Zeeland PZC Kledingzaak mag niet bij Leen Bakker PZC SCHOUWEN-DUIVELAND Positief oordeel proef mosselzaad Bezwaar tegen veerooster Vroonweg u heeft nog maar 1 dag om een Staatslot te kopen! Prioriteiten Makita! vindt eigen geluid ondanks invloed NufFSaid Nieuw kabinet neemt koopzondag onder de loep 33 Vrijdag 9 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl Schouwen-Duiveland wil leegloop binnenstad Zierikzee voorkomen. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Een vestiging van kle dingzaak Vögele naast Leen Bak ker in Zierikzee is uit den boze. Een filiaal van megastore Sport2ooo kan wel, mits er vooral groot spul, zoals fitnessapparatuur en dergelijke, wordt verkocht. De gemeente Schouwen-Duiveland wil met deze insteek leegloop van de binnenstad voorkomen. Beide bedrijven hebben belangstel ling voor het pand aan de Grevelin- genstraat. Op dit perceel is detail handel niet toegestaan. Perifere de tailhandel mag, onder strikte voor waarden, wel. Hieronder worden artikelen verstaan die veel ruimte nodig hebben - zoals boten, cara vans en tenten, meubelen en sani tair. Daarmee valt een Vögele-filiaal bij voorbaat buiten de boot. Ook al zal het moeilijk zijn in het kern winkelgebied - dus de binnenstad - een pand te vinden dat groot ge noeg is om dit kledingketen wel te kunnen herbergen, erkent de ge meente. Wat Sporaooo betreft grijpt de gemeente niet direct naar de rode stift. Het bedrijf zou zich Een megasportzaak kan door de beugel als het bedrijf in hoofd zaak grote spullen verkoopt die niet in de binnenstad van Zierik zee thuishoren. naast Leen Bakker mogen vestigen als het zwaartepunt van de ver koop op 'volumineuze goederen' ligt, dus op kano's, surfplanken, golfkarretjes, kampeerartikelen en dergelijke. Spullen die niet zo mak kelijk in de binnenstad verkocht kunnen worden of waarvan ver koop in het stadscentrum niet als wenselijk wordt beschouwd. Sport- kleding is in dat scenario slechts bijzaak. Op zich is dat ook de opzet, meldt de Zierikzeese ondernemer F. Kra mer. Hij is, met E. Berrevoets, ini tiatiefnemer van het plan om de megastore naar Zierikzee te halen. In de regio is behoefte aan een goe de sportzaak waar juist dat grotere werk wordt aangeboden, denkt het duo. Of dat echter uiteindelijk in dit pand aan de Grevelingen- straat zal zijn, is wat de onderne mers betreft nog maar de vraag. „We hebben drie panden op het oog, alle in Zierikzee. Ook nieuw bouw is een optie". Als zij besluiten hun pijlen wel op het pand aan de Grevelingenstraat te richten, dan komt er namelijk nog heel wat werk bij de vestiging kijken. De gemeente wil alleen meewer ken als kan worden aangetoond dat Sport2000 echt niet in de bin nenstad thuishoort. Op basis van die gegevens moet ook worden be paald welk percentage van het vloeroppervlak precies met groot goed gevuld moet worden. Dat zal, stelt de gemeente, op z'n minst 6o procent moeten zijn. Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland staat positief tegenover proeven met een mosselzaadvanginstallatie (MZI) bij de Brouwersdam. Het college laat dat weten aan het mi nisterie van LNV. Het college plaatst wel kanttekeningen bij de uitvoering van de proef. Het is de bedoeling om een drijvend touw met een lengte van 200 meter in de zee neer te leggen waar het mosselzaad zich op vast moet hechten. Dit drijvende touw kan gelijktijdig dienen als afbakening In het pand aan de Grevelingenstraat in Zierikzee naast Leen Bakker mag een filiaal van megastore Sport2000 zich vestigen, mits dat bedrijf grote producten als fitnessapparatuur verkoopt. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow SEROOSKERKE - Het hek en het veerooster aan de westkant van de geamoveerde Vroonweg tussen Renesse en Burgh-Haamstede zou den gevaarlijke situaties opleveren voor fietsers en vooral ook voor mensen met een rollator. Inspreker P. Lubbers maakte zijn bezwaren tegen deze voorzienin gen gistermiddag kenbaar tijdens de vergadering van de Gebieds- commissie Schouwen-West. Hij ondervindt zelf last van deze obsta kels bij de voedselvoorziening voor het vee dat hij op het land goed bij de Vroonweg laat grazen. Volgens hem zijn hek en veeroos ter in strijd met de oorspronkelijke afspraken voor herinrichting van dit gebied. De gebiedscommissie doet navraag bij de provincie. van het rustgebied in de zee in het kader van het zeereservaat. Het col lege betwijfelt echter of dit touw wel voldoende zichtbaar is voor surfers. Als de vanginstallatie vol mosselzaad zit zou het touw wat onder water kunnen zakken en dan worden naast mosseltjes wel licht ook surfers gevangen omdat ze met de kiel van de plank achter het touw blijven haken. Dit is hin derlijk en gevaarlijk. Het college vraagt het ministerie hier nog eens naar te kijken. Dot 5 miljoen f-éMEmï ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Jaren heeft hij uitgezien naar een terugkeer in de moederschoot van zijn carrière. Zijn activitei ten in het hoofdkantoor buiten de regio beschouwde de Zierik- zeeënaar van meet af aan als tij delijk. Een grootscheepse interne omschakeling binnen het con cern zette een stoelendans in gang en de man zag zijn kans schoon. Enigszins onwennig en vers als hij na al die tijd weer was, vulde hij zijn eerste dagen met afspra ken met diverse sleutelfiguren uit de Schouwen-Duivelandse sa menleving. Politiechef VW-di- recteur, de contacten waren snel gelegd. Zelfs de burgemeester maakte zonder poeha een gaatje in zijn volle agenda. Slechts op één front ving de man bot. De boerenvoorman belde op de val reep af 's ochtends in alle vroeg te. De knollenwagen kwam. Iedereen heeft zo z'n prioriteiten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49