslagplaats annex lo gistiek centrum. Volgens wethou der A. van Waes (economie) gaat het om een serieus verzoek, maar is nog lang niet te zeggen of er daadwerkelijk een Chinees bedrijf in de Terneuzense polder neer strijkt. 'Ik ga ervan uit dat er na mens die Chinezen een inventari satie gemaakt wordt van vestigings plaatsen in Europa. We horen daar nu bij, maar niet meer dat dan. Voorlopig althans.' MBBUWSg' tTTTTTT— Tip? redacte@pzc.nl Jaren heeft hij uitgezien naar een terugkeer in de moederschoot van zijn carrière. Zijn activitei ten in het hoofdkantoor buiten de regio beschouwde de Zierik- zeeënaar van meet af aan als tij delijk. Een grootscheepse interne omschakeling binnen het con cern zette een stoelendans in gang en de man zag zijn kans schoon. Enigszins onwennig en vers als hij na al die tijd weer was, vulde hij zijn eerste dagen met afspra ken met diverse sleutelfiguren uit de Schouwen-Duivelandse sa menleving. Politiechef VW-di recteur, de contacten waren snel gelegd. Zelfs de burgemeester maakte zonder poeha een gaatje in zijn volle agenda. Slechts op één front ving de man bot. De boerenvoorman belde op de val reep af 's ochtends in alle vroeg te. De knollenwagen kwam. Iedereen heeft zo z'n prioriteiten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55