Binnenland De Hond niet van ontvoering verdacht Boek over rockband Normaal bevat veel foto's en weinig tekst Paardenliefhebber kan kroket en frikadel beter boyoctten 4 I Vrijdag 9 februari 2007 P2C ROTTERDAM - Het landelijk parket van het Openbaar Ministerie (OM) heeft 'geen enkel aankno pingspunt' voor een verdenking dat Maurice de Hond de vriendin van klusjesman Michael de J. wil de laten ontvoeren. Dat liet een woordvoerder gisteren weten. Eerder op de dag meldde het OM dat het een verklaring van een pri- védetective hierover onderzocht. „Noch de nationale recherche noch het landelijk parket beschikt over aanwijzingen dat een plan voor zo'n ontvoering heeft be staan", meldde het OM. Volgens De Hond is De J. de dader van de zogenoemde Deventer moordzaak en niet fiscalist Ernest Louwes die voor het misdrijf is veroordeeld. De weduwe Jacqueline Witten berg werd in september 1999 in haar woning in Deventer ver moord. In de verklaring van de pri- védetective zou hebben gestaan dat De Hond opdracht gaf om de vriendin van De J. desnoods tegen haar wil mee te nemen naar een af gelegen plek. Daar moest zij aan de tand worden gevoeld. Maurice de Hond wilde niet inhoudelijk reageren. onsje. De oppositiepartijen hoefden gisteren ei genlijk niets van Wijffels te weten. Zij willen met het nieuwe kabinet in debat zodra dat gefor meerd is. Beleefdheidshalve verzonnen ze toch een paar vragen voor de informateur. Zoals de vraag of het waar was dat de onderhandelingsta fel met de onderhandelaars is meegereisd. Dat bleek het geval te zijn. foto GPD/Harmen de Jong DEN HAAG - Na afloop van het Kamerdebat heb ben (vlnr) Van der Vlies (SGP), informateur Wijf fels, Marijnissen (SP), Pechtold (D66)Rutte (VVD) en Halsema (GroenLinks) even een onder- DEN HAAG - Paardenliefhebbers kunnen hun kroketje of frikadelle tje voortaan maar beter boycotten. Al jaren gingen de verhalen rond en nu is het echt aangetoond: snackfabrikanten verwerken veel paardenvlees in frikadellen, kroket ten, gehaktballen, bitterballen en hamburgers. VAN STRAATEN Dat blijkt uit onderzoek van 286 snacks door Wageningen Universi teit in opdracht van Stichting Wak ker Dier. In 32 procent van de hap jes zit paardenvlees. Het meeste paardenvlees in snacks komt uit Argentinië en Brazilië. Slechts een procent van de burgers weet dat in kroketten paardenvlees zit. HUMMELO - In de stamkroeg de Tol van de band Normaal heeft lead zanger Bennie Jolink gisteren het eerste exemplaar van het boek Boe- renrock in ontvangst genomen. Het boek toont in woord en beeld de opkomst en ontwikkeling van Normaal en zijn volgelingen. Het boekwerk ligt binnenkort in heel Nederland in de boekhandels. De auteurs, Gerard Menting en Marcel Hut, hebben gekozen voor Burgemeester bepleit ban op vuurwerk RIJSSEN - Burgemeester Koelewijn van Rijssen-Holten (Ov.) eist een landelijk verbod op afsteken van vuurwerk door het volk. Alleen die maatregel kan volgens hem de enorme vuurwerkschade voorko men die rond de jaarwisseling wordt aangericht. Koelewijn heeft de Vereniging Nederlandse Ge meente verzocht uit te zoeken of er landelijk draagvlak voor is. Verzorgingstehuis na gaslek ontruimd AMSTERDAM - Een nog onbekend aantal bewoners van een bejaar dentehuis aan het Bos en Lommer plein in Amsterdam zijn gisteren op last van de brandweer uit hun appartementen gehaald in ver band met een gaslek. Dat heeft een zegsman van de brandweer la ten weten. Ze konden binnen een uur weer terug naar hun huizen nadat het lek was gedicht. Het lek zat in een leiding buiten het pand. relatief weinig tekst en veel foto's in het boek. Uniek beeldmateriaal, zoals de fo to op de achterflap van een siga rendoos waarop Jolink schreef 'We gaan ermee door', en het en treekaartje van het eerste optreden van de band in 1975 op een festival in Lochem. Verder bevat het werk uiteraard veel foto's van hossend en bier- gooiend publiek, blote dames op Balkenende prijst terugkeer poldermodel DEN HAAG - Reacties als zou het poldermodel helemaal terug zijn in de nationale politiek, be schouwt CDA-leider Balkenende niet als kritiek. „Juist als verdien ste", zei hij gisteren. Volgens hem is er juist nu behoefte aan een kabi net dat in overleg met maatschap pelijke organisaties werkt aan ver betering van de publieke sector, milieu en het onderwijs. Brandstichting school na wegsturen kind LEIDERDORP - Twee vrouwen (16 en 44) uit Voorhout worden ver dacht van brandstichting in een school in Leiderdorp. De twee zou den vorige week donderdagavond de school binnen zijn gedrongen, omdat zij boos waren over het van school sturen van de zoon van de 44-jarige vrouw. De afvalbak die het duo in brand wilde steken, vat te echter geen vlam. De vrouwen zitten vast. het podium en spetterende gitaar solo's. Normaal is de band die de term 'heuken' in Nederland intro duceerde: lol trappen. Volgens de samenstellers is Boeren- rock geen encyclopedie geworden, maar een handzaam kijk- en lees boek over een leefstijl op het plat teland en de invloed die de band Normaal en zijn volgelingen in muziek en maatschappij hebben gehad. Kamer wil ambities milieu doorekenen DEN HAAG - De Tweede Kamer heeft het Milieu- en Natuurplanbu- reau bereid gevonden om de mi lieuplannen van het komende ka binet van CDA, PvdA en Christe nunie door te rekenen. Initiatief nemer Wijnand Duyvendak van GroenLinks heeft twijfels over de haalbaarheid van de plannen. Hij kreeg na enige discussie steun van de meeste fracties. Onderzoek naar effect klimaat op polder GOUDA - Zuid-Holland onderzoekt de gevolgen van de klimaatsveran dering op de Zuidplaspolder bij Gouda. De polder moet in de toekomst plaats bieden aan woningen, maar is zeer gevoelig voor zware regen val en aanhoudende droogte. De Zuidplaspolder is met een lig ging van zes meter onder NAP een van de diepste polders in Neder land. t-fi- P-A)PT GÏEkj BUS" WouR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4