Sport Danny Blind keert terug op oude nest Bar^a sterkste stijger in geldklassement |L 40 41 Feyenoord-tattoo Floyd Landis gaat zijn gele trui niet verdedigen Daniel Albrecht bekroont inhaalrace op WK skiën Vrijdag 9 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl Souburger wordt technisch directeur bij Sparta. door Dick Sintenie AMSTERDAM - Een jaar na zijn ont slag als trainer van Ajax gaat Dan ny Blind weer aan het werk. Hij treedt op juli als technisch direc teur in dienst van Sparta. Gert Aandewiel wordt hoofdtrainer van de Rotterdamse club waar nu Wiljan Vloet nog de scepter zwaait. Blind (45) wordt eindverantwoor delijk voor het totale technische beleid van Sparta: jeugdopleiding, scouting en samenwerking met an dere (proOclubs. Hij is een con tract overeengekomen voor vier jaar. Bij Ajax vervulde Blind na het beëindigen van zijn spelers loopbaan achtereenvolgens de functies van directeur spelersbe- leid, hoofd opleidingen en hoofd trainer. „Ik heb me ook in de rollen die zich wat meer op de achtergrond afspeelden, op mijn gemak ge voeld. Ik kon er mijn ei kwijt. Daarom ben ik niet expliciet op zoek geweest naar een nieuwe baan als trainer. Ik heb alle opties opengehouden. Om te kunnen presteren moet je je thuisvoelen. FW Danny Blind verbindt zich voor vier jaar aan de Rotterdamse club Sparta. Als technisch direc teur gaat hij zich onder meer be zighouden met de scouting. En Sparta heeft, gezien mijn verle den bij de club, nog altijd een spe ciaal plekje in mijn hart." Blind debuteerde als voetballer voor de Kasteelclub in de eredivi sie, op 29 augustus 1979 in de uit wedstrijd tegen AZ'67. De Soubur ger vertrok zeven jaar later naar Ajax. Het is niet de bedoeling dat Blind bij Sparta weer op het traininsg- veld gaat staan, maar dat wil niet zeggen dat hij afscheid neemt van het trainersvak. „Ik gooi geen enke le deur dicht, dat heb ik na mijn ontslag bij Ajax ook niet gedaan." Dat hij zich voor vier jaar aan de Rotterdamse club verbindt, noemt hij logisch. „Technisch directeur is een functie voor de lange of de middellange termijn, dat doe je niet voor een jaartje." De uitdaging om Sparta op het ge bied van opleiding en scouting vooruit te helpen, trekt hem enorm. „Vooral de scouting is bij Sparta achtergebleven, de club was puur bezig met overleven. Dat mijn werkzaamheden zich groten deels aan het oog van het publiek zullen onttrekken, realiseer ik me, maar ik kan gewoon heel veel van mezelf kwijt in deze baan." Sparta trok, in samenspraak met Blind, Gert Aandewiel aan als op volger van de huidige trainer Wil jan Vloet. Aandewiel (37) is ook oud-speler van Sparta. Hij traint sinds vorig seizoen eerste divisie club HFC Haarlem, waarmee hij in zijn eerste jaar de play-offs haal de. Danny Blind: „Om te kunnen presteren moet je je thuisvoelen. En Sparta heeft, gezien mijn verleden bij de club, nog altijd een speciaal plekje in mijn hart." foto Juan Vrijdag/ANP De rijkste voetbalclubs Hoeveel werd er verdiend in het seizoen 2005-2006? Real Madrid Spanje Barcelona Spanje Juventus Italië Manchester Utd Engeland AC Milan Italië Chelsea Engeland Inter Milan Italië Bayern München Duitsland Arsenal Engeland Liverpool Engeland Olympique Lyon Frankrijk AS Roma Italië Newcastle Utd Engeland Schalke 04 Duitsland Tottenham Engeland Hamburg SV Duitsland Man. City Engeland Rangers Schotland 88,5 West Ham Engeland 86,9 Benfica Portugal 85,1 GRAPHIC NEWS, GPD brort Dekxtte. Forbes Nederlandse clubs spelen geen rol van betekenis in geldlijst. door Cijs van Oosten den haag - Real Madrid gaat nog wel aan de leiding in de Deloitte Football Money League van 2007, maar de grote rivaal Barcelona kan de beste groeicijfers overleggen. De rijkste competitie is de Premier League in Engeland, met acht clubs in de mondiale top 20. Dit blijkt uit het jaarlijkse rapport van het accountantsbedrijf dat gisteren is gepresenteerd. Barcelona is on der de vleugels van coach Frank Rijkaard en sterspeler Ronaldinho niet alleen een sportief maar ook een economisch wonder in het in ternationale voetbal. De winnaar van de Champions League ver grootte afgelopen seizoen haar in komsten met maar liefst 25 pro cent tot 259.1 miljoen euro. De groei van Real Madrid bedroeg slechts negen procent, vooral dank zij de commerciële groei in Azië. Barcelona is met vier plaatsen (van 6 naar 2) gestegen in de top 20 van het geldklassement. De Nederlandse clubs komen sinds 1998 niet meer voor in de top 20 van Deloitte. Ajax was in het seizoen 1996-1997, het eerste jaar dat de ranglijst werd gepubli ceerd, met een omzet van 42,5 mil joen euro als zeventiende geklas seerd. De Amsterdamse club staat volgens Deloitte tegenwoordig tus sen de 20e en 30e plaats met een omzet van 74,4 miljoen euro in het seizoen 2005-2006. Ajax is in economisch opzicht de grootste club van Nederland. PSV noteerde vorig seizoen een netto-omzet van 60 miljoen euro en Feyenoord zag de omzet zelfs met zeven ton te ruglopen (37,9 miljoen). door onze sportredactie rotterdam - Een doorgewinterde fan van Feyenoord laat een opmer kelijke tatoeage verwijderen. Al jaar en dag prijkt lorien van den Herik op het dijbeen van Ronald Wilson, maar nu de oud-voorzit ter in ongenade is gevallen bij de Rotterdamse voetbalclub, wil de supporter af van het portret. Wilson liet gisteren in het Alge meen Dagblad weten dat hij als een berg opziet tegen de behande ling. „Het weghalen van een tattoo is pijnlijker dan het zetten daar van." Een stuk of zeven laserbehandelin gen zijn nodig om de tatoeage te doen vervagen. m voordeligkeuren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39