Zeeland plezierig en nuttig Space Station kan winst opleveren Boosheid om verloten woningen Kop Goeree showroom keukens 3800,- iff' ftrf Nu vanaf Spzc Vrijdag 9 februari 2007 2 7 Fototentoonstelling Beeldschoon geopend in gebouw Zeeuwland. - zierikzee - Een Zeeuwse beurs- vloer waar maatschappelijke orga nisaties en bedrijfsleven elkaar kunnen treffen en afspraken kun nen maken. A. Klein-Zoutendijk van Sociaal Cultureel Werk De Lichtboei denkt dat er binnen de provincie heel wat valt uit te wisselen als het gaat om kennis, menskracht en ex pertise. Zij greep de opening van de fotoex positie Beeldschoon gisteren in het kantoor van Zeeuwland in Zie rikzee aan om ondernemers te prikkelen mét haar die stap te zet ten. Op de beursvloer kunnen be drijven en maatschappelijke orga nisaties onderling afspraken ma ken over hun inzet richting elkaar. Klein nam daar meteen maar een voorschotje op door ondernemers op te roepen voor één of meer middagen werknemers te leveren aan" het project Space Station; een toneelproject voor mensen met een complex meervoudige beper king. Werknemers kunnen zo een kijkje nemen in de keuken van maatschappelijke organisaties en Space Station heeft er extra mens kracht bij. Want niet alles draait om geld. Met Klein heeft ook workshopleider A. van Westen er een prachtige formulering voor: „Het gaat hier om de winst van waarden." De foto's die te zien zijn bij Beeld schoon zijn gemaakt tijdens Space Station. De expositie is geopend door deelnemers Rob Buijze en Willeke Dokman. INN Op de expositie zijn foto's te zien van het toneelproject Space Station. Aan dat project namen mensen met een complex meer voudige beperking deel. Terwijl de peuters plezier beleven bij het vertelkastje met de platen van 'De kleine kangoeroe', vertelt consulente Sjannie Mes van de Zeeuwse Biblio theek de moeders en oma's over het belang van voorlezen. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans coedereede - In de Kop van Goe ree is beroering ontstaan over het plan van de gemeente Goedereede om koopwoningen via loting toe te gaan wijzen. Woningzoekenden vrezen buiten de boot te vallen. De gemeente werkt met wachtlijs ten voor woningzoekenden. Van dat systeem wil men af „Het werkt gewoon niet", zegt gemeen tewoordvoerder A. Bijl. Hij legt uit dat de vraag naar koophuizen vele malen groter is dan het aanbod. In het oude systeem was het zo dat wie maar lang genoeg op de wacht lijst stond uiteindelijk wel een wo ning kon bemachtigen. Dat bleek in de praktijk niet altijd recht te doen aan de noden van de woningzoekenden. Soms bleek ie mand op de lijst al elders een huis te hebben gekocht. Ook kon het zijn dat iemand laag op de lijst veel dringender om een woning verlegen zat dan iemand uit de top tien. In het vervolg wordt per bouwproject de belangstelling geïn ventariseerd. Vervolgens worden de potentiële huizenkopers in cate gorieën (starters, doorstromers) verdeeld waarna in elke groep wordt geloot. Velen zijn het daar niet mee eens. Tegen het plan zijn 32 'zienswijzen' van woningzoe kenden ingediend. Veel van hen geven aan dat ze al heel lang op de wachtlijst staan en het oneerlijk vinden dat dat nu geen zekerheid meer biedt op een huis. De ge meente houdt echter vast aan het plan de huizen te verloten. In Reimerswaal speelde een derge lijke zaak met het verloten van bouwkavels aan particulieren. Dit plan werd door de gemeenteraad teruggedraaid. Het verloten van huurappartementen aan 55-plus- sers in Zierikzee door Zeeuwland verliep zonder problemen. Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein De Smokkelhoek Tel. 0113 - 33 00 04 KEUKENSTUDIO, Openingstijden: m&tndSE t/m do. 9,30 - 17.30 uur vr. 9.30 21.00 uur - n. 9.30 - 16.00 uur VAvonds op afspraak Om plaats te maken voor de allernieuwste modellen gaan wij nu diverse showroomkeukens opruimen! r J V /./I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51