Sport Opnieuw surprise bij WK skiën i EK zwemmen wordt vervroegd Mike Tyson in ontwenningskliniek PZC Vrijdag 9 februari 2007 41 door Cilya van der Kooy NIEUWEGEIN - De Europese kam pioenschappen zwemmen vol gend jaar in Eindhoven worden twee weken vervroegd. Met de ver plaatsing van eind maart naar half maart komt de organisatie tege moet aan de wereldbond Fina. De internationale federatie vond dat de Europese titelstrijd met de data 26 maart tot en met 6 april te dicht zat op de wereldkampioen schappen kortebaan (9-13 april) in Manchester. „We merkten dat de Europese bond LEN met de zaak aan het worstelen was en dat er geen rek meer inzat. We waren daarom bang dat het een geschil-* zou worden en dat de EK hiervan de dupe zou worden. De FINA had bijvoorbeeld met maatregelen kunnen gaan dreigen", lichtte KN- ZB-voorzitter Erik van Heijningen toe. De Europese kampioenschap pen worden nu gehouden van 13 maart tot en met 24 maart. Van Heijningen is vooral blij dat er hiermee een einde is gekomen aan ruim een jaar steggelen. De LEN kwam eerder met de oplossing om het programma om te gooien en eerst met het synchroonzwem- men te beginnen. De KNZB wees dit voorstel echter af omdat de or ganisatie het toernooi zoals gebrui kelijk met het voor Nederland be langrijke langebaanzwemmen wil de beëindigen. „We wilden ons niet in een format laten duwen." De Zwitser Daniel Albrecht ging als een bezetene langs de slalompoortjes tijdens het WK supercombinatie en maakte daarmee zijn eerder opgelopen ach terstand goed. foto Stephan Jansen/EPA De Zwitser Albrecht neemt alle risico's en bekroont inhaalrace. door Peter van Leeuwen ARE - Na de Italiaan Patrick Stauda- cher op de super-G ging gisteren bij de wereldkampioenschappen ski in het Zweedse Are opnieuw een outsider er met het goud van door. De Zwitser Daniel Albrecht gebruikte het mondiale podium voor zijn eerste grote succes: winst op de supercombinatie. Albrecht stond zevende na de afda ling maar gaf op het tweede onder deel, de slalom, een risicovolle en niet verwachte demonstratie. Zijn totaaltijd (2.28,99) werd niet meer dan benaderd door de Oostenrij ker Benjamin Raich (0,08 secon den achterstand) en de Zwitser Mare Berthod (0,24). De Ameri kaan Bode Miller, de snelste in de afdaling, viel terug naar de zesde plaats. Albrecht was opnieuw een verras- Daniel Albrecht stond 'slechts' ze vende na de afdaling van de su percombinatie, maar hij maakte zijn achterstand meer dan goed op de slalom. sende winnaar in Are. De 23-jari- ger Zwitser had bij een groot toer nooi of wereldbekerwedstrijd nog nooit het podium gehaald. Wel werd hij vierde op de supercombi natie bij de Spelen van 2006 in Tu rijn. „Ik had een goede afdaling en heb me daarna geconcentreerd om de finish te halen bij de slalom. Ik was al dik tevreden geweest met een podiumplaats. Goud is echt ongelooflijk", sprak hij na zijn ge slaagde optreden. „De omstandigheden waren naar wens voor mij. De koude sneeuw vraagt om een agressieve aanpak", legde hij uit bij temperaturen van rond de min twintig graden. Raich kon zich vinden in het zil ver nadat hij in de afdaling slechts de veertiende tijd had laten klok ken. „Om goud te winnen had ik gewoon te veel verloren", gaf hij toe. Berthod had een maand gele den op een wereldbekerslalom ver rast met winst nadat hij de eerste run slechts als 27e had afgelegd. Bode Miller, die het goud voor het grijpen had, revancheerde zich in elk geval voor zijn bijzonder mati ge optreden (24e) van dinsdag op de super-G. Morgen moet zijn dag worden als de afdaling op het pro gramma staat. 2005 25.950.- AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE waar anders? Vermeerstraat 38 0113-561381 www.autoshak.nl ji Herculesweg 12 Middelburg 0118-612918 ilHi iiffeiili www. LAS VEGAS - Oud-bokser Mike Tyson heeft zich vrijwillig gemeld in een ontwenningskliniek om af te kicken van zijn drugsverslaving. Dat heeft zijn advocaat David Che- snoff gezegd. „Hij heeft hulp no- dig." De voormalige wereldkampioen in het zwaargewicht werd eind de cember aangehouden in de buurt van Phoenix wegens drugsbezit en het rijden onder invloed van cocaï ne. De veertigjarige 'Iron Mike' moet rekening houden met een flinke gevangenisstraf Rood voor Suarez in debuutinterland CUCUTA - Luis Suarez heeft zijn eer ste interland voor de hoofdmacht van Uruguay niet afgemaakt. De Uruguayaanse aanvaller van FC Groningen kreeg in het duel met Colombia vijf minuten voor het einde zijn tweede gele kaart en kon de kleedkamer opzoeken. Uruguay won de interland met 3-1. Suarez scoorde niet. Hij was wel betrokken bij de eerste treffer van zijn land. De aanvaller werd neergelegd door doelman Miguel Calero, die met rood het veld moest verlaten. Sebastian Abreu passeerde invaller-doelman David Ospina vanaf de stip. Abreu benut te in de tweede helft opnieuw een strafschop. In de 73e minuut bracht Gonzalo Vargas Uruguay op 3-0. Hugo Rodallega redde de eer voor Colombia. Luc Krotwaar loopt marathon Rotterdam ROTTERDAM - Luc Krotwaar loopt op zondag 15 april de marathon van Rotterdam. Dat meldde de or ganisatie gisteren. De 39-jarige at leet uit Eindhoven hoopt zich dan te plaatsen voor de wereldkampi oenschappen in Osaka in augus tus. De limiet is 2.12.00. Krotwaar, vorig jaar vierde op de marathon bij het EK in Göteborg, start voor de zevende keer op de Coolsingel. Hij kan in Rotterdam eveneens zijn zevende nationale ti tel marathon veroveren. Concurrentie voor de titel krijgt hij vermoedelijk van Greg van Hest, Koen Raymakers, Hugo van den Broek en Martin Lauret. Kam- iel Maase ontbreekt. De Neder lands recordhouder (2.08.31) loopt op 4 maart de marathon van Lake Biwa in Japan. Cooke wint tweede rit in Ster van Bessèges SAINT-AMBROIX - De Australiër Ba- den Cooke heeft gisteren de twee de etappe van de Ster van Bessè ges gewonnen. Cooke deed dat op nieuw in het inmiddels bekende shirt met een vraagteken. Zijn ploeg Unibet.com mocht woens dag nog de eigen shirts aan, een dag later werden de reclameuitin gen van het gokbedrijf opnieuw verboden. Unibet.com mag vol gens een oude wet geen reclame maken omdat Franse loterijbedrij- ven daarop het alleenrecht hebben in Frankrijk. De shirts met vraagte ken brengen blijkbaar geluk. Dins dag won de Brit Jeremy Hunt in dezelfde outfit als Cooke al de GP La Marseillaise. Cooke bleef in de sprint onder anderen Hans Dek kers (IJzendijke) voor. Dekkers werd vierde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41